تحقق 101.8 درصدی برنامه تولید نفت مارون در بهار امسال

96  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 17 مرداد ماه 1397

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تحقق 101.8 درصدی برنامه تولید نفت این شرکت در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

تحقق 101.8 درصدی برنامه تولید نفت مارون در بهار امسال
به گزارش ایدرو اویل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر پورهنگ، میانگین تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در فصل بهار را درخور تحسین توصیف کرد و گفت: علیرغم گرمای بی سابقه حوزه عملیاتی، این شرکت با تولید روزانه بیش از 563 هزار بشکه نفت خام، 101.8 درصد تحقق را نسبت به میزان 553 هزار بشکه ای برنامه شده تجربه کرده است.
وی افزود: در سه ماه نخست امسال، روزانه 60668 بشکه پساب حاصل از فرایند نمکزدایی (معادل 99 درصد از پساب های تولیدی) به چاه های دفعی تزریق شده است که این امر اقدامی درخور توجه در راستای صیانت از محیط زیست پیرامونی و رفاه حال مجاوران واحدهای عملیاتی به شمار می آید.
پورهنگ به استحصال نفت با استفاده از دستگاه های تفکیک گر و فرآورش سیار نفت اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا اول تیر ماه، در مجموع با استفاده از MOS و MOT ، 34475 بشکه نفت استحصال و به چرخه تولید برگردانده شده است.
وی به ساخت داخل کالا اشاره کرد و گفت: از ابتدای فروردین تا انتهای خرداد امسال، در مجموع با 84 درخواست، 1179 قطعه مورد نیاز تجهیزات و ماشین آلات فرایندی با هزینه ای بیش از 8 میلیارد ریال و با همکاری سازندگان داخلی ساخته شده است.

پورهنگ درباره مهمترین اقدام شرکت مارون در راستای حفاظت از خطوط لوله انتقالی و تأسیسات، گفت: در بخش بازرسی فنی و خوردگی فلزات، 12507 موضع از تسهیلات سرچاهی، خطوط لوله، لوله کشی های فرایندی کارخانه ها، شیرگاه ها و مخازن مورد ضخامت سنجی قرار گرفت که در مقایسه با 7423 موضع ضخامت سنجی شده در سه ماهه آغازین سال گذشته، 68.5 درصد افزایش داشته است.
وی تولید صیانتی نفت خام با رعایت الزامات زیست محیطی را رسالت اصلی شرکت مارون اعلام کرد و ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان، گفت: امیدوارم تا پایان سال 97، علیرغم تداوم گرمای هوا و شرایط خاص اقتصادی، تولید طبق برنامه و حتی فراتر از آن تحقق یابد.