تلاش مناطق نفت‌خیز جنوب برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای زیر سایه تحریم‌ها

اجرای طرح‌های EPD و EPC، نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن نفتی از سوی بزرگترین شرکت تولید کننده نفت ایران یعنی مناطق نفت‌خیز جنوب، فصل تازه‌ای از کار در این صنعت استراتژیک را رقم زده است. اما برخی اظهارات تحت عنوان مرخص کردن تعدادی از دکل‌های شرکت ملی حفاری ایران سوالاتی را در این باره به وجود آورده است.

شنبه 24 خرداد ماه 1399
حفر بیش از ۳ هزار متر چاه نفت و گاز از سوی ملی حفاری

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام ۳ هزار و ۵۹۳ متر عملیات حفاری افقی و جهت‌دار چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز خشکی و ‌دریایی کشور از سوی این شرکت در ۲ ماه نخست امسال خبر داد.

سه شنبه 20 خرداد ماه 1399
توسعه میدان گازی پارس جنوبی با حداکثر توان داخلی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس عملکرد شرکت ملی نفت ایران را در توسعه پارس جنوبی خیره‌کننده دانست و نوشت: تحریم‌های غرب مانع از ورود فناوری و سرمایه شرکت‌های بین‌المللی به عرصه توسعه صنعت نفت شده است، اما لحظه‌ای توقف جایز نیست و باید توسعه را با تکیه حداکثری بر توان داخلی ادامه داد.

سه شنبه 20 خرداد ماه 1399
اشتغال‌زایی گسترده طرح توسعه ۲۸ مخزن در خوزستان

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: پارسال بیش از ۱۱۰۰ نفر در پروژه‌های توسعه‌ای میدان‌های کبود، منصوری آسماری، رامشیر، نرگسی، لالی آسماری و گچساران خامی (طرح توسعه ۲۸ مخزن) مشغول به‌کار شده‌اند که بخش عمده این اشتغال‌زایی در استان خوزستان صورت گرفته است.

سه شنبه 20 خرداد ماه 1399
۳۷ موقعیت عملیاتی برای استقرار دکل‌های ملی حفاری اعلام شد

معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: به دنبال هماهنگی‌های انجام‌شده با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۳۷ موقعیت عملیاتی جدید برای استقرار دکل‌های حفاری این شرکت تعیین و اعلام شد.

شنبه 17 خرداد ماه 1399
ایجاد توازن بین منافع ایران و اوپک با دیپلماسی کاظم‌پور

وزیر نفت در ابتدای نشست ١٧٩ وزیران نفت و انرژی اوپک در بیانیه‌ای با گرامیداشت یاد حسین کاظم‌پور اردبیلی،‌ گفت: کاظم‌پور مدافع حقیقی منافع کشورش بود و همزمان می‌توانست توازن بین این منافع را با مصلحت جمعی کشورهای اوپک برقرار کند. به همین دلیل است که او در تمام سمت‌های بین‌المللی خود برقرارکننده اجماع بود.

شنبه 17 خرداد ماه 1399
اولین  قبلی  ...  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  ...  بعدی  آخرین