هفت شرکت انرژی ایتالیایی تیرماه امسال به تهران می آیند

450  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 2 خرداد ماه 1397

سفیر ایتالیا در تهران تاکید کرد «این کشور به ادامه همکاری بلندمدت با ایران علاقه مند است و تیرماه امسال هفت شرکت ایتالیایی فعال در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به تهران سفر می کنند.

هفت شرکت انرژی ایتالیایی تیرماه امسال به تهران می آیند

به‌گزارش ایدرو اویل به نقل از وزارت نیرو، «مائورو کنچاتوری» در دیدار با مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل افزود: در حاشیه این سفر، یک سند همکاری توسط ایران و ایتالیا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر امضا می شود.
به گفته وی، این شرکت‌های ایتالیایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب و همچنین شیرین سازی آب دریا فعالیت می کنند.
وی گفت: خلیج فارس می ‌تواند منبع بزرگ تامین آب برای ایران باشد.
سفیر ایتالیا اضافه کرد: در ارتباط با موضوعات مهم دیگری همچون احیای دریاچه ارومیه نیز زمینه‌های خوبی برای همکاری وجود دارد.
کنچاتوری یادآوری کرد: پیش از این یک شرکت ایتالیایی گام نخست برای تولید انرژی‌های خورشیدی را در جزیره قشم برداشته است که می‌تواند زمینه ساز قدم‌های بعدی برای طرح ‌های بزرگ تر در ایران باشد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل نیز در این دیدار گفت: در پی گسترش روابط بین‌المللی بویژه با کشورهای اروپا هستیم تا افزایش سطح روابط و توسعه آن در آینده رقم بخورد.
«فرهاد یزدان دوست» بر لزوم استفاده بهینه از خط اعتباری بین 2 کشور تاکید کرد و افزود: ایتالیا می‌تواند در زمینه تحقیقات بازچرخانی آب، تصفیه فاضلاب برای صنعت و کشاورزی، شیرین سازی آب دریا و تولید برق از منابع تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی همکاری خوبی با ایران داشته باشد.
وی درباره برنامه امضای سندی بین 2 کشور در زمینه انرژی‌‌های تجدیدپذیر گفت: این سند می‌تواند قدم نخست برای حرکت به سمت فعالیت‌های بزرگ تر باشد.
به گزارش ایرنا، ایران با بیش از 300 روز آفتابی در سال و همچنین مناطق مهیا برای تولید برق از باد، ظرفیتی قابل توجه برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر دارد.
ظرفیت کنونی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور در حالی 527 مگاوات اعلام می شود که کارشناسان حوزه انرژی معتقدند در ایران توان تولید برق از طریق انرژی های نو تا 70 هزار مگاوات وجود دارد.
پارسال حجم مبادلات تجاری ایران و ایتالیا یک هزار و 851 میلیون دلار بود و تراز تجاری ما با این کشور اروپایی منفی یک هزار و 5 میلیون دلار است.