باید به شرکت های ایرانی برای توسعه میادین نفتی فرصت داد

صنعت در سال های گذشته همچون سایر بخش های کشور نیاز به توسعه گسترده داشته است. عمده تجهیزات صنعت نفت نیاز به نوسازی دارد و هنوز هم به دلیل عدم دسترسی کامل به دانش و تجهیزات بین المللی برخی از تجهیزات و کالاهای مورد نیاز باید از مسیر غرب به ایران راه یابد. تجهیزات روتوری (گرداننده)، حتی برخی تجهیزات استخراج و بهره برداری همچون توربو کمپرسورها نیازمند مواد اولیه از جمله آلیاژها و بعضا دانشی است که کشور ما هنوز در مسیر دسترسی به آن ها است.

یکشنبه 23 اردیبهشت ماه 1397
زیر ساخت‎های توسعه‎ای میدان چنگوله آماده است

مجری طرح توسعه میدان مشترک چنگوله گفت: با فراهم سازی زیرساخت های عملیاتی، این میدان آمادگی لازم برای انجام عملیات اصلی توسعه را دارد.

یکشنبه 23 اردیبهشت ماه 1397
کاهش ۹۰ درصدی آلودگی های حفاری با امضای یک قرارداد محصول محور

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: با رونمایی از مجموعه سیستم مکانیزه فیلتراسیون مخلوط نمایی سیمان در خلا، تا ۹۰ درصد از آلودگی های زیست محیطی در انجام فعالیت های حفاری کاسته می شود.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
انتصاب مدیر ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

با صدور حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو « سید فرجام کمانه » به عنوان مدیر جدید ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران منصوب شد.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
صادرات روزانه گاز ایران به بغداد ۲ برابر می‌شود

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز با اعلام این که نخستین سال صادرات گاز ایران به بغداد روزهای پایانی خود را می‌گذراند، از افزایش حجم روزانه صادرات گاز به ۱۴ میلیون مترمکعب خبر داد.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
دشمن در تحریم نفت و گاز ایران موفق نخواهد شد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخستین جایی که از سوی دشمن در تحریم هدف قرار می گیرد حوزه انرژی از جمله نفت، گاز و پتروشیمی است گفت: دشمن در این تحریم موفق نخواهد شد.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
اولین  قبلی  ...  309  310  311  312  313  314  315  316  317  318  ...  بعدی  آخرین