500 شرکت اتریشی با ایران ارتباط مستقیم دارند

176  تعداد بازدید   |   سه شنبه 8 خرداد ماه 1397

سفر اتریش در تهران از ارتباط مستقیم 500 شرکت اتریشی با شرکت های ایرانی خبر داد و خواستار تبادل اقتصادی و صنعتی بین بخش خصوصی دو کشور شد.

500 شرکت اتریشی با ایران ارتباط مستقیم دارند

به گزارش ایدرو اویل به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اشتفان شُلتس» در دیدار با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از سهم 97 درصدی صنایع کوچک و متوسط (SME) در صنعت این کشور خبر داد.
به گفته این دیپلمات ارشد، اتریش از منابع نفتی و منابع طبیعی خاصی بهره مند نیست، بلکه سرمایه اصلی این کشور بهره مندی از توانمندی نیروی انسانی است.
وی بیان داشت: ما از افزایش همکاری بین دو کشور استقبال می کنیم و آمادگی داریم بین صنایع کوچک و متوسط تعامل دو سویه برقرار کنیم.
شلتس همچنین افزایش صادرات واحدهای صنعتی کوچک را مورد تاکید قرار داد و خواستار تبادل اقتصادی و صنعتی بین بخش خصوصی دو کشور شد.

** هدفگذاری صاردات 3 میلیارد دلاری
در این دیدار، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به فعالیت 85 هزار واحد صنعتی در کل کشور اشاره کرد و گفت: 92 درصد این واحدها را صنایع کوچک با اشتغالی افزون بر یک میلیون و 300 هزار نفر تشکیل می دهند.
«صادق نجفی» اظهار داشت: با توجه به سهم 97 درصدی صنایع کوچک در کشور اتریش، خواهان بهره مندی از تجربه های صنعتگران این کشور برای بهبود وضعیت صنایع کوچک و متوسط هستیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خاطرنشان کرد: تعامل موثر واحدهای صنعتی کوچک ایران و اتریش فضای مناسبی را برای سرمایه گذاری های مشترک و افزایش صادرات بین دو کشور فراهم خواهد کرد.
وی در پایان افزایش صادرات صنایع کوچک و متوسط را از برنامه های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: برای امسال صادرات سه میلیارد دلار محصولات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط هدفگذاری شده که امیدواریم با توانمند سازی این بخش از صنایع، محقق شود.