برگزاری دومین کنگره بین المللی اکتشاف و تولید در 12 تا 14 اسفند ماه

1148  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 20 دی ماه 1396

دومین کنگره بین المللی اکتشاف و تولید 12 ال 14 اسفند ماه 1396 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما و با حضور بیش از 100 شرکت داخلی و بین المللی برگزار می شود.

برگزاری دومین کنگره بین المللی اکتشاف و تولید در 12 تا 14 اسفند ماه
به گزارش ایدرو اویل، حضور شرکت های اکتشاف و تولید، شرکت های ملی و حاکمیتی ایران، شرکت های بین المللی نفت و گاز، پیمانکاران EPC، شرکت های E&P داخلی و بین المللی، شرکت های حفاری و ارائه دهنده گان خدمات فنی، شرکت های مشاوره، بانک ها، شرکت های بیمه ای، و شرکت های تامین کننده سرمایه، کارخانجات و تولید کنندگان، موسسات آموزشی و پژوهشی داخلی و بین المللی، انجمن های فعال در حوزه صنعت نفت، دانشگاه ها، مراکز علمی و موسسات آموزشی، موسسات حقوقی، مدیا ها و رسانه های داخلی و بین المللی در این دوره از گنگره بین المللی اکتشاف و تولید می تواند فرصت موثری برای افزایش همکاریهای بین المللی و جذب سرمایه گذاران خارجی و همچنین تبادل اطلاعات فعالان حاضر در کنفرانس باشد.
 
حضور در کنگره بین المللی اکتشاف و تولید در کنار بزرگان صنعت نفت دنیا فرصت بسیار مطلوبی جهت تبادل نظرات و ارائه ی راهکار به منظور رفع کاستی های این صنعت را برای فعالان این حوزه فراهم می آورد. 
 
 
در کنگره بین المللی اکتشاف و تولید امسال شاهد گردهمایی فعالان حوزه بالادست صنعت نفت، نشست های تخصصی در راستای تبیین وضعیت صنعت بالادستی و میادین نفت و گاز ایران، ارائه فرصت های سرمایه گذاری در صنعت بالادست، حضور بیش از 100 شرکت داخلی و بین المللی در نمایشگاه و جلسات تجاری برای توسعه روابط بازرگانی بین کارفرمایان و پیمانکاران خواهیم بود.
 
هدف شرکت‎های اکتشاف و تولید (E&P) سودآوری در مراحل مختلف اکتشاف، ارزیابی، توسعه تسهیلات، تجهیزات و چاه‎ها از طریق دستیابی به بهترین منابع مالی و دانش و فناوری مورد نیاز در حوزه‎های مدیریت مخزن و داده‎ها، مدیریت پروژه و پیمان‌سپاری و مدیریت دارایی‎ها و منابع مالی است. شرکت‌های اکتشاف و تولید (E&P) با پذیرش ریسک بسیار بالای مراحل و فازهای مختلف چرخه‌حیات پروژه‌های بالادستی نفت و گاز و با صرف هزینه‎های هنگفت اکتشاف، ارزیابی و توسعه میادین که زمان بازگشت و رسیدن به نقطه سربه‌سر (Break Even Point) آنها بسیار طولانی است و از طریق تجارت دارایی‌های خود که به صورت پورتفولیوهایی است که ریسک را کمینه می‌سازد، کسب درآمد می‎کنند.
 
بر اساس ماده ۴ مدل قراردادی جدید صنعت نفت موسوم به IPC، شرکتهای صاحب صلاحیت ایرانی باید به عنوان شریک شرکتهای معتبر خارجی، در فرآیند اجرای قراردادها در حوزه نفت و گاز ایفای نقش کنند. به این منظور و با شناسایی شرکتهای ذیصلاح ایرانی که امکان حضور در قراردادهای توسعه میدانها را در قالب شرکت اکتشاف و تولید (E&P) دارند، تعداد این شرکتها از 11 شرکت به 17 شرکت افازیش یافت.
 
شرکت‎های ایرانی صاحب‎صلاحیت برای فعالیت در قالب اکتشاف و تولید (E&P) عبارتند از: ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( شرکت ایدرو اویل)، شرکت‎های مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، کیسون، توسعه صنعت ایران افق، شرکت مهندسی و خدمات پارس پتروزاگرس، گلوبال پتروتک کیش و حفاری شمال (هلدینگ انرژی گستر سینا)، پتروپارس، مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)، انرژی دانا، توسعه پتروایران، گروه مپنا (شرکت نفت و گاز مپنا)، قرارگاه سازندگی خاتم‎الانبیا و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) (شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا)، شرکت سرمایه گذاری غدیر، شرکت گسترش انرژی پاسارگاد و شرکت تنکو.

علاقه مندان برای شرکت در کنگر می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر روی (سایت کنگره) کلیک کنند.