انجام بیش از ۲۳۰۰ عملیات تخصصی خدمات فنی در شرکت ملی حفاری

780  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1397

مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: بیش از 2300 عملیات تخصصی خدمات فنی حفاری توسط متخصصان این مدیریت در سال 96 در میدان های نفتی و گازی خشکی و دریایی کشور انجام شده است.

انجام بیش از ۲۳۰۰ عملیات تخصصی خدمات فنی در شرکت ملی حفاری

به گزارش ایدرو اویل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر شجاعی گفت: این  شرکت در زمینه خدمات فنی از جمله حفاری به روش فرو تعادلی (UBD)، حفاری با هوا، لوله مغزی سیار، لایه آزمایی، آزمایش بهره دهی چاه، لوله گذاری چاه و نصب آویزه مجموعه ای غنی و ارزشمند از دستگاه ها و تجهیزات فنی و مدرن  در اختیار دارد.

وی با اشاره به تلاش مستمر کارکنان سختکوش این بخش در تامین خدمات مورد نیاز کارفرمایان در طیف گسترده خدمات فنی حفاری افزود: این مدیریت طی سال گذشته به تمامی درخواست های شرکت های متقاضی پاسخ داده و نسبت به ارایه خدمات به موقع اقدام کرده است.

شجاعی با تشریح اهمیت ویژه و منحصر بفرد هر یک از خدمات فنی در زنجیره فرآیند حفاری و تعمیر چاه های نفت و گاز اظهار کرد: با توجه به حجم فعالیت ها و کار شبانه روزی کارکنان و تجهیزات، تلاش داریم با توسعه فراگیر آموزش و کاربست استعدادهای موجود و پشتیبانی بی وقفه عملیات، تمامی نیازهای عملیاتی کارفرمایان داخلی را در کوتاهترین زمان ممکن مرتفع سازیم.

مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: گسترش فعالیت های مربوط به بازرسی های دوره ای، تعمیرات پیشگیرانه، اتفاقی و اساسی برنامه ریزی شده تجهیزات خدمات فنی حفاری و همچنین کاهش انتظارات عملیاتی در کنار برنامه نوسازی ناوگان و حفظ جایگاه ممتاز ارائه خدمات فنی حفاری در صنایع نفت و گاز کشور در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

وی در بیان اهم فعالیت های سال گذشته واحدهای تابع این مدیریت به راه اندازی خدمات پمپاژ (انتقال سیالات چاه و مشعل های سازگار با محیط زیست)، راه اندازی ۳ مجموعه در حال توسعه کمی و کیفی در پاسخگویی به نیازهای روز افزون کارفرمایان و توجه بیش از پیش به مسائل زیست محیطی  اشاره کرد.

شجاعی، تداوم راه اندازی و بهره گیری از سیستم های بهره برداری زود هنگام در میادین مشترک (میادین آبان و پایدار) به منظور بهره برداری و صیانت از منابع و همچنین تامین و راه اندازی ۶ مجموعه جدید فورانگیر دورانی را بخش دیگری از فعالیت های فنی تخصصی این مدیریت در سال گذشته برشمرد و افزود: راه اندازی ۶ مجموعه جدید فورانگیر دورانی، ضمن تنوع بخشی به خدمات، موجب افزایش سطح ایمنی عملیاتی دستگاه های حفاری می شود.

مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد: ارتقاء سطح خدمات لوله گذاری چاه با تامین و خرید مجموعه های (compensator) و تجهیزات راندن لوله های مقاوم در برابر خوردگی و همچنین بکارگیری آن در خدمات لوله گذاری در پروژه پارس جنوبی و بهبود وضعیت کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری، به همراه ارتقاء نرم افزارهای مربوط به سیستم های کسب اطلاعات عملیات های متنوع خدمات فنی حفاری به خصوص دستگاه های تحت تنش های مکانیکی / هیدرولیکی از دیگر فعالیت ها و اقدامات به عمل آمده سال ۹۶ این مدیریت است.

وی در ادامه بر ارتقاء سلامت تجهیزات، استفاده از سیستم تشخیص عیب دیجیتال موتورهای دیزل تجهیزات جهت شناسایی دقیق نقص فنی آشکار و پنهان و انجام اقدام اصلاحی به موقع که علاوه بر حفظ کارآیی تجهیزات و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی را در پی خواهد داشت تاکید کرد و افزود: ارتقاء سطح بهره وری تجهیزات و ناوگان موجود با تخصصی سازی تعمیرات و نگهداری مربوط، برون سپاری تعمیرات عمومی و رشد سطح استاندارد خدمات اخذ شده از پیمانکاران داخلی و الزام و آموزش آنها برای ارتقاء کیفیت خدمات از جمله اهداف عملیاتی این مدیریت است.

شجاعی همچنین بهینه سازی و بومی سازی فناوری ساخت تجهیزات پیچیده صنعت نفت و گاز در تعامل با پیمانکاران داخلی، موارد مرتبط با ایمنی بهداشت و محیط زیست و همچنین بخش های عمومی از جمله برگزاری جلسات مستمر ایمنی، بهداشت و حفاظت کارگاهی، اهتمام به برگزاری دوره های آموزشی سالیانه و کسب بالاترین سرانه آموزشی، استقبال از بازرسی های رزده بخش های نظارتی ایمنی و بهداشت کار و تلاش برای رفع مشکلات مرتبط و افزایش سطح فرهنگ سازمانی را از دیگر موارد قید شده در فهرست عملکرد و فعالیت های این مدیریت عنوان کرد.

مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران در ادامه، افزایش سطح ایمنی کارگاه ها، نصب محافظ بخش های متحرک و بهبود سطح ایمنی سایت اداری با تجهیز به سیستم تشخیص و اعلان حریق و همچنین دوربین های مدار بسته، توسعه فرهنگ ایمنی و نظم و آراستگی محیطی کارگاه ها و توجه به نشاط محیط کارگاهی با توسعه فضای سبز و رنگ آمیزی های محیط را از مواردی عنوان کرد که در دستور کار این مدیریت در سال ۹۶ قرار داشته و به انجام رسیده است.