«سوکار» و «بی پی» قرارداد اکتشاف میدان انرژی در خزر امضا کردند

655  تعداد بازدید   |   جمعه 7 اردیبهشت ماه 1397

در جریان سفر الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به انگلیس روز پنجشنبه قرارداد اکتشاف یک میدان انرژی در دریای خزر بین شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت بریتیش پترولیوم به امضا رسید .

«سوکار» و «بی پی» قرارداد اکتشاف میدان انرژی در خزر امضا کردند

به گزارش ایدرو اویل به نقل از  سایت شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار )، مراسم امضای قرارداد اکتشاف میدان انرژی D230 در خزر با حضور الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و ترزا می نخست وزیر انگلیس برگزار شد . 
رونق عبد الله اف» رئیس سوکار، در مراسم امضای این قرارداد، با اشاره به همکاری دیرینه میان شرکت نفت آذربایجان و بریتیش پترولیوم گفت : این قرارداد بر اساس معیارهای برابری و منصفانه امضا شده و در بهره برداری مشترک و کاملا ثمربخش از ذخایر طبیعی جمهوری آذربایجان نقش مهمی خواهد داشت . 
«روبرت دادلی»، مدیر اجرایی شرکت بریتیش پترولیوم نیز گفت که این قرارداد ، برای توسعه میادین انرژی در جمهوری آذربایجان امضا می شود و ازاین پس شاهد تلاش های مشترک بی پی و سوکار جهت تحقیق ظرفیت های موجود در خزر خواهیم بود. 
وی افزود: بیش از 25 سال است که بریتیش پترولیوم در منطقه خزر فعالیت دارد بر این باوریم که منطقه از ظرفیت های قابل توجه نفت و گاز برخوردار است . 
دادلی اظهار داشت :همکاری با سوکار و دیگر شرکا و انجام اکتشافات زمین شناسی و فعالیت های اقتصادی در جمهوری آذربایجان را ادامه خواهیم داد . 
به گزارش ایرنا، میدان انرژی D230 در 135 کیلومتری شمال – شرق باکو در دریای خزر واقع است و 3200 کیلومتر مربع مساحت را دربر می گیرد . 
عمق لایه های حاصل خیز این میدان انرژی 3500 متر پیش بینی می شود و بر اساس قرارداد امضا شده ، بی پی 50 درصد سهم پیمانکاری این طرح انرژی را بر عهده دارد و 50 درصد سهم دیگر این طرح انرژی به سوکار تعلق دارد .