تفاهم نامه همکاری شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مدیریت طرح‎های صنعتی امضا شد

1007  تعداد بازدید   |   دوشنبه 7 اسفند ماه 1396

تفاهم نامه همکاری به منظور مشارکت در پروژه های جوزه های نفت و گاز میان شرکت ملی حفاری ایران (NIDC) و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران (IPMI) به امضا رسید.

تفاهم نامه همکاری شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مدیریت طرح‎های صنعتی امضا شد

به گزارش ایدرو اویل، تفاهم نامه همکاری در زمینه مشارکت در پروژه های حوزه های نفت و گاز از سوی سپهر سپهری مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران و حسن بویری، مدیرعامل شرکت مدیریت طرح های صنعتی عصر امروز (یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶)، در محل سالن کنفرانس شرکت ملی حفاری ایران در ساختمان مرکزی هشتم نفت به امضا رسید.

حسن بویری، مدیرعامل شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران نیز به فعالیت های این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت ما در بخش های تامین نیازهای صنایع مختلف بویژه اجرای پروژه های پایین دستی صنایع نفت و گاز تمرکز دارد و همکاری با شرکت ملی حفاری ایران را در راستای توسعه فعالیت های شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران با اهمیت می داند.

وی با بیان اینکه این همکاری ها از ابتدای سال آینده آغاز می شود، گفت:‌ امیدواریم در ۲۸ پکیجی که از سوی شرکت ملی نفت ایران به عنوان طرح های مهم ارائه شده است،‌ در قالب این تفاهم نامه همکاری داشته باشیم تا از ظرفیت های دو طرف به بهترین شکل استفاده شود.

بویری با بیان اینکه این تفاهم نامه به منظور توسعه میادین نفت و گاز به امضا می‎رسد گفت:‌ شرکت ملی حفاری ایران در زمینه بالادست و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران  در حوزه پایین دست از جمله تهیه ماشین آلات، ‌امکانات و لوجستیک برای هم افزایی حداکثری و استفاده از ظرفیت پیمانکاران داخلی در جهت اقتصاد مقاومتی همکاری می کنند.

سپهر سپهری، مدیرعامل شرکت ملی حفاری نیز در این مراسم با اشاره به توانمندی این شرکت در بخش بالادستی توسعه میادین گفت: با توجه به فعالیت های شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران در بخش پایین دستی صنعت نفت، این همکاری فرصت مناسبی برای تعامل موثر میان دو شرکت است.

وی با استقبال از همکاری های دو جانبه و چند جانبه با شرکت های داخلی به خصوص شرکت های فعال در عرصه صنایع نفت و گاز و حفاری، تصریح کرد: این شرکت با برخورداری از ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و طیف وسیعی از خدمات جانبی حفاری یکی از شرکت های بین المللی مجرب و توانمند در زمینه فعالیت های حفاری و خدمات فنی تخصصی مرتبط با این صنعت در کشور است.

سپهری افزود: در نخستین گام مشارکت در پروژه های صنعت نفت عراق و شرکت های خارجی که در آن کشور فعالیت دارند مدنظر است و به زودی هیأتی از مدیران ارشد شرکت ملی حفاری جهت بررسی پیشرفت مذاکرات به آن کشور سفر می کند.

دو شرکت به دنبال جهانی شدن

این مقام مسئول با بیان اینکه این تفاهم نامه و تمامی دستور العمل های آن به صورت دو زبانه تهیه می شود گفت: از این کار دو هدف را دنبال می کنیم، هدف اول جذب سرمایه گذار خارجی برای این همکاری ها و دوم توسعه فعالیت ها در بخش برون مرزی است.

سپهری به مذاکرات برای همکاری با عراقی ها اشاره کرد و گفت: از دو هفته پیش محمدرضا تاکایدی، قائم مقام شرکت ملی حفاری زمینه مذاکرات را با هیأت عراقی آماده کرده و مذاکراتی هم با آنها داشته اند و تا پایان هفته جاری، هیأت ایرانی به سرپرستی بنده برای این مذاکرات به بصره سفر می کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در تشریح مذاکرات با طرف عراقی گفت: ۲ بازار هدف در عراق مد نظر است، نخست مذاکره با شرکت های عراقی از جمله شرکت حفاری عراق برای همکاری مشارکتی به منظور یافتن بازار کار در جهان است، در بخش دیگر با توجه به ظرفیت شرکت ملی حفاری ایران در زمینه خدمات حفاری از جمله آموزش و توسعه بازار همکاری می کنیم؛ همچنین با شرکت های عراقی برای همکاری در توسعه میادین این کشور همکاری خواهیم داشت.

سپهری همچنین از حضور در مناقصه ای که برای توسعه میادین عراق برگزار شده بود یاد کرد و گفت: این مناقصه از سوی شرکت Eni ایتالیا برگزار شد و از شرکت ملی حفاری ایران نیز برای حضور در مناقصه دعوت شد که هنوز نتیجه آن مشخص نشده است.

بر اساس این گزارش  در این مراسم مدت اعتبار این سند همکاری یک سال عنوان شد که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.