کسب تکنولوژی هم‎پایه دارا بودن ذخایر هیدروکربوری است/ ضرورت تجهیز صنعت نفت به فناوری‎های روز دنیا

تکنولوژی در صنایع نفت و گاز در جهان معاصر، همگام با نیازهای روبه رشد مصرف منابع هیدروکربوری رشد کرده و به جایی رسیده که امروز علم به فناوری های روز در صنعت نفت، هم پایه دارا بودن منابع و ذخایر هیدروکربوری به شمار می آید. تکنولوژی توانسته ‌است افزون بر صیانت از منابع خدادادی نفت و گاز، هزینه‌های مربوط به تولید و پالایش را به نحو موثری کاهش دهد و اشتیاق به سرمایه‌گذاری در اکتشاف و تولید نفت و گاز طبیعی در نقاط دوردست را افزایش دهد. در این میان ایران با در اختیار داشتن 159 میلیارد بشکه نفت و 34 تریلیون متر مکعب گاز، باید پاسخی برای نیاز رو به رشد خود در دستیابی به تکنولوژی روز در صنعت نفت بیابد.

یکشنبه 25 آذر ماه 1397
تدوین نظام‎نامه برای مسئولیت‎های اجتماعی در شرکت‎های نفتی

مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی خواستار تدوین نظام‎نامه برای مسئولیت‎های اجتماعی در شرکت‎های نفتی شد.

شنبه 24 آذر ماه 1397
کمیته مسئولیت اجتماعی در مناطق نفت‎خیز جنوب تشکیل می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب از برنامه‎ریزی برای تشکیل کمیته مسئولیت اجتماعی به منظور رسیدگی بیشتر به مسائل مبتلا به مناطق زیر پوشش این شرکت خبر داد.

شنبه 24 آذر ماه 1397
تولید گاز از پارس‌جنوبی به بیش از 630 میلیون مترمکعب می‌رسد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از افزایش 56 میلیون مترمکعبی برداشت گاز از میدان پارس‌جنوبی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: دستیابی به این ظرفیت، رکورد تازه‌ای در حوزه تولید و بهره‌برداری از مگاپروژه‌های گازی پارس جنوبی بر جای خواهد گذاشت.

شنبه 24 آذر ماه 1397
از وین تا پارس جنوبی در گفت‌وگو با وزیر نفت

وزیر نفت شامگاه چهارشنبه (۲۱ آذرماه) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما، به ارائه توضیحاتی درباره صدوهفتادوپنجمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر فعالیت‌های صنعت نفت پرداخت.

پنجشنبه 22 آذر ماه 1397
نیروی انسانی برگ برنده صنعت نفت در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیروی انسانی پویا را برگ برنده وزارت نفت در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: صیانت از نیروی انسانی به عنوان سرمایه هر سازمان در راس برنامه های وزارت نفت است.

پنجشنبه 22 آذر ماه 1397
اولین  قبلی  ...  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  ...  بعدی  آخرین