حفر ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز توسط دکل ۳۶ فتح

141  تعداد بازدید   |   دوشنبه 13 اسفند ماه 1397

رئیس دستگاه حفاری ۳۶ فتح از انجام موفق عملیات حفاری ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر ۳۰ هزار متر با کاربست دکل حفاری ساخت داخل خبر داد.

حفر ۱۰ حلقه چاه نفت و گاز توسط دکل ۳۶ فتح

به گزارش ایدرواویل به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، مهرداد کرم‌پور با اشاره به اینکه سازه اصلی و بخش عمده تجهیزات و متعلقات این دستگاه در مجتمع صنعتی فجر شیراز ساخته شده و از سال ۹۰ به ناوگان این شرکت پیوسته است، گفت: این دکل با توان 2 هزار اسب بخار در شمار دستگاه‌های حفاری سنگین ناوگان ملی حفاری است.

وی افزود: چاه‌های حفر شده به‌وسیله این دستگاه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و به طور عمده در مخازن پرفشار است و عملکرد آن رضایتمندی کارفرما را در پی داشته است.

رئیس دستگاه حفاری ۳۶ فتح اظهار کرد: این دستگاه هم‌اکنون در حال حفاری یک حلقه چاه توسعه‌ای در موقعیت میدان نفتی مارون در عمق بیش از 3 هزار متری است و پیش‌بینی می‌شود تا اوایل فروردین‌ماه حفر این چاه به پایان برسد.

کرم‌پور افزود: در دستگاه‌های حفاری ایمنی حرف نخست را می‌زند و سلامت کارکنان، نگهداشت و کاربرد بهینه تجهیزات، تامین و تعویض به‌موقع قطعات پرمصرف و احساس مسئولیت نسبت به کار از عوامل مهم و با اهمیت در کسب موفقیت‌ها است.

وی اظهار کرد: داشتن نگاه فنی، توان فراگیری، دانش تجربی و آکادمیک و توان جسمی از ویژگی‌های خاصی است که باید نیروهای عملیاتی از آن بهره‌مند باشند و در کنار این ویژگی، برخورداری از اخلاق نیکو سبب موفقیت، رشد و پیشرفت فرد می‌شود.