طرح‌ نگهداشت و افزایش تولید نفت ضامن رونق صنعت حفاری است

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: بخش بزرگی از عملیات اجرایی طرح‌های توسعه بالادستی، مربوط به حفاری و تکمیل چاه‌هاست و این به معنای رونق و اشتغال در صنعت حفاری کشور و به‌طور خاص شرکت ملی حفاری ایران است.

چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399
کاهش قیمت نفت کمترین تأثیر را بر اقتصاد ایران می‌گذارد

رئیس‌جمهوری گفت: در شرایط کنونی هر کشوری بیشتر به نفت خام متکی بوده‌ است شرایط آن سخت‌تر شده، اما از آنجا که اتکای ما به نفت خواسته یا ناخواسته یا با اراده خود یا با تحمیل دشمن کمتر شده است، به‌طور حتم خسارت‌های ما کمتر خواهد بود.

چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399
رتبه جهانی ایران در کشف منابع نفت و گاز

به گفته مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، این شرکت سال گذشته با توجه به کشفیات اثبات و اعلام‌شده، موفق به کسب رکوردی شده که هرچند هنوز گزارش رسمی آن اعلام نشده، اما نشان می‌دهد که ایران در سال ۲۰۱۹ به لحاظ کشف منابع نفت و گاز موفق به احراز رتبه جهانی شده است.

سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399
زمان انتظار دستگاه‌های حفاری کاهش یافت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: پارسال حدود ۸۰ درصد ناوگان عملیاتی شرکت، موفق به تکمیل ۱۱۴ حلقه چاه با متراژی بالغ بر ۱۶۴ هزار متر شد و در نتیجه تلاش و همت کارکنان مجرب، زمان انتظار دستگاه‌های حفاری حدود پنج درصد در مقایسه با سال ۹۷ کاهش یافت.

دوشنبه 1 اردیبهشت ماه 1399
عملیات حفاری نخستین چاه اکتشافی «یلدا» آغاز شد

مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس از آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه اکتشافی – تحدیدی در سازندهای کنگان و دالان بخش شرقی میدان گازی پارس جنوبی (ساختمان یلدا) خبر داد.

یکشنبه 31 فروردین ماه 1399
حفاری ۵ حلقه چاه فاز ۱۱ پارس جنوبی اواخر بهار آغاز می‌شود

مدیرعامل گروه پتروپارس، شیوع ویروس کرونا را در اواخر سال ۹۸ مهم‌ترین دلیل تأخیر در بارگیری جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: حفاری پنج حلقه چاه این فاز پس از نصب این جکت اواخر بهار یا اوایل تابستان انجام می‌شود.

یکشنبه 31 فروردین ماه 1399
اولین  قبلی  ...  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  ...  بعدی  آخرین