با وجود کرونا تولید نفت ایران صورت پایدار و بدون وقفه ادامه دارد

71  تعداد بازدید   |   یکشنبه 17 فروردین ماه 1399

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اقدامات این شرکت برای مبارزه با کرونا گفت: با این حال تولید نفت در این شرکت به صورت پایدار و بدون وقفه ادامه دارد.

با وجود کرونا تولید نفت ایران صورت پایدار و بدون وقفه ادامه دارد

به گزارش ایدرواویل، «احمد محمدی» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیانه اینکه در همان روزهای ابتدایی ورود کرونا به کشور، ‌کمیته اضطراری مقابله با کرونا در مناطق نفتخیز جنوب تشکیل شد،‌ ادامه داد: در دو محور اقدامات را طبقه‌بندی کردیم که در محور اول پشتیبانی، ‌پایداری و استمرار تولید به صورت ایمن را مدنظر قرار دادیم و تا این ساعت نیز وقفه‌ای در تولید نفت ایجاد نشده است.

وی افزود: ‌در محور دیگر اقدامات، مقابله و پیشگیری و توجه به بهداشت و مدیریت منابع انسانی در دستور کار قرار گرفت.

به گفته محمدی همچنین با انتشار ویروس کرونا مقابله کردیم و تصمیم بر آن شد تا افرادی که مشکل زمینه‌ای دارند از کار ترخیص شوند.

وی تعریف دورکاری برای برخی از کارکنان و همچنین گردشی کردن مشاغل را از دیگر اقدامات برای مقابله با کرونا دانست و افزود: تلاش کردیم تا طبق دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تاکید کرد: ‌با توجه به مسوولیت‌های اجتماعی نیز 150 محله اطراف تاسیسات این شرکت در 5 استان گندزدایی و ضدعفونی شد و بسته‌های معیشتی و بهداشتی در این مناطق توزیع کردیم.

وی با اشاره به اینکه جلسه کمیته اضطراری مبارزه با کرونا به صورت مستمر برگزار می‌شود، ادامه داد: اقداماتی که انجام دادیم باعث شد تا خلایی در تولید نفت پیش نیاید.

محمدی با تاکید بر اینکه ایمنی انسان‌ها و سپس ایمنی تاسیسات مهمترین مساله به شمار می‌رود، ‌گفت: با وجود رعایت این مسایل اما وقفه‌ای در تولید نبوده و کاهش تولید نفت نداشته‌ایم.