آمادگی پتروایران برای توسعه ۵ میدان نفت و گاز

389  تعداد بازدید   |   جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397

مدیر عامل شرکت بین‌المللی حفاری پترو ایران (دی سی آی) گفت: هم اکنون شرکت پترو ایران پیشنهاد توسعه میدان‌های سیری، منصوری، سوسنگرد، دانان و فاز دوم لایه نفتی پارس جنوبی را به کارفرمایان خود ارائه کرده است.

آمادگی پتروایران برای توسعه ۵ میدان نفت و گاز

به گزارش ایدرو اویل، فاضل جمالزاده در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان این که شرکت پترو ایران طی دو دهه گذشته در کنار شرکت‌های بزرگ نفتی همچون توتال، انی، شل و استات اویل تجربه‌های زیادی کسب کرده است، گفت: این مجموعه در کارنامه خود اجرای موفق پروژه‌های میدان سلمان، سیری، ابوذر، لایه نفتی پارس جنوبی را دارد.

وی ایجاد شرکت حفاری دی سی آی را مقدمه‌ای برای تبدیل شدن به شرکت‌های اکتشاف و تولید دانست و گفت: این شرکت هم اکنون دو دکل دریایی ملکی در اختیار دارد.

مدیرعامل شرکت بین المللی حفاری پترو ایران (دی سی آی) گفت: سیاستگذاران صنعت نفت باید همان امتیازات داده شده به شرکت‌های خارجی در قرار دادهای نفتی را به شرکت های داخلی بدهند تا شرکت‌های داخلی بتوانند با فاینانس‌های خارجی در قالب قراردادهای جدید نفتی کار کنند.

جمالزاده ادامه داد: هم اکنون مجموعه شرکت پترو ایران برای اجرای پروژه‌های EPDF با چند شرکت آسیایی در حال مذاکره برای جذب فاینانس است که خوشبختانه این مذاکرات به امضا تفاهم‌نامه منجر شده است.

وی با تاکید بر این که مجموعه شرکت پترو ایران شرکای خارجی خود برای اجرای پروژه‌های نفت و گاز در کشور را پیدا کرده است، گفت: هم اکنون در انتظار واگذاری پروژه از سوی شرکت ملی نفت است.

مدیرعامل شرکت بین‌المللی حفاری پترو ایران (دی سی آی) افزود: هم اکنون تفاهم‌نامه‌ای میان ما و شرکت ملی نفت ایران برای مطالعه میدان سوسنگرد و دانان وجود دارد، از این رو ما روی این میدان‌ها تمرکز کرده‌ایم.

وی گفت: هم اکنون شرکت پترو ایران پیشنهاد توسعه میدان‌های سیری، منصوری، سوسنگرد، دانان و فاز دوم لایه نفتی پارس جنوبی را به کارفرمایان خود ارائه کرده است، ضمن آن که ام او یو میدان سیری نهایی و به کارفرما ارائه شده، وانگهی ام او یو میدان منصوری نیز تا اوایل خرداد به کارفرما تحویل داده خواهد شد.

جمالزاده اظهار کرد: هم اکنون یکی از دکل های شرکت دی سی آی در میدان فروزان در حال کار است و دکل دیگر در یارد شرکت ایزو ایکو در حال تعمیر اساسی است. شایان ذکر است که با واگذاری تعمیر اساسی این دکل به شرکت‌های داخلی برای نخستین صرفه‌جویی ارزی خوبی انجام شده است.

مدیر عامل شرکت بین‌المللی حفاری پترو ایران (دی سی آی) حفاری ۱۱ حلقه چاه در فاز ۲۰ پارس جنوبی را یکی دیگر از پروژه‌های اجرا شده از سوی دکل‌های شرکت دی سی آی اعلام کرد و گفت: در این پروژه هزار و ۷۶ روز کاربدون حادثه با استانداردهای بین‌المللی به ثبت رسید.

 
 
 a