ایدرو رکورد دار نصب سکوی گازی در منطقه خلیج فارس

470  تعداد بازدید   |   یکشنبه 23 تیر ماه 1398

رئیس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در مراسم نصب سکوی گازی ۱۴ گفت : مهندسان و متخصصان کشورمان در مجموعه این سازمان و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران رکورد دار نصب ۲۶ روزه سکوی گازی ۱۴ آ در منطقه خلیج فارس هستند که امیدواریم این رکورد در نصب سکوی ۱۴ بی بهبود یابد.

ایدرو رکورد دار نصب سکوی گازی در منطقه خلیج فارس

به گزارش  ایدرو اویل به نقل از ایدرونیوز،معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در مراسم نصب سکوی گازی ۱۴ بی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل عسلویه در آبهای خلیج فارس گفت : مهندسان و متخصصان کشورمان در مجموعه این سازمان و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران رکورد دار نصب ۲۶ روزه سکوی گازی ۱۴ آ در منطقه خلیج فارس هستند که امیدواریم این رکورد در نصب سکوی ۱۴ بی بهبود یابد.

محمد باقر عالی این دستاورد ها را نتیجه اعتماد عملی وزارت نفت به متخصصان ایران در واسپاری ساخت ۴ سکوی فاز ۱۴ از سوی وزارت نفت به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار و نیز واسپاری فاز ۱۴ به گروه سازندگان داخلی به ارزش ۵ میلیارد دلار برشمرد.

به گفته رئیس هیات عامل ایدرو در ساخت این سکو جدود ۱۰میلیون نفر ساعت اشتغال ایجاد شده است .برای ساخت این سکو معادل ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور این مبلغ در چرخه کسب وکار های داخلی شده که در شرایط تحریم بسیار کلیدی است.

عالی افزود : سکوی ۱۴ بی ، ایرانی‌ترین سکوی گازی کشور است و صد درصد عملیات مهندسی، طراحی و ساخت و بیش از ۶۰ ردصد قطعات آن ساخت داخل است .

با بهره‌برداری از سکوی ۱۴ بی ، روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب ؛ گاز ترش ۲۵۰ هزار بشکه میعانات و ۱۰۰تن گوگرد به ظرفیت تولید فاز ۱۴ پارس جنوبی افزوده می شود