وزارت نفت در شرایط حساس کنونی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های اقتصادی همواره صنعت نفت ایران را نشانه گرفته است و در شرایط کنونی که آمریکا به طور یکجانبه و با خودخواهی هرچه تمام‌تر از برجام که قطعنامه شورای امنیت نیز به شمار می‌آید خارج شده است، وزارت نفت وظیفه سنگینی بر دوش دارد.

یکشنبه 13 خرداد ماه 1397
بخشی از خط لوله نهم سراسری انتقال گاز امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون وزیر نفت در امور گاز از پیشرفت ۷۰ درصدی اجرای خط لوله نهم سراسری انتقال کاز خبر داد که با تزریق گاز به بخش دهگلان تا میاندوآب، این خط پاییز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

یکشنبه 13 خرداد ماه 1397
مناقصه‌های عمومی سبب شتاب در اجرای پروژه‌های گازی می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز اعلام کرد: برگزاری مناقصه‌های عمومی به جای پیمان‌ها و مناقصه‌های محدود، افزون بر حضور بیشتر پیمانکاران سبب اجرای سریع طرح‌ها با قیمت مناسب‌تر می‌شود.

یکشنبه 13 خرداد ماه 1397
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت منصوب شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درحکمی، تورج دهقانی را به عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) منصوب کرد.

شنبه 12 خرداد ماه 1397
طرح توسعه میدان شادگان در کمیته مشاورین مخازن بررسی شد

طرح توسعه مخازن آسماری و بنگستان میدان شادگان که قرار است بر اساس مدل قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب توسعه یابد، در جلسه اخیر کمیته مشاورین مخازن شرکت ملی نفت ایران بررسی شد.

شنبه 12 خرداد ماه 1397
نصب سکوهای در حال توسعه پارس جنوبی بر اساس زمانبندی تکمیل حفاری/ ۶ سکو امسال نصب می‌شود

مدیر برنامه ریزی و کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس روند متوازن پیشرفت کار در مراحل ساخت سکوهای تولیدی فازهای ۱۳ ، ۱۴ و ۲۴-۲۲ پارس جنوبی به موازات حفاری و تکمیل چاه های توسعه ای مربوط به هر سکو را از مهم ترین عوامل اولویت بندی حمل و نصب سکوها عنوان کرد و گفت: بر این اساس، اولویت اول کارفرما در حمل و نصب سکوهای فراساحل، بر پایه امکان تولیدی شدن آن سکو و برداشت بیشتر از میدان مشترک قرار گرفته است.

شنبه 12 خرداد ماه 1397
اولین  قبلی  ...  310  311  312  313  314  315  316  317  318  319  ...  بعدی  آخرین