کشور، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است

308  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 29 مرداد ماه 1399

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای کشور باید شکل بگیرد و در این راستا صاحبان برندها باید برای این موضوع پیش‌قدم شوند.

کشور، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است

به گزارشایدرواویل به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه با تعدادی از فعالان بزرگ صنایع غذایی کشور افزود: صنایع بزرگ می‌توانند محرک صنایع کوچک باشند و در کشور خلاء سرمایه‌های بزرگ داریم.

وی تاکید کرد: باید به دنبال شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های واحدهای با سرمایه بیش از یک میلیارد دلاری باشیم.

زرندی اظهار داشت: اگر افراد خوش‌نام و باسابقه وارد این میدان شوند، می‌توان سرمایه‌های مردمی را به کمک گرفت و این سرمایه‌گذاری‌ها را شکل داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ادامه‌داد: نقدینگی بالایی در جامعه وجود دارد، باید با بهره‌گیری از بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری‌های جدید تعریف شود که بخشی از آن را صاحبان صنایع بزرگ متقبل شوند و بخشی دیگر را از بازار سرمایه و سرمایه‌های مردمی جذب کرد.

وی گفت: رونق در بورس وقتی برای تولید مفید خواهد بود که بتوان آن را در این مسیر قرار داد، در غیر این صورت به صرف افزایش شاخص‌های سهام، اتفاقی برای تولید نخواهد افتاد.

زرندی خاطرنشان‌کرد: نگاه خوبی در مدیران بازار سرمایه نسبت به طرح سرمایه‌گذاری‌های جدید در تولید با استفاده از ابزارهای نوین مالی وجود دارد و اعلام آمادگی خوبی از طرف بورس اعلام شده که امید می‌رود با تسهیل اقدامات اجرایی، این مهم برای کشور اتفاق بیفتد.