غرب کارون نقش قابل‎توجهی در درآمدزایی برای کشور دارد

840  تعداد بازدید   |   یکشنبه 20 خرداد ماه 1397

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به نقش قابل‎توجه درآمدهای حاصل از فروش نفت خام منطقه غرب کارون در سال‎های اخیر، گفت: شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان متولی توسعه میادین این منطقه عملیاتی، عملکرد قابل دفاعی داشته است.

غرب کارون نقش قابل‎توجهی در درآمدزایی برای کشور دارد

به گزارش ایدرو اویل، علی کاردر عصر دیروز (شنبه، ۱۹ خرداد ماه) در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)، از اهمیت مسئولیت‎های این شرکت گفت و افزود: در یکی دو سال اخیر، نفت تولیدی غرب کارون، حداقل پنج میلیارد دلار درآمدزایی سالانه برای کشور به همراه داشته است.

کاردر با اشاره به ظرفیت تولید ۷۰ هزار بشکه‎ای غرب کارون در زمان آغاز به کار دولت یازدهم، به ظرفیت امروز تولید نفت در این منطقه عملیاتی که به بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است، اشاره کرد و افزود: ما در شرکت متن با گرفتاری‎های تاریخی مواجه بودیم که غالب آن به زمان تحریم‎ها و قبل از توافق برجام برمی‎گشت؛ مدیران وقت نیز ناچار بودند برخی اقدامات را متناسب با شرایط موجود انجام دهند و نمی‎توان همه تقصیرها را متوجه آنان دانست. در آن زمان، رویکرد اصلی حرکت به سمت اجرای طرح‎ها در قالب قراردادهای بیع‎متقابل بود که عملیاتی نشد و مسیر به سمت اجرای پروژه‎ها در قالب EPC رفت اما در نهایت پروژه‎ها با E و P و C مستقل پیش رفتند.

وی با اشاره به طرح‎ها و پروژه‎های مهمی که در شرکت متن دنبال می‎شود، ادامه داد: انتظارات زیادی از این شرکت وجود دارد و به ویژه عامل «زمان» باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

کاردر ضمن قدردانی از زحمات سیدنورالدین شهنازی‎زاده، برای تورج دهقانی به عنوان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت آرزوی موفقیت کرد و حضور رضا دهقان را نیز در راس هیئت مدیره این شرکت مغتنم دانست و ابراز امیدواری کرد که این حضور، منشا تزریق ایده‎ها و مبانی جدید به شرکت متن باشد.

به گزارش شانا، بر اساس این گزارش، تورج دهقانی با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به عنوان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت جایگزین سیدنورالدین شهنازی‎زاده شده و مجمع عمومی عادی شرکت متن نیز رضا دهقان را  به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت انتخاب کرده است.