سفارش و تمرکز تعمیرات شناورهای کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو

556  تعداد بازدید   |   دوشنبه 29 مرداد ماه 1397

ارائه سفارش و متمرکز شدن تعمیرات شناورهای دو مجموعه کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو در بندرعباس از جمله مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان بود.

سفارش و تمرکز تعمیرات شناورهای کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، استاندار هرمزگان ، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان در بندرعباس مسائل مرتبط با مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بررسی شد .

نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان

به گزارش ایدرو اویل به نقل از ایدرو نیوز ، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت های مغفول مانده صنایع دریایی کشور گفت: حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت ساخت صنایع دریایی در حال استفاده است .
منصور معظمی تصریح کرد: کشتی سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است و با تکیه بر توانمندی داخلی می توانیم نیازهای خود در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی را در داخل کشور تامین کنیم.
معظمی با تاکید بر اینکه اعتماد به بخش داخلی، پیشرفت امور را به دنبال داشته است، تصریح کرد: اعتماد به بخش داخلی موجب شده است تا شرکت ایزوایکو بتواند سکوهایی را با ظرفیت بیش از ۳ هزار تن بسازد.
رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: باید کمک کنیم تا شرکت ملی نفتکش و شرکت ملی کشتیرانی به کشتی سازان داخلی اعتماد کنند و سفارش بیشتری را به بخش داخلی اختصاص بدهند.
استاندار هرمزگان هم در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره اینکه کشتی سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است ، تصریح کرد : تعمیرات شناورهای کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در کشتی سازی بندرعباس متمرکز می شود.
فریدون همتی ادامه داد: مجتمع کشتی سازی ایزوایکو با ساخت کشتی ها و سکوهای نفتی، تجربه های موفقی داشته و توانمندی داخلی در این عرصه ها را به اثبات رسانده است. وی افزود: همچنین مجموعه کشتی سازی نیز باید با توجه به وجود فضای رقابتی، بتواند کارها را با کیفیت و متناسب با نیازهای جدید و با سرعت مناسب انجام و تحویل دهد.
استاندار هرمزگان بیان داشت: ارائه سفارش و متمرکز شدن تعمیرات شناورهای دو مجموعه کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو در بندرعباس از جمله مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بوده است.