ایدرو در سرمایه گذاری مناطق محروم پیشتاز است

755  تعداد بازدید   |   دوشنبه 28 اسفند ماه 1396

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : فرصت قانونی برای این سازمان ایجاد شده است تا در مناطق محروم و مناطقی که بخش خصوصی علاقمند به سرمایه گذاری نیست شرکت کند

ایدرو در سرمایه گذاری مناطق محروم پیشتاز است

به گزارش ایدرو اویل،  منصور معظمی در حاشیه  مراسم امضای تفاهم نام همکاری توسعه صنعت و اشتغال پایدار در مناطق محروم در گفتگو با خبر نگاران گفت : توسعه متوازن وقتی صورت می گیرد که هماهنگی و یکسانی درهمه بخش ها و نقاط کشور فراهم شود.

وی گفت : توسعه مناطق محروم و روستایی از دغدغه های دولت تدبیر و امید بود و در این توافق نامه می توانیم  بخشی از این نگرانی را مرتفع کنیم.

معظمی با اشاره به سال ۹۶ به عنوان سال تولید و اشتغال افزود : از طریق این تفاهم می توانیم به توسعه اشتغال درمناطق روستایی با توجه به چارچوبهای قانونی کمک کنیم .

معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تصریح کرد : مجموع جمع بندی توافق دو طرفه توسعه مناطق محروم و توسعه روستایی و ایجاد اشتغال است.

وی این تفاهم نامه را فرصتی برای بخش خصوصی برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت برشمرد.

معظمی تصریح کرد : از ابتدای سال آینده از طریق فراخوان پروژه هایی که قبلا مطالعه شده و در سازمان صنعت ، معدن و تجارت استانها بررسی شده است را اعلام می کنیم تا از این طریق به روستاییان و عشایر کمک کنیم تا پروژه های اقتصادی را انتخاب و در رونق تولید سهیم شوند.

وی این همکاری را فرصتی برای ایدرو خواند و افزود : ایدرو در کنار مگا پروژه های خود وظیفه جدیدی را بر عهده گرفته و ۱٫۵ میلیارد دلار اعتبار بدین منظور اخذ شده است.

در این مراسم همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت : یکی از فضاهایی که در نظام برنامه ریزی کشور از آن غافل بودیم غفلت از سرمایه های انسانی و مادی روستاییان و عشایر کشور بوده است.

سید ابوالفضل رضوی افزود : با حذف میلیونها شغل دردنیا تا سال ۲۰۳۰ عناوین جدید جایگزین می شود و ایدرو در ایجاد عناوین شغلی جدید در کشور پیشرو است.

وی افزود : دولت تدبیر و امید با آسیب شناسی علل تخلیه روستاها و مهاجرت به شهرها مهمترین عامل را نبود مشاغل مناسب جوانان روستایی و درآمد افزایی خانوار روستایی شناسایی کرده است.

رضوی در ادامه با اشاره به نامه معاون اول رییس جمهور به مقام معظم رهبری در آذر ماه ۹۵ افزود : پس از این درخواست با تخصیص ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی موافقت شد که برای حل اشتغال جوانان روستایی اختصاص می باید. به گفته وی ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار بدین منظور اختصاص یافته است .

تفاهم نامه ای  توسعه صنعت و اشتغال پایدار در مناطق کمترتوسعه یافته و روستایی  عصر یکشنبه بین ایدروو بین معاونت توسعه روستایی  ومناطق محروم ریاست جمهوری امضا شد.

هدف از امضای این تفاهم نامه اجرای طرحهای سرمایه گذاری صنعتی توسط بخش غیر دولتی برای ایجاد اشتغال و رونق تولیدات صنعتی در شهرهای زیر ده هزارنفر جمعیت و مناطق محروم روستایی با حمایت و تسهیل گری ایدرو است.