ماموریت‎های نفت و گاز پارس برای توسعه میدان‌های گازی

194  تعداد بازدید   |   شنبه 17 فروردین ماه 1398

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ماموریت‎ها و مسئولیت‌های جدید این شرکت را برای توسعه میدان‌های گازی در سال ۹۸ تشریح کرد و گفت: امیدوارم شرکت نفت و گاز پارس از آزمون بزرگ توسعه میدان‌های مشترک و صیانت از سرمایه‌های ملی، سربلند و با اقتدار عبور کند.

ماموریت‎های نفت و گاز پارس برای توسعه میدان‌های گازی

به گزارش ایدرواویل به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین‌فام در دیدار نوروزی و نخستین سفر سال ۹۸ به عسلویه در جمع کارکنان عملیاتی این شرکت با اشاره به محقق شدن اهداف تکلیفی وزارت نفت برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی یادآور شد: سال ۹۷، سال پرمشغله‌ای برای کارکنان شرکت نفت و گاز پارس بود.

وی از حفر و تکمیل ۴۱ حلقه چاه دریایی، هشت ردیف شیرین‌سازی گاز ترش در بخش‌های پالایشگاهی و افتتاح فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در اسفندماه پارسال به‌عنوان اقدام‌های انجام شده در سال ۹۷ نام برد و گفت: با احتساب عملیاتی شدن دو سکوی دریایی از فاز ۱۴ پارس جنوبی، در مجموع در سال ۹۷، ۶ عرشه دریایی در مدار تولید قرار گرفت که رکورد جدیدی در اجرای پروژه‌های پارس جنوبی است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نحوه عملکرد این شرکت را در سال ۹۷ سبب رضایتمندی وزیر نفت دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری نیز در پیام نوروزی سال ۹۸، بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی را مظهر اقتدار ملت ایران و واکنش محکمی در مقابل نقشه‌های دشمنان اعلام کردند که افتخار بزرگی برای یکایک کارکنان شرکت نفت و گاز پارس به شمار می‌آید.

وی با اشاره به مسئولیت‌های جدید این شرکت در سال پیش رو بیان کرد: با محول شدن توسعه میدان‌های گازی جدید به شرکت نفت و گاز پارس از جمله میدان گازی کیش، بخش شرقی میدان پارس جنوبی (بلال) و میدان گازی فرزاد و لزوم مدیریت هرچه مطلوب‌تر این پروژه‌ها، فعالیت‌ها در شرکت نفت و گاز پارس بسیار فشرده‌تر از گذشته خواهد بود.

 محمد مشکین‌فام ابراز امیدواری کرد با تلاش مضاعف در سال ۹۸ و همکاری همه کارکنان، شرکت نفت و گاز پارس همچون گذشته از آزمون بزرگ توسعه میدان‌های مشترک و صیانت از سرمایه‌های ملی، سربلند و با اقتدار عبور کند.