بیش از 1.5 میلیارد یورو مناقصه نفتی برگزار می شود

337  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 29 اسفند ماه 1397

مدیرعامل اویک گفت: از چهار میلیارد یورو پروژه در دست اجرای اویک، بیش از 1.5 میلیارد یورو در قالب مناقصه معرفی می‌شوند.

بیش از 1.5 میلیارد یورو مناقصه نفتی برگزار می شود

به گزارش ایدرواویل به نقل از شانا، «غلامرضا منوچهری» در مراسم معرفی مناقصه‌های سال 98 شرکت اویک که با حضور نمایندگان جمعی از شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت نفت برگزار شد، افزود: در مناقصه های معرفی شده شرکت های وابسته به اویک حضور نخواهند داشت. 
مدیرعامل اویک (از زیر مجموعه های صندوق بازنشستگی نفت) یادآور شد: راهبرد اویک این است که بسته‌های کاری بزرگ با مختصات مشخص برای پروژه‌های در دست اقدام تعریف و خود به عنوان پیمانکار عمومی (شرکت GC) عمل کند؛ این تجربه‌ای است که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی آن را پیاده‌سازی می‌کنند.
منوچهری اظهارداشت: اویک به عنوان سازمان مهندسی و مدیریتی، باید درگیری مستقیم خود در فعالیت‌های گسترده اجرایی را کاهش داده و با افزایش هوشمندی، از پیمانکاران در پیشبرد کار استفاده کرده و آنها را در طول مسیر هدایت کند. 
مدیرعامل اویک ادامه داد: اتخاذ این رویکرد سبب افزایش بازدهی، کنترل هزینه‌ها و مدیریت زمان در اجرای پروژه‌ها می‌شود.
وی گفت: پیشرفت پروژه NGL3100 دهلران در دستور کار اویک قرار دارد، بنابراین اعتبار اسنادی (LC) ٤٦٠ میلیون یورویی برای این پروژه گشایش یافت و با وجود مشکلات ناشی از انتقال وجوه، بخش عمده خریدهای این پروژه انجام شده و عمده کالاها در بهار 98 تحویل می‌شوند.
منوچهری درخصوص معرفی پروژه الفین دهلران، گفت: این پروژه‌ها با سرمایه‌ گذاری شرکت اهداف و دریافت وام صندوق توسعه ملی به اویک واگذار شده است و از پروژه‌های مهم اویک در منطقه دهلران است. 
وی همچنین با اشاره به پروژه پتروشیمی کیان، گفت: ارزش این پروژه بزرگ یک هزار و 450 میلیارد یورو است که با سرمایه‌گذاری شرکت‌های پارسیان و فرهنگیان انجام می‌شود و به گفته متخصصان، یکی از اقتصادی‌ترین طرح های پتروشیمی کشور است و بازده اقتصادی بسیار بالایی دارد.
مدیرعامل اویک اظهارداشت: شرکت اویک با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب قراردادی در قالب بسته های کاری طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت برای توسعه میدان های منصوری و رامشیر امضا کردند. 
وی افزود: این دو پروژه به ترتیب با اعتباری معادل ١٨٠ میلیون یورو و ٣٢٠ میلیون یورو اجرایی خواهند شد که بخشی از کار توسط شرکت‌های تابعه گروه اویک و بخشی با برگزاری مناقصه و واگذاری به پیمانکاران فرعی انجام می‌شود.