حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنعت نفت به توسعه آن کمک می‌کند

421  تعداد بازدید   |   شنبه 29 اردیبهشت ماه 1397

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راهبرد و تصمیم واحد در موضوع حمایت از کالای ایرانی راه نجات اقتصاد کشور است، گفت: حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنایع مختلف، به‌ویژه صنعت نفت سبب توسعه هرچه بیشتر این صنعت خواهد شد.

حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنعت نفت به توسعه آن کمک می‌کند

به گزارش ایدرو اویل به نقل از شانا، حسین امیری‌خامکانی با یادآوری نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، به خبرنگار شانا گفت: پرداختن به اقتصاد، همسو با حمایت از تولید داخلی باید وظیفه ملی قلمداد شود و در دستور کار همه نهادهای سیاسی، اجتماعی، حاکمیتی و قوای سه‌گانه قرار گیرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راهبرد و تصمیم واحد در موضوع حمایت از کالای ایرانی راه نجات اقتصاد کشور است، افزود: حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنایع مختلف، به‌ویژه صنعت نفت سبب توسعه هرچه بیشتر این صنعت می‌شود.

وی ادامه داد: صنعت نفت و گاز با ظرفیت عظیم خود و همچنین با تزریق مناسب سرمایه‌های داخلی و خارجی می‌تواند بخشی از نیازهای اشتغال کشور را مرتفع کند.

امیری خامکانی عنوان کرد: در صنعت نفت خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد، ممنوع شده که این مهم نشانه حمایت از کالای ایرانی و مصداق اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: سرمایه‌گذاری حداکثری و ازدیاد برداشت از میدان‌های مشترک، یکی از اولویت‌های صنعت نفت در سال ۹۷ است.

وی افزود: با تداوم سرمایه‌گذاری و جذب آن، بدون شک در آینده در بازار جهانی انرژی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت، ضمن این‌که بدون سرمایه‌گذاری در این صنعت، برنامه‌های‌مان پیش نخواهد رفت.