فاز ۱۴ پارس جنوبی از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است

538  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 7 آذر ماه 1397

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مجری طرح فاز ۱۴ از مراحل پیشرفت فاز ۱۴ پارس جنوبی بازدید کردند.

فاز ۱۴ پارس جنوبی از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است

به گزارش ایدرونیوز ، در این بازدید مهندس مشکین فام  مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با ابراز خرسندی از پیشرفت فاز ۱۴ گفت: با وجود تحریم های یکجانبه، فاز ۱۴ پارس جنوبی از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است .

همچنین مهندس مسعودی با اشاره به پیشرفت ۷۷ درصدی فاز ۱۴ گفت: با روندی که در پیش است پیش بینی می شود تا اواخرسال ۱۳۹۸، فاز ۱۴ پارس  جنوبی وارد مدار تولید شود.

مهندس مسعودی مجری طرح توسعه فاز ۱۴  هم از این فاز بعنوان ایرانی ترین فازهای پارس جنوبی یاد کرد و گفت: همکاری و تعامل بسیار خوبی در حوزه پیمانکاران درون کنسرسیوم با مدیریت ایدرو و پیمانکاران بیرونی شکل گرفته است که نشانگر بلوغ و تعالی پیمانکاران و سازندگان داخل کشور است. در این بازدید  همچنین آخرین وضعیت پیشرفت و ساخت پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی  بررسی شد .

فاز ۱۴ پارس جنوبی دارای چهار سکو مشتمل بر ۴۴ حلقه چاه، دو خط لوله ۳۲ اینچ دریایی و پالایشگاه خشکی برای فرآوری گاز ترش است که با راهبری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و مشارکت شرکت های مدیریت طرح های صنعتی ایران، ایزوایکو، مپنا، پایندان، تاسیسات دریایی ایران، ملی و حفاری ایران و ماشین سازی اراک در حال اجرا است.