30 پروژه به ارزش 6 میلیارد دلار برای نگهداشت و افزایش تولید نفت تعریف شده است

1405  تعداد بازدید   |   شنبه 12 اسفند ماه 1396

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، از تعریف 30 پروژه به ارزش حدود 6 میلیارد دلار در بخش نگهداشت و افزایش تولید نفت خبر داد و افزود: این پروژه ها در سه سطح قراردادی 50 تا 300 میلیون دلار واگذار خواهند شد.

30 پروژه به ارزش 6 میلیارد دلار برای نگهداشت و افزایش تولید نفت تعریف شده است

به گزارش ایدرو اویل به نقل از ایرنا، «حبیب الله بیطرف» امروز (شنبه) در دومین کنگره بین المللی اکتشاف و تولید، افزود: با اجرای طرح های نگهداشت و افزایش تولید، شرکت های صاحب صلاحیت مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اجرای طرح حمایت از ساخت داخل، گفت: ساخت10 گروه کالایی در کشور دنبال می شد که بر اساس آن، قراردادهایی با هدف تولید و انتقال فناوری به امضا می رسد.
بیطرف یادآور شد: در این مسیر، مقاومت هایی وجود دارد که لازم است نگاه ها تغییر کرده و رویکردهای لازم اتخاذ شود.
وی با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل، گفت: سازندگان باید کیفیت محصول خود را ارتقا دهند زیرا رقیبان خارجی، همین کالاها را با قیمت پایین تر عرضه می کنند.
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت یادآور شد: براساس سیاست های وزارت نفت، پس از انتقال فناوری و تقویت ظرفیت ها در مسیر اجرا، کارها به بخش داخلی واگذار می شود.
بیطرف مهمترین اولویت وزارت نفت در برنامه ششم را توسعه میدان های نفت و گاز در قالب قراردادی ای. پی. سی عنوان کرد و افزود: در زمان اجرا، علاوه بر انتقال فناوری، باید از ظرفیت شرکت های ایرانی نیز استفاده شود.
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با بیان اینکه در این قراردادها، بحث انتقال فناوری بسیار مورد توجه است، افزود: سطح تعامل شرکت های داخلی و خارجی در قراردادهای جدید به توانمندی شرکت ها بستگی دارد.
بیطرف با اشاره به عمر بالای 50 سال برخی تجهیزات صنعت نفت، گفت: از برنامه های اصلی این وزارتخانه، نوسازی و بازسازی تجهیزات بخش بالادستی صنعت نفت است.
به گزارش ایرنا، دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره بین‌المللی صنعت حفاری ایران با هدف بررسی آخرین تحول‌ها و چشم‌انداز آینده طرح‌‎های در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی و الزام‌های حضور حداکثری بخش خصوصی در اجرا و مدیریت طرح‌های نفت و گاز کشور با حضور بیش از هزار نفر از مدیران و کارشناسان ارشد حوزه کارفرمایی و پیمانکاری صنعت نفت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.