تعداد دکل‎های مستقر در آزادگان جنوبی به ۱۷ دستگاه می‎رسد

127  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 10 مرداد ماه 1397

سرپرست طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی گفت: مناقصه حفاری ۱۰ حلقه چاه این میدان در دست اقدام است که با تعیین تکلیف این مناقصه‎ها، تعداد دکل‎های حفاری مستقر در این میدان از ۱۳ دستگاه کنونی به ۱۷ دستگاه می‌رسد.

تعداد دکل‎های مستقر در آزادگان جنوبی به ۱۷ دستگاه می‎رسد

به گزارش ایدرو اویل  به نقل از  شرکت مهندسی و توسعه نفت، محمدعلی اژدری با اشاره به حفاری‌های انجام‎ شده در این میدان گفت: هم‎اکنون تعداد ۱۳ دکل حفاری که همه از پیمانکاران ایرانی هستند در منطقه در حال کارند و با برگزاری مناقصات حفاری چاه‎های جدید و استقرار چهار دکل دیگر، شاهد تسریع عملیات حفاری در این میدان خواهیم بود. 

وی با اشاره به تولید کنونی این میدان که بالغ بر ۱۰۰ هزار بشکه در روز است، یادآور شد: افزایش ۷۰ هزار بشکه‎ای تولید تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد.

سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی پیش از این نیز در گفت‎وگو با شانا اعلام کرده بود پیش‎بینی می‎شود با استقرار دستگاه فرآورش سیار، برداشت روزانه نفت از آزادگان جنوبی ظرف دو تا سه ماه آینده، حداقل روزانه ۵۰ هزار بشکه افزایش یابد.

اژدری با بیان این‎که به دلیل بالا آمدن آب هورالعظیم و برخورد امواج آنها با دیواره‎ راه‎های ارتباطی، شاهد فرسایش راه‎های ارتباطی هستیم که این موضوع حجم کارها را افزایش داده است، گفت: بخش به بخش ترمیم و محکم‎سازی محورهای آسیب‎دیده در حال انجام است. برای شتاب در تکمیل این پروژه از تعدادی پیمانکار عملیات خاکی استفاده خواهد شد و هم‎اکنون به دلیل ورود حجم کم آب و سرعت بالای تبخیر، فرصت خوبی برای عملیات ترمیم فراهم شده است.