اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نشانه خودکفایی صنعت نفت است

332  تعداد بازدید   |   شنبه 6 بهمن ماه 1397

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با استفاده از توان پیمانکاران داخلی نشانه خودکفایی صنعت نفت است.

اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نشانه خودکفایی صنعت نفت است

به گزارش ایدرواویل به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی افزود: همه امکانات عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری برای اجرای به‌موقع پروژه‎های مربوط به طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به‌کارگرفته می‎شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی و محدودیت‎های اعمال شده، اجرای این پروژه‎ها با استفاده از توانمندی‎های داخلی بسیار با اهمیت است و بر خودکفایی و خوداتکایی صنعت نفت کشور دلالت دارد.

وی با اشاره به برنامه‎ریزی برای اجرای ۳۴ پروژه از سوی شرکت ملی نفت ایران به منظور حفظ، نگهداشت و افزایش تولید اظهار کرد: تاکنون اجرای دو پروژه از طریق مناقصه به شرکت ملی حفاری اختصاص یافته است و پیش‎بینی می‎شود در مناقصه‌های آینده، تعداد دیگری پروژه به این شرکت واگذار شود.

موسوی با اشاره به شرایط خاص میدان نفتی گچساران و برداشت از لایه نفتی و گازی خامی که فشار بالایی دارد و همچنین میدان نفت‌شهر گفت: متخصصان مجرب این شرکت سابقه حفاری در همه میدان‌های نفتی و گازی در مناطق خشکی و دریایی کشور به موازات ارائه خدمات فنی و مهندسی را دارند و با توجه به تجارب اجرای پروژه‎های کلید در دست (EPD) از سوی این شرکت، برنامه‎ریزی و جدول زمان‎بندی مدونی با همکاری کارفرمای پروژه‎های پیش‎گفته تهیه و مراحل اجرای کار دنبال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه این شرکت در میدان نفتی گچساران هفت حلقه چاه و در نفت‌شهر پنج حلقه چاه حفاری می‎کند، افزود: همچنین مراحل واگذاری حفاری شش حلقه چاه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۱۰ حلقه چاه در گستره عملیاتی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در میدان نفتی آزادگان در غرب کارون در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: به منظور تحقق پروژه‎های تعریف شده در شرکت ملی نفت ایران، بخش عمده قطعات، تجهیزات، کالا و مواد از طریق منابع داخلی تامین و افزون بر ایجاد فرصت برای کاربست دستگاه‎های حفاری موجود در کشور، سبب رونق‎بخشی به کارگاه‎ها، شهرک‎ها و مجموعه‎های صنعتی می‎شود.