پیشرفت ۹۷ درصدی ساخت عرشه سکوی سرچاهی میدان سلمان

364  تعداد بازدید   |   سه شنبه 11 تیر ماه 1398

پروژه ساخت عرشه سکوی سرچاهی S۱ میدان مشترک سلمان به وزن حدود ۱۰۰۰ تن با پیشرفت ۹۷ درصدی در یارد خرمشهر به سرعت در حال اجراست و به زودی آماده بارگیری و نصب خواهد شد.

پیشرفت ۹۷ درصدی ساخت عرشه سکوی سرچاهی میدان سلمان

به گزارش ایدرو اویل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در بازدید فرخ علیخانی، معاون تولید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و حمید بورد، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از کارگاه ساخت پروژه سکوی سرچاهی S۱ میدان مشترک سلمان و پروژه ساخت سکوهای سرچاهی A۲۰ و A۲۱ میدان ابوذر در یارد خرمشهر، ضمن بررسی وضعیت این طرح ها و برگزاری جلسه با پیمانکاران مربوطه، تصمیمات مناسبی به منظور تسهیل در ادامه روند فعالیت ها اتخاذ شد.

بورد در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش شرکت‌های داخلی در ساخت تاسیسات مهم صنعت نفت در بخش دریایی، بر شتاب‌بخشی اجرای این پروژه‌ها تاکید کرد.

این هیأت در ادامه از پروژه ساخت سکوی فروزان بازدید و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این طرح قرار گرفتند.

گفتنی است، پایه سکو و خطوط لوله زیردریایی پروژه سکوی سرچاهی S۱ میدان سلمان نصب شده و کار ساخت عرشه نیز دارای پیشرفت ۹۷ درصدی است. همچنین در پروژه ساخت و نصب سکوهای سرچاهی A۲۰ و A۲۱ میدان ابوذر نیز پایه هر دو سکو نصب شده و خط لوله دریایی آماده نصب است. ساخت عرشه این سکوها در حال حاضر با پیشرفت ۳۲ درصدی در حال انجام است.

با حمل و نصب این سکوها در محل مورد نظر، تولید از این میادین افزایش خواهد یافت.