معظمی: مردم خودشان به افزایش قیمت ها دامن می زنند

576  تعداد بازدید   |   شنبه 17 شهریور ماه 1397

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: مردم خودشان به افزایش قیمتها دامن می زنند.

معظمی: مردم خودشان به افزایش قیمت ها دامن می زنند

به گزارش ایدرو اویل به نقل از  ایدرونیوز ، منصور معظمی در حاشیه پنجاه و پنجمین نشست گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان خراسان رضوی در گفتگو با قدس آنلاین افزود: برای کالاهای گروه دوم نیز دسته بندی شده و وزارت صنایع به بانک مرکزی برای گشایش اعلام می کند.

وی اظهار داشت: یک نگرانی در تولید کنندگان بابت اینکه شاید مواد اولیه کمیاب شود و مراکز آنها تعطیل شود بوجود آمده است اما واقعیت این است که اینگونه نیست.

معظمی ادامه داد:همه باید به هم کمک کنیم که این جو روانی که در جامعه ایجاد شده است فروکش نماید و فضای نامیدی از بین برود.

معاون وزیر صنعت گفت:کالاهای اساسی که ۲۵ قلم هستند به اندازه نیاز کشور با ارز ۴۲۰۰ تومان ثبت سفارش و تامین شده اند و ذخایر استراتژیکی در این باره صورت گرفته است و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی در خصوص قیمت خودرو و التهاب آن در بازار نیز افزود: مردم خودشان به این افزایش قیمت ها دامن می زنند و زمانی که ۸ میلیون نفر به سایت سایپا جهت خرید خودرو مراجعه می کنند این امر بیشتر نمایان می شود.

معظمی اظهار داشت: قیمت خودرو در بازار کاذب است و مردم باید به آنها بی اعتنا باشند. مرجع تعیین قیمت خودرو سازمان حمایت است و هر قیمتی را که تعیین نماید قابل خرید و فروش است.