پروژه گازی نورداستریم- ۲ ربطی به مواضع سیاسی ندارد

رئیس جمهوری روسیه ضمن اعلام آمادگی مسکو برای آغاز مذاکرات گازی با کی‌یف، گفت: پروژه خط لوله گازی نورداستریم-۲ تنها یک پروژه تجاری است.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
آتش‌سوزی در پتروشیمی بندر امام مهار شد

آتش‌سوزی جزئی در واحد وینیل کلراید منومر پتروشیمی بندر امام که صبح امروز (دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) رخ داده بود، مهار شد.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
رایزنی عربستان با روسیه و اعضای اوپک درباره قیمت نفت

عربستان در پی رسیدن قیمت نفت به بالاترین حد خود در سه سال و نیم اخیر، با روسیه و اعضای اوپک درباره نوسان قیمت‌ها رایزنی کرد.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
رشد ۲۵ درصدی ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد گفت: در زمستان سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، میزان ذخیره گاز در مخزن شوریجه ۲۵ درصد افزایش یافت.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
گزیده اخبار انرژی جهان در 24 ساعت گذشته

اصرار اوپک به ادامه توافق کاهش تولید با وجود تداوم رشد قیمت ها، کاهش برآورد آژانس بین المللی انرژی از تقاضای جهانی نفت، ادامه مذاکرات ایران و اندونزی و مثبت اندیشی اوپک به افزایش تقاضا، از جمله مهمترین عناوین اخبار نفتی در 24 ساعت گذشته است.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
مدیر توسعه منطقه ای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران منصوب شد

با صدور حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس ھیئت عامل ایدرو « ھوشنگ فرجی » به عنوان مدیر توسعه منطقه ای ایدرو منصوب شد.

دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
افتتاح مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای دانشگاه صنعت نفت

مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای دانشگاه صنعت نفت با هدف تربیت نیروی انسانی صنعت نفت افتتاح شد.

یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397
تحریم ایران، رشد اقتصادی آمریکا را تا 0.5 درصد کاهش می دهد

یک وبلاگ آمریکایی که به صورت تخصصی مسایل اقتصادی در این کشور را تحلیل می کند به نقل از بانک آمریکا اعلام کرد، شوک قیمت نفت ناشی از تحریم ایران، رشد اقتصادی ایالات متحده را به طور چشمگیری بین 0.2 تا 0.5 درصد کاهش می دهد.

یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397
خلاصه اخبار انرژی جهان در 24 ساعت گذشته

تاخیر در برنامه افزایش تولید نفت گازپروم نفت به خاطر تعهد به اوپک، امکان ساخت نیروگاه هسته ای در اوگاندا با کمک چینی ها، کاهش صدور نفت جمهوری آذربایجان و کاهش تولید نفت لوک اویل، از مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397
مدیر فناوری اطلاعات ایدرو منصوب شد

با صدور حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو « محمود لیایی » به عنوان مدیر جدید مهندسی سازمان و فناوری اطلاعات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران منصوب شد.

یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397
فرستاده اروپا در تهران و ماموریتی برای اعتماد سازی

کمیسیونر انرژی اروپا پس از اجماع سران اتحادیه بر پیروی از سیاستی یکپارچه در برابر پیامدهای خروج آمریکا از برجام راهی تهران شده تا ضمن اطمینان بخشی در خصوص تعهد اروپا به توافق هسته ای، راه های عملی مقابله با تحریم های ضدایرانی را بررسی کند.

یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397
قیمت نفت سبک ایران از مرز ۷۳ دلار گذشت

پیش‌بینی کاهش صادرات نفت خام ایران، قیمت‌های نفت را در بازار به بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۱۴ رساند. قیمت نفت‌خام سبک ایران هم از ۷۳ دلار فراتر رفت.

شنبه 29 اردیبهشت ماه 1397
قیمت هفتگی نفت برای ششمین هفته متوالی بالا رفت

قیمت های نفت دیروز (جمعه) کاهش یافت اما بهای هفتگی نفت خام برنت دریای شمال تحت تاثیر کاهش تولید نفت ونزوئلا، افزایش تقاضای جهانی نفت و بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران برای ششمین هفته متوالی بالا رفت.

شنبه 29 اردیبهشت ماه 1397
صادرات نفت ایران به اسپانیا ۶۷ درصد افزایش یافت

روزنامه ال موندو در گزارشی اعلام کرد: اسپانیا خرید نفت خام از ایران را 67 درصد افزایش داده است.

شنبه 29 اردیبهشت ماه 1397
آژانس بین المللی انرژی: بازار نفت در حال بازگشت به تعادل است

روزنامه «فایننشال تایمز» انگلیس نوشت بر پایه اعلام آژانس بین المللی انرژی، بازار جهانی نفت بازگشت به تعادل را آغاز کرده است.

شنبه 29 اردیبهشت ماه 1397
همکاری‎ دانشگاه‎های صنعت نفت و مونتان لئوبن اتریش رو به افزایش است

دانشگاه صنعت نفت که در مسیر اجرای قرارداد توسعه فناورانه میدان گچساران، پیش از این با دانشگاه مونتان لئوبن اتریش تفاهمنامه همکاری امضا کرده بود، از تقویت تعامل با این دانشگاه و برگزاری کارگاه‎های آموزشی مشترک خبر داده است.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
هشدار درباره تأثیر منفی نفت ۸۰ دلاری بر تقاضای جهانی

آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که ممکن است قیمت نفت ۸۰ دلار، بر رشد تقاضای جهانی نفت تأثیر منفی بگذارد.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
نخستین گام عملی اروپا برای برجام منهای آمریکا

نخستین موافقتنامه اصولی (HOA) بین المللی نفتی ایران پس از خروج واشنگتن از برجام برای توسعه میدان نفتی کرنج با کنسرسیوم بین المللی پرگس انگلیس امضا شد تا نخستین گام عملی اروپا برای حفظ برجام بدون آمریکا برداشته شود.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
اخبار کوتاه جهان انرژی

ادامه واردات نفت هند از ایران، تصمیم روسیه برای برداشت گاز از ویتنام و تغییر نام استات اویل نروژ به اکوئینور از مهمترین اخبار انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
گزارش رسانه آمریکایی از پیامد تحریم ایران و افزایش قیمت نفت

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا در گزارشی نوشت: قیمت های نفت همچنان در حال صعود به سمت رکوردهای سال 2014 است. ناظران بازار نگاه می کنند که ببینند وقتی تحریم های آمریکا بار دیگرعلیه ایران وضع شد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
سفیر انگلیس: لندن از همکاری تجاری با ایران حمایت می‌کند

سفیر انگلیس در تهران گفت: امضای قرارداد توسعه میدان کرنج در جنوب شرقی رامهرمز در استان خوزستان در زمان مناسبی انجام می‌شود و دولت انگلیس از این موافقت نامه و همکاری تجاری حمایت می‌کند.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا به ایران می رود

«میگل آریاس کانیته» کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری انرژی با ایران، 19 مه (29 اردیبهشت) به تهران سفر خواهد کرد.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
پکن: چین، ایران و پاناما سند بازرسی حادثه سانچی را امضا کردند

وزارت ترابری چین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ایران، چین و پاناما پس از مدت ها بررسی، سند بازرسی و گزارش بررسی های مربوط به حادثه غرق شدن نفتکش سانچی را تایید و امضا کرده اند.

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397
تحریم ایران جایگاه دلار را در معاملات نفتی به خطر می اندازد

پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا در تحلیلی نوشت، تحریم ایران، جایگاه دلار را به عنوان ارز غالب در معاملات نفتی به خطر می اندازد و بتدریج یوان را جایگزین آن می کند.

سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1397
اخبار کوتاه انرژی جهان

تهران- ایرنا- ادامه کاهش تولید نفت اوپک با وجود از بین رفتن مازاد عرضه، رکورد جدید تولید نفت شیل آمریکا، توسعه صنعت پالایش و پتروشیمی امارات با همکاری اسپانیا و امضای قراردادهای 2 ساله فروش نفت از سوی نیجریه مهمترین اخبار انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1397
بررسی نتایج مطالعات میدان دارخوین در جلسه کمیته مشاوران مخازن شرکت ملی نفت

نتایج مطالعات شرکت‎ انی ایتالیا و شرکت اکتشاف و تولید غدیر روی میدان نفتی دارخوین، در جلسه اخیر کمیته مشاوران مخازن شرکت ملی نفت ایران بررسی شد.

سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1397
پمپ درون‌چاهی میله‌ای مکشی در صنعت نفت بومی‎سازی شد

پمپ درون‌چاهی میله‌ای مکشی (SRP) که یکی از اقلام ۱۰ گروه کالاهای راهبردی صنعت نفت است، با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دانشگاه چمران بومی سازی شد.

سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1397
قیمت نفت سبک ایران در مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه ماند

میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به چهارم ماه مه (اردیبهشت- خرداد) با ۵۱ سنت کاهش در مرز ۷۰ دلار باقی ماند.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
رویترز: مشتریان نفتی ایران در اروپا به خرید ادامه می دهند

خبرگزاری رویترز روز جمعه از لندن گزارش داد: شرکت های نفتی اروپایی حتی با وجود تهدید آمریکا به اعمال تحریم های جدید، همچنان از ایران نفت خریداری می کنند.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
خروج از برجام صادرات گاز آمریکا را افزایش می دهد

تارنمای بلومبرگ امروز در گزارشی به نقل از کارشناسان صنعت نفت و گاز خبر داد که از سرگیری تحریم های نفتی ایران صادرات گاز مایع طبیعی (LNG) آمریکا را رونق می دهد.

شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
بلومبرگ: تحریم ایران برای صادرات نفت آمریکا نعمت است

خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ آمریکا روزچهارشنبه اعلام کردکه اقدام ترامپ مبنی بر خروج از برجام و تحریم نفت ایران می تواند برای صادرات نفت خام آمریکا یک نعمت باشد.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
پاکستان خواستار ازسرگیری مذاکرات انتقال گاز ایران شد

مقامات پاکستان به دولت جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد داده اند که برای ازسرگیری مذاکرات درخصوص طرح انتقال گاز از ایران موسوم به (آی - پی)، نماینده ویژه خود را به اسلام آباد اعزام کند.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
آمریکا با تولیدکنندگان نفتی برای افزایش تولید مذاکره کرده است

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری (دارایی) آمریکا گفت کشورش با شرکت های بزرگ تولید کننده نفت درباره راه های افزایش عرضه نفت و جبران هر گونه تاثیر احتمالی اعمال دوباره تحریم های ایران مذاکره کرده است.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
توافق اسرائیل، یونان و قبرس برای انتقال گاز مدیترانه به اروپا

روزنامه استار ترکیه اعلام کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان و نیکوس آناستاسیادس رییس جمهوری قبرس در نیکوزیا گرد آمدند و در پایان مذاکرات سه جانبه، در خصوص احداث خط لوله انتقال گاز دریای مدیترانه به اروپا توافق کردند.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
تحریم های جدید صادرات نفت ایران را مختل نمی کند

نشریه آمریکایی فارن پالیسی در گزارشی نوشت: با خروج آمریکا از برجام دونالد ترامپ اعلام کرد که تحریم های تازه اقتصادی بویژه در زمینه صنعت نفت، منتظر ایران خواهد بود اما بعید است این تحریم ها به فلج شدن بازار نفت ایران شبیه آنچه سال 2012 رخ داد منجر شود.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
بلومبرگ: تحریم آمریکا تاثیری در فروش نفت ایران ندارد

شبکه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه گزارش داد: مشتریان عمده نفت خام ایران برابر تحریم نفتی تهران از سوی آمریکا خواهند ایستاد.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
جمهوری آذربایجان سه میدان گازی جدید را در خزر توسعه می دهد

رئیس شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان - سوکار- گفت : کارهای مقدماتی برای توسعه میادین گازی 'امید ' ، 'آبشرون ' و ' قره باغ ' در دریای خزر شروع شده است .

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
رویترز: آمریکا کار سختی برای تحریم نفتی ایران دارد

خبرگزاری رویترز در گزارشی با اشاره به خروج یکجانبه واشنگتن از برجام، به نقل از مقام‌های این کشور نوشت: تحریم نفت ایران این بار (نسبت به دوران قبل توافق) بسیار سخت‌تر خواهد بود.

جمعه 21 اردیبهشت ماه 1397
قیمت نفت بازهم افزایش یافت

خبرگزاری رویترز بامداد شنبه گزارش داد: قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه، افزایش یافت به طوری که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به 69 دلار و 72 سنت رسید.

شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
صنعت گاز، برگ برنده ایران مقابل فشارهای خارجی

صنعت گاز با توسعه گازرسانی در سراسر کشور، کسب سهم 70 درصدی در تامین انرژی و همچنین خوداتکایی با توجه به تامین 95 درصد تجهیزات مورد نیاز، صنعتی خودکفاست که می تواند با تکیه بر توان داخلی و بدون اعتنا به فشارهای خارجی روند خود را ادامه دهد.

شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
خطای انسانی عامل بروز سانحه سانچی اعلام شد

رییس هیات ایرانی بررسی سانحه سانچی گفت: خطای انسانی و کنترل نامناسب دو کشتی کریستال و سانچی، علت تصادف فله بر چینی با نفتکش ایرانی در آب های چین شناخته شد.

شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
اخبار کوتاه جهان انرژی

توتال در اندیشه فرار از تحریم های احتمالی آمریکا علیه ایران، 2 برابر شدن تولید نفت عراق با حمایت آمریکا و چین، ادامه کاهش واردات بزرگ ترین شرکت نفتی چین از عربستان، خودداری اوپک از رایزنی برای قیمت نفت، جهش 70 درصدی سوددهی «بی پی« و تاکید نروژ به کاهش بیشتر انتشار گازهای گلخانه ای از مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بوده است.

شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
تولید گاز از نخستین سکوی فاز ١٤ پارس جنوبی آغاز شد

مجری طرح توسعه فاز ١٤ پارس جنوبی گفت: با بهره‌برداری از سکوی ١٤A، برداشت گاز ترش از نخستین سکوی طرح توسعه فاز ١٤ پارس جنوبی آغاز شد.

شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
بومی سازی کاتالیست ها، تابویی که شکسته شد

کاتالیست ها از محصولات فوق امنیتی و راهبردی صنایع جهان به شمار می روند که فقط چند شرکت فناوری تولید آن را در اختیار دارند اما با تلاش نخبگان ایرانی در سال های گذشته تابوی ناتوانی تولید کاتالیست در کشورمان شکسته شد.

جمعه 14 اردیبهشت ماه 1397
کارگروه مشترک صندوق توسعه ملی و وزارت نفت تشکیل می‌شود

اعضای صندوق توسعه ملی و وزارت نفت در نشستی مشترک مقرر کردند کارگروه ویژه بررسی ابزارهای تامین مالی صنعت نفت در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی تشکیل شود.

جمعه 14 اردیبهشت ماه 1397
شبکه اشتراک‎گذاری دانش انرژی ایجاد می‎شود

معاون آموزش موسسه مطالعات بین المللی انرژِی گفت: شبکه اشتراک گذاری دانش انرژی با مشارکت تعدادی از واحدها و موسسات علمی و پژوهشی بین المللی ایجاد می شود.

جمعه 14 اردیبهشت ماه 1397
انفجار پالایشگاه نفت در آمریکا 20 زخمی برجا گذاشت

منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند: براثر انفجار در یک پالایشگاه نفت در ایالت ویسکانسین آمریکا، دستکم 20 نفر زخمی شدند.

جمعه 7 اردیبهشت ماه 1397
احتمال افزایش چشمگیر صادرات نفت آمریکا در تابستان امسال

صادرات نفت خام آمریکا در هفته های گذشته به طور بی سابقه ای افزایش یافته و ممکن است این روند افزایشی در ماه های آینده ادامه داشته باشد.

جمعه 7 اردیبهشت ماه 1397
نگرانی از تحریم ایران و کاهش تولید ونزوئلا قیمت نفت را افزایش داد

قیمت های نفت صبح روز پنج شنبه به دلیل نگرانی از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، کاهش تولید نفت ونزوئلا و تداوم افزایش تقاضای این کالا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه 1397
اولین  قبلی  ...  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  بعدی  آخرین