همگامی بین بخشی راهگشای مشکلات صنعتگران

136  تعداد بازدید   |   جمعه 14 تیر ماه 1398

محمدباقر عالی معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در کرمانشاه گفت قطعا با همگامی و همنوایی دقیق ببین بخش خصوصی، دولت، مجلس و سمن ها می توان مشکلات بخش صنعت را حل کرد.

همگامی بین بخشی راهگشای مشکلات صنعتگران

به گزارش ایدرو اویل به نقل از ایدرونیوز،  محمد باقر عالی که به نمایندگی از وزیر صمت در جمع برگزیدگان صنعت و معدن کرمانشاه سخن می‌گفت با اشاره به شرایط ویژه جنگ اقتصادی در کشور، مسئولیت‌ همه بخش‌ها را در سال رونق تولید حمایت عملی و جهادی از صنعتگران و معدنکاران بر شمرد و تاکید کرد چنانچه هماهنگی سریع بین‌بخشی به طور کامل اتفاق نیافتد حل مشکلات عرصه تولید به وقوع نخواهد پیوست.

وی درک درست از شرایط خاص کشور و داشتن نگاه و حس مشترک در بین همه بخش‌های ذیربط را مسیر برون رفت استراتژیک از فشارهای اقتصادی برشمرد و تصرح کرد؛‌ ایدرو بعنوان با تجربه‌ترین سازمان توسعه‌ای کشور و پیشران نهضت ساخت داخل با هدف ایجاد پیوندها کلیدی بین تولیدگران و نخبگان فناور کشور برای تعمیق داخلی‌سازی نیازهای صنعت‌گران وارد میدان شده است.
نماینده وزیر صمت خواستار مشارکت فعالانه و صبورانه واحدهای صنعتی و معدنی و پارلمان بخش خصوصی و سمن‌ها برای روزامدسازی و انعطاف‌بخشی قوانین و دستورالعمل‌ها شد واز مراجع سیاستگذار کشور نیز درخواست کرد تا حداکثر تسهیل و ساده سازی فرآیندها با توجه به شرایط جنگ اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.
گفتنی است محمد باقر عالی همچنین در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در استان کرمانشاه حاضر و در خصوص تسریع بهره‌برداری طرح‌های ایدرو و نیز دغدغه‌های صنعتگران و معدنکاران کرمانشاهی با آنان گفتگو کرد