سال ۹۶ بدون وقوع حادثه مهم در پروژه‌های گاز سپری شد

417  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 29 فروردین ماه 1397

رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: به سبب افزایش ممیزی و پایش HSE، سال ۹۶ بدون رخ دادن حادثه مهم در طرح‌های در دست اجرای گاز سپری شد.

سال ۹۶ بدون وقوع حادثه مهم در پروژه‌های گاز سپری شد

به گزارش ایدرو اویل، بهنام دیناری، بعدازظهر سه‌شنبه (۲۸ فروردین‌ماه) در همایش گزارش عملکرد سال ۹۶ شرکت مهندسی و توسعه گاز در جمع مدیران صنعت گاز کشور به ارائه گزارشی در حوزه HSE پرداخت و گفت: تا پایان سال ۹۵ به ازای هر چهار واحد پروژه، یک حادثه مهم در پروژه‌ها اتفاق افتاده است.

وی با بیان این‌که حوادث مهم در زمینه ایمنی حوادثی هستند که منجر به فوت می‌شوند یا در حین کار اتفاق می‌افتند، گفت: خوشبختانه در سال ۹۶ هیچ حادثه مهمی در زمان اجرای طرح‌ها رخ نداد.

رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه گاز ادامه داد: بازرسی و ممیزی انرژی سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ دو برابر و نیم افزایش داشت و این موضوع به کاهش تعداد حادثه‌های مهم، کمک شایانی کرده است.

دیناری درباره میزان شاخص بهبود وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در پروژه‌های اجرا شده، توضیح داد: حدود ۴۷ طرح از نظر بهداشت، ایمنی و محیط زیست پایش شدند، بر این اساس از ابتدا تا انتهای سال ۹۶، طرح‌هایی که دارای پیوست HSE بودند ۶.۲ درصد بهبود داشتند، اما طرح‌هایی که پیوست HSE نداشتند از ابتدا تا پایان سال تنها یک درصد بهبود یافتند.