شکل‌دهی اکتشاف و تولیدهای ایرانی؛ عبث یا عاقلانه؟

اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟ این شرکت‌ها که قرار بود در کنار شرکت‌های بین‌المللی فضای انتقال فناوری به صنعت نفت کشور را مساعد کنند، در شرایط تحریمی موجود در عمل چه کارکردی دارند؟ تلاش برای هدایت فعالیت شرکت‌ها در قالب ای‌اندپی با درک همه واقعیت‌های سیاسی و اقتصادی ایران، کار عبثی بود یا عقل حکم می‌کرد صنعت نفت ایران با بیش از یک قرن سابقه، در این زمینه حرکتی را آغاز کند؟ پاسخ شما به این پرسش‌ها چیست؟

دوشنبه 21 مهر ماه 1399
تضمین افزایش تولید نفت با تداوم فعالیت‌های اکتشافی

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: نباید اقدام‌های اکتشافی را در شرایط تحریم یا نوسان‌های قیمت نفت متوقف کرد زیرا فعالیت مستمر در زمینه اکتشاف به عنوان پشتوانه اصلی برای افزایش تولید نفت در آینده به شمار می‌آید.

دوشنبه 21 مهر ماه 1399
طرح جامع انرژی باید در دستور کار بخش‌های مرتبط قرار گیرد

رئیس جمهوری ضمن ارزشمند دانستن تدوین طرح جامع انرژی کشور و تاکید بر شتاب در روند نهایی شدن آن، اظهار کرد: این طرح به عنوان راهبرد اصلی در حوزه انرژی باید در دستور کار بخش‌های مرتبط قرار گیرد.

دوشنبه 21 مهر ماه 1399
برای نخستین بار در کشور المپیاد اقتصاد و مدیریت برگزار شد

برای نخستین بار در کشور المپیاد اقتصاد و مدیریت با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، برگزار شد.

دوشنبه 21 مهر ماه 1399
ابلاغ دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی به سراسر کشور

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که در راستای تداوم حمایت از بنگاه‌های اقتصادی فعال و تکمیل و راه‌اندازی پروژه ‌های در دست اجرا و اولویت‌دار در سال "جهش تولید"، دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه های اقتصادی توسط وزیر صنعت به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.

دوشنبه 21 مهر ماه 1399
تولید نفت میدان دهلران تا پایان امسال افزایش می‌یابد

ظرفیت تولید میدان نفتی دهلران با راه‌اندازی چاه‌های جدید و تعمیری، تا پایان امسال افزایش می‌یابد.

شنبه 19 مهر ماه 1399
اولین  قبلی  ...  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  ...  بعدی  آخرین