برداشت ۸۰ درصدی گاز کشور از پارس جنوبی تا ابدالدهر باقی نمی‌ماند

میدان گازی پارس جنوبی یکی از بزرگ‌ترین منابع گازی مستقل جهان است که روی خط مرزی مشترک ایران و قطر در خلیج‌فارس و به فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل جنوبی ایران قرار گرفته است. در سال ۱۳۶۹ با حفر نخستین چاه اکتشافی در این میدان وجود گاز تایید شد. این میدان با ذخایر ۱۴.۲ هزار میلیارد متر مکعب حدود ۸ درصد از ذخایر کل جهان را در خود جای داده است.

شنبه 9 شهریور ماه 1398
سه‌پایه مشعل سکوی ۱۳A پارس جنوبی نصب شد

مجری طرح توسعه فاز۱۳ پارس‌جنوبی از پایان عملیات نصب سه‌پایه مشعل سکوی A فاز ۱۳ پارس‌جنوبی در بلوک گازی این طرح در آب‌های خلیج فارس خبرداد.

شنبه 9 شهریور ماه 1398
پیشرفت ۷۰ درصدی در بومی‌سازی کالاهای پر مصرف نفتی

در حال حاضر ۳۳ فقره از قراردادهای بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی مورد نیاز صنعت نفت، پیشرفتی بیش از ۷۰ درصد داشته و میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ فقره قرارداد منعقد شده نیز به رقمی بالغ بر رقم ۴۹ درصد رسیده است.

شنبه 9 شهریور ماه 1398
وزیر صنعت: رفع وابستگی از اولویت‌های امسال دولت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه کویر تایر بازدید کرد و گفت: یکی از موضوعات مهمی که امسال واقعا جدی گرفته شده، ساخت داخلی اقلام وارداتی و رفع وابستگی است.

شنبه 9 شهریور ماه 1398
تولید ۶۹ میلیارد متر مکعب گاز در کارنامه یک‌ساله نفت مناطق مرکزی

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در یک‌سال اخیر در مجموع حدود ۶۹ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است.

چهارشنبه 6 شهریور ماه 1398
توجه به توسعه پایدار با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: این شرکت توجه به توسعه پایدار و اهتمام به بهبود شرایط اجتماعی محدوده فعالیت‌های خود را با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی دنبال می‌کند.

چهارشنبه 6 شهریور ماه 1398
اولین  قبلی  ...  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  ...  بعدی  آخرین