رتبه نخست تعداد عملیات خدمات جانبی حفاری کشور به ملی حفاری رسید

129  تعداد بازدید   |   دوشنبه 30 مهر ماه 1397

مدیریت خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مدیریت هم اکنون با در اختیار داشتن بیش از 90 دستگاه پمپاژ سیمان و اسید و بالغ بر 700 نفر نیروی انسانی متخصص و مجرب، بزرگترین سرویس دهنده خدمات جانبی حفاری در کشور محسوب می شود.

رتبه نخست تعداد عملیات خدمات جانبی حفاری کشور به ملی حفاری رسید

به گزارش  ایدرو اویل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران‌، مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مدیریت در زمان حاضر با انجام افزون بر 4200 عملیات در سال به تمامی شرکت های اصلی تابع شرکت ملی  نفت ایران و همچنین شرکت های بخش خصوصی در اقصی نقاط کشور خدمات ارایه می دهد.

شهرام شمی پور افزود: این مدیریت در نیمه نخست امسال  با تحقق بیش از 1800 عملیات در زمینه اسیدکاری گسترده، اسیدکاری ویژه، سیمانکاری و تزریق پذیری پاسخگوی متقاضیان بوده است و بیش از 90 دستگاه حفاری ملکی و غیر ملکی و همچنین چاه های در حال بهره برداری در مناطق نفتخیز کشور را تحت پوشش خدمات دارد.

وی اظهار کرد: مدیریت سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران در همین ارتباط در سال جاری با تمهیدات و برنامه ریزی مناسب موفق به انعقاد قرارداد با شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمینه ارایه خدمات تامین و نگهداری سیمان و افزایه های شیمیایی، برش و بارگیری و طراحی و مهندسی 29 حلقه چاه در 14 میدان تحت مدیریت این شرکت شده است.

شمی پور گفت: خدمات سیمان و انگیزش چاه این شرکت هم اینک در خشکی حدود 70 درصد و در دریا 12  درصد سهم بازار را در اختیار دارد که با برنامه ریزی های انجام شده و در دستور کار قراردادن خرید تجهیزات لازم ، به دنبال افزایش سهم خود به خصوص در بخش دریا است.

وی متذکر شد: در همین ارتباط عقد موافقتنامه ای با یک شرکت خارجی برای استفاده از کشتی اسیدکاری در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه شرکت است، افزود: این مدیریت آموزش را ابزاری برای ارتقاء بازدهی و افزایش رضایت شغلی کارکنان می داند و به همین منظور دوره های آموزشی تخصصی متناسب با نیاز های عملیاتی کارکنان و تکنولوژی روز را در اولویت های برنامه خود قرار داده است.

وی افزود: حضور فعال در مناقصات و بازار های بین المللی، توسعه ناوگان، مجهز شدن به آخرین تکنولوژی های روز و استفاده از نیروهای جوان و با تجربه در دستور کار این مدیریت قرارد داشته و با جدیت دنبال می شود.

شمی پور اظهار کرد: تجربه این مدیریت در کشور لیبی و ارایه خدمات سیمانکاری در فاصله سال های 1390 – 1389  در کنار شرکت های بین المللی  توانسته است نام این شرکت را در شمار شرکت های توانمند حفاری قرار دهد.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: در زمان حاضر ناوگان این مدیریت به شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره ایران،  نفت مناطق مرکزی ایران، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز اروندان به عنوان؛ شرکت های اصلی تابع صنعت نفت و شرکت های حفاری شمال، مهندسی و توسعه سروک آذر و پدکس خدمات ارایه می کند.

وی در بیان توانمندی های این بخش به طراحی، برنامه‌ ریزی و نظارت برحسن اجرای عملیات سیمانکاری دوغاب سنگین و سبک با وزن ماکزیمم pcf 83 و همچنین وزن بالایpcf 150 اشاره کرد.

به گفتی شمی پور، تجزیه و تحلیل، ارزیابی عملیات های سیمانکاری و اجرای عملیات اسیدکاری با بکارگیری سیستم اسیدکاری شده و استفاده از میعانات گازی برای اولین بار در ایران، و استفاده از نرم افزارهای روز از دیگر توانمندی های منحصر این مدیریت است.

شمی پور افزود: با توجه به سیاست گذاری های شرکت در گسترش کار و رعایت مسائل ایمنی و زیست محیطی، این مدیریت اقدام به ساخت و راه اندازی کارگاه های کریت کمپ و سدین نموده که در همین راستا توان ذخیره سازی اسید و  سیالا ت انگیزشی از 400 هزار به 600 هزار لیتر افزایش یافته است.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در بخش خدمات مخلوط سیمان و مواد پودری نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی سیمان از 90 هزار کیسه به 200 هزار کیسه افزایش یافته که با توجه به افزایش خط برش از سه خط به شش خط همراه با سیستم گردگیر، در این بخش ظرفیت ناوگان رشد 100 در صدی  را نشان می دهد.

وی در ارتباط با توانمندی های این بخش در عملیات مهار چاه ها گفت: حضور متخصصان و کارشناسان مدیریت خدمات سیمان و انگیزش چاه در مهار چاه های 50 کریت اهواز، 23 کنگان، 24 نفت شهر، 76 بی بی حکیمه، 104 مارون و چاه 147 رگ سفید، نشان از تلاش و مهارت نیروی انسانی و همچنین اهمیت این ناوگان در تمامی مراحل حفاری و تکمیل چاه های نفت و گاز دارد.

بنابراین گزارش، مدیریت سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری در سال 1395 با توجه به توسعه ناوگان، تخصصی تر شدن فعالیت ها در قالب سیستم کامل خدمات و با هدف شتاب بخشی به ارایه خدمات سیمانکاری، اسیدکاری و انگیزش چاه، مهندسی و طراحی برنامه های سیمان و اسید به صورت خدمات یکپارچه سیمانکاری و انگیزش، از مدیریت خدمات فنی منفک و به عنوان یکی از مدیریت های زیر مجموعه معاونت مدیرعامل در امور فنی و مهندسی، فعالیت خود را آغاز کرد.

این مدیریت با بکارگیری دستگاه های پمپاژ با فشار بالا که از جدیدترین تکنولوژی روز برخوردار است، خدمات مورد درخواست مشتریان را از قبیل اجرای انواع عملیات های سیمانکاری در محل دستگاه حفاری، عملیات لایه شکافی و پمپاژ سیمان، نیتروژن، اسید، گازوییل، انواع حلال ها و آب را از طریق دستگاه های لوله مغزی سیار بر روی چاه های در حال حفاری یا بهره برداری عهده دار است.

همچنین در بخش ارائه خدمات مهندسی و طراحی انواع برنامه سیمان و اسید، با انجام کلیه آزمایش های تخصصی دوغاب سیمان و همچنین آزمایش های تخصصی اسید با استفاده از تجهیزات مدرن و منطبق بر استانداردهای بین المللی توسط کارکنان متخصص و با تجربه، ارایه خدمات به متقاضی صورت می گیرد.