ایدرو اویل رتبه برتر طرح جامع توسعه میدان سوسنگرد

تعداد بازدید : 2268

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان (ایدرو اویل) در حاشیه بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به خبرنگار شانا گفت: این شرکت زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) است و در پروژه‌های الگوی جدید قراردادهای نفتی که از طرف وزارت نفت تعریف شده، در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز همکاری دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از دو سال از ثبت شرکت ما می‌گذرد، افزود: این شرکت موفق شده است برای آماده‌سازی طرح مطالعات جامع توسعه میدان نفتی سوسنگرد با شرکت ملی نفت ایران تفاهم‌نامه امضا کند که در نهایت شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان (ایدرو اویل) موفق به کسب رتبه برتر در انجام مطالعات توسعه میدان نفتی سوسنگرد شد.

مدیرعامل ایدرواویل در ادامه از آغاز فعالیت‌های شرکت ایدرو اویل برای ورود به بازارهای بین‌المللی با همکاری شریک خارجی خود خبر داد که می‌تواند در شرایط کنونی گام مهمی در توسعه فعالیت‌های شرکت‌های نفتی ایران در بازارهای برون‌مرزی حوزه نفت و گاز باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان، گفت: این شرکت در بعضی از مناقصه‌ها از جمله مناقصه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و میدان‌های نفتی مناطق مرکزی شرکت کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیشنهادهای همکاری ما با شرکت‌ها از طرف وزارت نفت به لحاظ فنی امتیاز برتر را کسب کرده است، عنوان کرد: برای آغاز مذاکرات قراردادی با شرکت‌ها نیازمند ابلاغ وزارت نفت هستیم تا کار اجرایی شود.

مدیرعامل ایدرواویل به موضوع تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: ما همیشه با چالش تحریم روبه‌رو بوده‌ایم، کار ممکن است سخت شود، اما راه‌های مختلف را برای همکاری با شریکان خود پیدا خواهیم کرد، البته این نمایشگاه نیز زمینه‌ای برای توسعه صنعت نفت است.

مدیرعامل ایدرو اویل به نقش شرکت های ایرانی فعال در حوزه نفت و گاز در افزایش درآمدهای ارزی کشور اشاره کرد و افزود: بدون شک توسعه شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی به افزایش توان بخش بالادستی نفت منجر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای جدید نفتی رونق خوبی در صنعت نفت ایجاد خواهد کرد، گفت: حضور شرکت‌های نفتی در نمایشگاه بین‌المللی و ارتباط شرکت‌های داخلی و خارجی زمینه توسعه و رشد صنعت نفت را در پی خواهد داشت.

همچنین، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا نیز با بیان اینکه مطابق توافقنامه ای که با شرکت ملی نفت ایران امضا شد، طرح جامع میدان نفتی سوسنگرد به این شرکت ارسال و ایدرو اویل توانست با کسب رتبه برتر در بین سه شرکت داخلی، صاحب صلاحیت شناخته شود، افزود: اکنون منتظر ابلاغ موضوع از سوی شرکت ملی نفت هستیم تا مباحث مربوط به سرمایه گذاری و شریک خارجی شرکت را در اجرای طرح به پیش ببریم.

مدیرعامل ایدرواویل یادآور شد: با اجرای طرح توسعه در این میدان نفتی، در فاز نخست به تولید روزانه 12 هزار و 500 بشکه نفت خواهیم رسید که در فاز دوم به 30 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
وی تاکید کرد: میزان سرمایه گذاری برای طرح جامع این میدان نفتی، نزدیک به یک میلیارد دلار تخمین زده می شود که در این زمینه رایزنی با دولت و مجلس برای تامین مالی منابع خارجی در دستور کار است.
مدیرعامل ایدرو اویل افزود: این شرکت برای حفظ پویایی در شراط سخت تحریم ها و حفظ ارتباطات بین المللی، اجرای برخی طرح ها و پروژه ها در سایر کشورها با همکاری شرکای خارجی را در دستور کارد دارد.. 

 

میدان نفتی سوسنگرد در جنوب غربی میدان اهواز در منطقه دزفول شمالی قرار دارد. 

این میدان در جنوب میدان بند کرخه و شمال شرقی میدان جفیر واقع شده و امتداد ساختاری آن مشابه میدان های نفتی منصوری و آب تیمور است.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور نمایندگان 21 کشور و برپایی یک هزار و 47 غرفه به نمایندگی از شرکت‌های داخلی و 106 غرفه به نمایندگی از شرکت‌های خارجی 11 اردیبهشت ماه آغاز بکار کرد و عصر امروز (شنبه) به کار خود پایان می‌دهد. 


دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

سوال امنیتی: مجموع دو عدد 6 و 6