همکاری روسیه و ایدرو در نوسازی ناوگان تجاری

253  تعداد بازدید   |   جمعه 24 اسفند ماه 1397

در دیدار هیات صنعتی روسیه و قائم مقام ایدرو زمینه های همکاری خودروسازان سنگین این کشور برای طرح نوسازی ناوگان تجاری ایران بررسی شد .

همکاری روسیه و ایدرو در نوسازی ناوگان تجاری

به گزارش ایدرواویل به نقل از ایدرونیوز ، بهزاد اعتمادی قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تاکید بر اینکه طرح ملی نوسازی ناوگان فرسوده تجاری کشور شامل ۲۰۲ هزار و پانصد دستگاه انواع کشنده ، کامیون ، کامیونت و اتوبوس های گاز سوز و بنزین سوز با دستور رئیس جمهور و محوریت این سازمان آغاز شده است ، گفت : ایدرو آمادگی دارد تا به منظور بهینه سازی استانداردهای کیفی و زیست محیطی از توانمندی شرکت های روسی در خصوص تامین خودروهای سنگین به صورت قطعات منفصله بهره گیرد.

وی همچنین با اشاره به تحریم های یک جانبه و خلاف قواعد بین المللی آمریکا تصریح کرد: بخش های قابل توجهی از فرایندهای تولید خودروهای سنگین و تجاری با استفاده از توان تولید مجموعه های مختلف خودروسازان داخلی با سفارش گذاری ایدرو در پروژه ملی نوسازی ناوگان تجاری در حال انجام است .

نمایندگان خودروسازان سنگین روسیه در این دیدار با تشریح توانمندی های فنی و استاندارد های زیست محیطی ( یورو۵ ) انواع کشنده و اتوبوس های گاز سوز و برقی روسی ، آمادگی خود را جهت بررسی راه اندازی خطوط اعتباری و نحوه تعاملات مالی وصنعتی بین دوکشور اعلام نمودند.

همچنین مقرر گردید هیات های کارشناسی دو طرف ، عملیاتی سازی و انعقاد قراردادهای همکاری در حوزه های مختلف همزمان با پانزدهمین کمیسیون مشترک دوکشور که خرداد ماه سال آینده در اصفهان برگزار می شود، را بررسی نمایند.

در این دیدار همچنین مدیران اموربین الملل ، ارتباطات و صنایع خودرویی ایدرو حضور داشتند.