شرط پرداخت پاداش و اخذ جریمه از توتال میزان استفاده از سازندگان ایرانی است

140  تعداد بازدید   |   جمعه 14 اردیبهشت ماه 1397

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از دستور وزیر نفت برای حضور سازندگان ایرانی در جلسات توسعه فاز 11 پارس جنوبی خبر داد و گفت: اگر توتال بیش از 51 درصد از ساخت داخل استفاده کند، تشویق می شود و در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

شرط پرداخت پاداش و اخذ جریمه از توتال میزان استفاده از سازندگان ایرانی است

به گزارش ایدرو اویل، رضا خیامیان  در نشست خبری با تشریح آخرین دستاوردهای سازندگان داخلی، در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره استفاده از ساخت داخل در پروژه توسعه فاز 11 پارس جنوبی توسط توتال، گفت: توتال فعالیت خود را فاز 11 انجام می دهد و کار متوقف نشده است.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان این که توتال به صورت چراغ خاموش در حال فعالیت است، اضافه کرد: در مناقصات فرعی برگزار شده سازندگان و پیمانکارانی ایرانی نیز شرکت می کنند.
خیامیان با بیان اینکه هنوز کار برگزاری مناقصات در فاز 11 پایان نیافته است، ادامه داد: از روند کار راضی هستیم، زیرا از توان داخل استفاده می شود.
وی همچنین درباره اقدام های انجام شده در صنعت نفت برای حمایت از کالاهای ایرانی، گفت: برای ممنوع کردن واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، تلاش شده است.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اضافه کرد: البته هنوز به دلایلی مانند خریداری «سرجمع یک پروژه» کالاهای ممنوعی که در آن پروژه استفاده می شوند نیز وارد می شود.
خیامیان با خاطر نشان کردن اینکه مدیران ما باید جرات استفاده از کالای ایرانی را داشته باشند، اظهار داشت: متاسفانه برخی از مدیران به ساخت داخل باور ندارند.
وی با ذکر مثالی گفت: زمانی که قرار بود در یکی از پالایشگاه های کشور، از کاتالیست های تولید داخل استفاده شود، مدیران پالایشگاه انواع تضمین ها برای درست کار کردن کاتالیست را اخذ کردند و حتی قرار شد که اگر مشکلی رخ دهد، شرکت تولیدکننده کاتالیست جریمه نیز پرداخت کند.

**توان ساخت 100 درصدی تجهیزات بخش پایین دستی نفت
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در ادامه این نشست خبری با تشریح آخرین دستاوردهای سازندگان داخلی، اظهار داشت: باید به داد بخش تولید رسید؛ باید کارگروهی فرادستگاهی برای حل مشکلات سازندگان تشکیل شود.
خیامیان با اشاره به حضور بیش از یک هزار و 600 شرکت داخلی و بین المللی از 38 کشور در نمایشگاه بین المللی، اظهار داشت: اکنون شرکت های ایرانی در بخش های مختلف، زمینه خودکفایی و بومی سازی تجهیزات را فراهم کرده اند.
وی با برشماری توانمندی های سازندگان داخلی، بیان داشت: اکنون 100 درصد تجهیزات بخش پایین دستی صنعت نفت توسط بخش داخل تولید می شود.
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اضافه کرد: بخش عمده ای از تجهیزات بخش بالا دستی صنعت نفت اعم از اکتشاف و تولید در داخل تولید می شود، اما تولید در این بخش نیاز به سرمایه گذاری و فناوری های جدید دارد.
خیامیان یادآور شد که در بخش کاتالیست های صنعت نفت نیز به دستاوردهای خوبی رسیده ایم که باید مورد حمایت واقع شوند. 
وی به نامگذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی، اشاره کرد و بیان داشت: برای حمایت از ساخت داخل، سه بخش دولت، سازندگان و مصرف کنندگان باید اقدامات لازم را انجام دهند.
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه سازندگان ایرانی باید ساخت داخل را باور کنند، افزود: گاهی اوقات احساس می شود که برخی کارفرمایان، ارادات زیادی به سازندگان خارجی نشان می هند.
وی یادآور شد: برای حمایت از بخش داخل، باید نهادهای نظارتی، از سخت گیری های بی مورد نسبت کالاها و قراردادها خودداری کنند، زیرا در شرایط فعلی خرید کالا از خارج، آسان تر و بی دردسر تر از خرید از داخل است. 
وی با تاکید بر لزوم حذف قوانین مزاحم تولید، اظهار داشت: باید فرمان رهبر معظم انقلاب درباره اجرای اصل 44 و همچنین قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا شود.
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اضافه کرد: همچنین باید قانون استفاده حداکثری از توان شرکت های داخلی به ویژه در تامین مالی خارجی (فاینانس) اجرا شود، زیرا تاکنون کشورهای تامین کننده فاینانس مانند چین، استفاده 85 درصدی از تجهیزات ساخت چین را الزامی می دانستند.
وی درباره عملکرد صندوق توسعه ملی نیز گفت: متاسفانه این صندوق، به جای حمایت از کالاهای ایرانی، به افرادی وام می دهد که کالاهای خارجی وارد می کنند.
وی با انتقاد از اخذ وام های با سود بالا، گفت: برخی واحدهای تولیدی هنوز، طلب های خود را دریافت نکرده اند، اما در صورت عقب افتادن اقساط خود باید جریمه بدهند.
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خاطر نشان کرد: اکنون می توان بدون دردسر و مشکل و بدون پرداخت مالیات، سود سالانه 20 درصد از سرمایه گذاری در بانک اخذ کرد، اما بخش تولید با مشکلات جدی مواجه است.
به گزارش ایرنا، دوازدهم تیرماه پارسال نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی امضا شد.
ارزش قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.
این قرارداد، نخستین قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی بود که پس از لغو تحریم ها امضا شد.
بر اساس این قرارداد، یک کنسرسیوم بین المللی به رهبری توتال فرانسه ایجاد شده است که شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین و پتروپارس ایران اعضای دیگر آن را تشکیل می دهند.
سهم توتال به عنوان رهبر این کنسرسیوم در این قرارداد 50.1 درصد است. شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین و پتروپارس ایران نیز به ترتیب 30 و 19.9 درصد سهم دارند.