طرح مطالعاتی میدان نفتی نوروز به دانشگاه خلیج فارس واگذار شد

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: وزارت نفت هفته گذشته طرح مطالعه میدان‌های نفتی را را با مشارکت ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور به صورت عملیاتی آغاز کرده و طرح مطالعاتی میدان نفتی نوروز که در خلیج فارس مستقر است به دانشگاه خلیج فارس بوشهر محول شده است.

جمعه 21 آذر ماه 1399
تولید و فروش نفت ایران سال آینده متفاوت خواهد بود

رئیس‌جمهوری گفت: دنیا این پیام را به‌خوبی دریافت کند که شرایط تولید و فروش نفت جمهوری اسلامی ایران سال آینده با دو سال پیش به‌طور کامل متفاوت خواهد بود، هرچند ممکن است کاسبان تحریم و یأس‌آفرینان خیلی از این علامت خوشحال نشوند.

چهارشنبه 19 آذر ماه 1399
ایران آماده افزایش سریع تولید نفت برای صادرات است

رئیس‌جمهوری گفت: با وجود داشتن ابزارهای عملیاتی و تجربه‌های ارزنده، آمادگی برای افزایش سریع تولید نفت بیشتر به‌منظور رسیدن به ظرفیت کامل برای صادرات را داریم.

یکشنبه 16 آذر ماه 1399
کف صادرات روزانه نفت در بودجه ۱۴۰۰ یک میلیون بشکه است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کف صادرات روزانه نفت در بودجه سال آینده یک میلیون بشکه و سقف آن ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در نظر گرفته شده و طوری برنامه‌ریزی شده است که چنانچه محقق نشد بتوان نفت را پیش‌فروش داخلی کرد.

شنبه 15 آذر ماه 1399
کاهش ۱.۶ میلیارد بشکه‌ای عرضه نفت جهان با توافق آوریل ۲۰۲۰ اوپک‌پلاس

وزیر نفت گفت: توافق کشورهای تولیدکننده عضو و غیرعضو اوپک در آوریل ۲۰۲۰ سبب کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون بشکه‌ای عرضه نفت در جهان شد و با هدف حفظ ثبات نسبی به‌وجود آمده در بازار، اعضای ائتلاف اوپک‌پلاس مذاکره و تصمیم‌گیری می‌کنند.

جمعه 14 آذر ماه 1399
تکمیل و بهره‌برداری بسیاری از طرح‌های صنعت نفت نتیجه برجام بود

رئیس‌جمهوری گفت: بهره‌برداری تعداد زیادی از فازهای پارس‌جنوبی، افتتاح مجتمع‌های پر شمار پتروشیمی و تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از اتفاق‌های مهم کشور پس از امضای برجام و گشایش‌های اقتصادی بود.

چهارشنبه 12 آذر ماه 1399
اولین  قبلی  ...  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  ...  بعدی  آخرین