انتصاب معاون جدید مالی و اقتصادی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حکمی دکتر علی عسگری را به عنوان معاون مالی و اقتصادی ایدرو منصوب منصوب کرد.

سه شنبه 21 فروردین ماه 1397
۲ تن از کارکنان ملی حفاری در سانحه رانندگی جان باختند

۲ نفر از کارکنان دستگاه حفاری ۲۲ فتح شرکت ملی حفاری در یک سانحه رانندگی در موقعیت جغرافیایی میدان نفتی بی بی حکیمه در استان کهگیلویه و بویر احمد جان باختند و تعداد دیگری از کارکنان این شرکت مجروح شدند.

دوشنبه 20 فروردین ماه 1397
رویترز: بازار نفت نگران ماجراجویی های ترامپ است

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت های نفت صبح دوشنبه افزایش یافت اما بازار نگران و عصبی از مناقشه های تجاری میان واشنگتن و پکن و نیز حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در سوریه، به اوضاع آن کشور چشم دوخته است.

دوشنبه 20 فروردین ماه 1397
ماه عسل نفتی ایران و روسیه به دور از هیاهوی ترامپ

در حالی که «دونالد ترامپ» با هیاهو و سخن پراکنی مشغول کارشکنی و محدود کردن شرکت های آمریکایی و اروپایی در تعامل با ایران است، تهران و مسکو همکاری های گسترده و بی سابقه ای را در صنعت نفت آغاز کرده اند.

دوشنبه 20 فروردین ماه 1397
آتش‌سوزی انبار ضایعاتی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی مهار شد

آتش‌سوزی فوم‌های ضایعاتی پیمانکار طرف قرارداد شرکت نفت و گاز پارس در طرح توسعه فازهای 13 و 22-24 پارس جنوبی بدون آسیب جدی پایان یافت.

دوشنبه 20 فروردین ماه 1397
مصر جزء بزرگترین تولید کنندگان گاز جهان می شود

تارنمای خبری «الدستور » امروز (شنبه) نوشت: منابع آگاه در شرکت هلدینگ گاز طبیعی «ایجاس» اعلام کردند، مصر پس از اکتشاف یک میدان گازی بزرگ در منطقه «شروق» در دریای مدیترانه، به زودی به جرگه بزرگترین تولیدکنندگان گاز جهان می پیوندد.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
بزودی مذاکرات نفتی اربیل و بغداد آغاز می شود

منابع غیررسمی در کردستان عراق اعلام کردند بزودی دور جدیدی از مذاکرات اربیل و بغداد برای حل موضوع نفت در سطح بالا انجام می شود.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
لیبی تولید نفت خود را افزایش می دهد

تارنمای خبری «لیبیا الخبر» روز شنبه نوشت، مقام های شرکت نفت لیبی برنامه ریزی کرده اند که تولید نفت این کشور را تا پایان سال جاری میلادی،450 هزار بشکه افزایش دهند و به یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز برسانند.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
روسیه استفاده از پول ملی در معاملات نفتی با ایران را بررسی می‌کند

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد این کشور پرداخت برای نفت با استفاده از ارزهای ملی در معامله با ترکیه و ایران را بررسی می‌کند.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
تولید فناوری بومی در پژوهشگاه نفت؛ مصداق حمایت از کالای ایرانی

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: تولید فناوری‎های بومی در این مجموعه، مصداق شعار سال ۹۷ یعنی «حمایت از کالای ایرانی» است.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
تولید نرم افزار شبیه‌ ساز مخازن با حمایت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

نرم‌افزار شبیه‌ساز مخازن نفت و گاز با حمایت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، در مقیاس صنعتی بومی‌سازی شد.

یکشنبه 19 فروردین ماه 1397
روسیه احتمال همکاری بیشتر با اوپک بر سر تولید نفت را قطعی ندانست

وزیر انرژی روسیه گفت: برنامه ای که در چهارچوب آن مسکو با سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) همکاری می کند، ممکن است پس از انقضای اعتبار توافق کاهش تولید نفت در پایان سال 2018 میلادی، قطعی نباشد.

شنبه 18 فروردین ماه 1397
رویترز: واردات نفت هند از ایران دو برابر می شود

خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه هند گزارش داد که شرکت های دولتی پالایشگر نفت این کشور آسیایی قصد دارند تحت تاثیر مشوق های تهران، میزان واردات نفت خام خود را از ایران در سال جاری میلادی (2018) تا دو برابر افزایش دهند.

جمعه 17 فروردین ماه 1397
65 هزار طرح نیمه تمام درکشور وجود دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی وجود 65 هزار طرح نیمه تمام ملی و استانی را از جمله مشکلات اقتصادی کشور بر شمرد و گفت: اتمام این طرحها نیازمند 600 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

پنجشنبه 16 فروردین ماه 1397
بحرین به رده نهم دارندگان ذخایر نفتی صعود خواهد کرد

یک مقام بحرینی روز چهارشنبه گفت که ذخایر میدان جدید کشف شده در سواحل غربی این کشور بالغ بر 80 میلیارد بشکه نفت تخمین زده می شود، با این احتساب، این کشور جزیره ای از رده 65 دارندگان ذخایر نفتی به رده نهم جهان صعود خواهد کرد.

پنجشنبه 16 فروردین ماه 1397
افت تولید اعضای اوپک در ۳ ماه نخست ۲۰۱۸

یک مؤسسه آماری اعلام کرد: تولید نفت اعضای اوپک در سه ماه نخست سال جاری میلادی به پایین‌ترین حد از آغاز اجرای توافق جهانی کاهش تولید نفت تاکنون رسیده است.

چهارشنبه 15 فروردین ماه 1397
آمریکا در کاهش واردات حامل های انرژی رکورد زد

وزارت انرژی آمریکا خبر داد که واردات حامل های انرژی از خارج به این کشور به کمترین میزان در 35 سال اخیر رسیده است.

سه شنبه 14 فروردین ماه 1397
پایبندی ۹۳ درصدی روسیه به توافق جهانی کاهش تولید نفت

روسیه اعلام کرد که پایبندی‌اش به توافق جهانی کاهش تولید نفت، در ماه گذشته میلادی به ۹۳,۴ درصد رسیده است.

سه شنبه 14 فروردین ماه 1397
افزایش اندک تولید نفت آمریکا در ژانویه ۲۰۱۸

دولت آمریکا اعلام کرد که تولید نفت این کشور در ماه ژانویه سال جاری میلادی اندکی افزایش داشته است.

سه شنبه 14 فروردین ماه 1397
دولت عراق افزایش ظرفیت تولید نفت را تصویب کرد

هیئت دولت عراق برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت این کشور را به تصویب رساند.

سه شنبه 14 فروردین ماه 1397
واردات نفت هند از ایران افزایش یافت

واردات نفت خام شرکت اسار (ESSAR) هند از ایران در ماه فوریه سال جاری در مقایسه با ماه ژانویه 9 درصد افزایش یافت.

جمعه 10 فروردین ماه 1397
عراق از توافق کاهش تولید نفت حمایت کرد

رئیس جمهوری عراق در نشستی با حضور «محمد بارکیندو» دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در بغداد، از توافق کاهش تولید نفت حمایت کرد.

چهارشنبه 8 فروردین ماه 1397
اوپک و روسیه به دنبال اتحاد نفتی 10 تا 20 ساله هستند

خبرگزاری رویترز به نقل از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گزارش داد که اوپک و روسیه به دنبال ایجاد یک اتحاد نفتی 10 تا 20 ساله هستند.

چهارشنبه 8 فروردین ماه 1397
بهای نفت برنت به کانال 60 دلار در هر بشکه بازگشت

نرخ طلای سیاه با وجود اعلام همکاری بلندمدت عربستان و روسیه، صبح چهارشنبه در بازارهای جهانی کاهش یافت؛ به طوری که قیمت هر بشکه نفت پایه برنت دریای شمال که به بیش از 70 دلار رسیده بود، بار دیگر به کانال 60 دلار برگشت.

چهارشنبه 8 فروردین ماه 1397
نفت ذخیره آمریکا افزایش یافت

برقراری اتحادیه نفتی بلندمدت میان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و روسیه، افزایش بیش از پنج میلیون بشکه ای میزان نفت ذخیره آمریکا و تصمیم شرکت های نفت- شیل آمریکایی برای پرداخت سود از مهم ترین تحولات جهانی انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

چهارشنبه 8 فروردین ماه 1397
پایبندی به توافق جهانی اوپک در ماه فوریه رکورد زد

رکوردشکنی پایبندی توافق کنندگان به برنامه کاهش تولید نفت، افزایش انتشار کربن در سال 2017 میلادی و لزوم تمدید همکاری روسیه و اوپک برای تداوم کاهش تولید از مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

سه شنبه 7 فروردین ماه 1397
خشم اوپک و آژانس بین المللی انرژی از سیاست تجاری ترامپ

تهران- ایرنا- سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و آژانس بین المللی انرژی به طور جداگانه با اعلام اینکه سیاست های محافظتی رئیس جمهوری آمریکا موجب کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان می شود، با این سیاست ها مخالفت کردند.

سه شنبه 7 فروردین ماه 1397
عربستان سهام آرامکو را در نیمه دوم امسال عرضه می کند

حضور شرکت آمریکایی شورون در ونزوئلا، عرضه سهام آرامکو عربستان در نیمه دوم سال جاری و کاهش تولید در بزرگترین میدان نفتی دریای خزر از مهمترین عناوین جهان انرژِی در 24 ساعت گذشته بود.

سه شنبه 7 فروردین ماه 1397
تولید گاز از سکوی KPP میدان سلمان از سر گرفته شد

با تلاش واحدهای عملیات زیرآب شرکت نفت فلات قاره ایران، خط لوله ۲۰ اینچ انتقال گاز سکوی KPP در میدان سلمان تعمیر و تولید گاز از این سکو از سرگرفته شد.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
دغدغه‌های مهم دنیای انرژی کدامند؟

کنفرانس سالانه CERA Week بدون شک مهم‌ترین کنفرانس نفت و گاز جهان است و نشست امسال شاهد پرتعدادترین حضور در تاریخ ۳۵ ساله این رویداد بود که حاکی از بازگشت به زندگی صنعت نفت و گاز پس از رکود چند ساله است.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
اوپک و روسیه باید کاهش تولید را تا ۲۰۲۰ ادامه دهند

یکی از مسئولان شرکت لوک اویل اعلام کرد که در صورت افزایش تولید نفت آمریکا، توافق کاهش تولید نفت اوپک و غیرعضو اوپک باید تا سال ۲۰۲۰ میلادی ادامه یابد.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
1396؛ سال شکوفایی مناسبات اقتصادی ایران و آسیا

قاره پهناور آسیا از همسایگان جمهوری اسلامی ایران گرفته تا دورترین بازیگران موثر آن، همواره مورد توجه دولتمردان کشورمان قرار داشته اند به طوری که در سال 1396، شاهد رشد قابل توجه همکاری های اقتصادی با آنها بودیم.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
تاثیر انتخاب «بولتون» بر قیمت جهانی نفت

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا نوشت: با توجه به اجرای برنامه مهار مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی، تحریم مجدد بخش انرژی ایران، ممکن است بازار نفت را دچار یک کمبود ناگهانی کند و سطح قیمت ها افزایش یابد.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
مهمترین 1خبار حوزه انرژی در دو روز گذشته

احتمال پیوستن جمهوری آذربایجان به اوپک، برگزاری نشست کمیته نظارت بر توافق اوپک در جده و افت صادرات نفت عراق از مهمترین اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته به شمار می رود.

دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
احیای سوآپ نفت خام کشورهای دریای خزر در سال 96 پس از وقفه 7 ساله

سوآپ(معاوضه) نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر از طریق ایران که علاوه بر درآمدزایی باعث تقویت جایگاه ایران در بازار جهانی انرژی می شود، پس از هفت سال وقفه با تخلیه سه محموله نفتی ترکمنستان در پایانه نفتی شمال در تابستان 1396 از سرگرفته شد.

سه شنبه 29 اسفند ماه 1396
خروج آمریکا از برجام تاثیری بر جایگاه جهانی نفت ایران ندارد

جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی ازجمله گزارش بلومبرگ از بی تاثیر بودن خروج آمریکا از برجام بر جایگاه جهانی نفت ایران، توتال در پی معافیت از تحریم های احتمالی آمریکا علیه ایران، امکان خروج روسیه از توافق اوپک پس از توازن بازار نفت و بی رغبتی سرمایه گذاران آمریکایی به خرید سهام آرامکوی عربستان بوده است.

دوشنبه 28 اسفند ماه 1396
افزایش تولید نفت ایران برای رقبای اوپکی مشکل ساز نیست

مشکل ساز نبودن افزایش تولید نفت ایران برای رقبای اوپکی، ادامه کاهش صدور نفت ونزوئلا به آمریکا، رقابت معامله گران سوئیسی برای افزایش سهم بیشتری از بازار نفت روسیه و احتمال رشد اقتصادی آنگولا با رشد قیمت های نفت مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

یکشنبه 27 اسفند ماه 1396
نرخ نفت سبک ایران به بشکه ای 62 دلار و 28 سنت کاهش یافت

تهران- ایرنا- میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به نهم مارس (هجدهم اسفندماه) با 90 سنت کاهش، به 62 دلار و 28 سنت برای هر بشکه رسید.

یکشنبه 27 اسفند ماه 1396
پیش بینی آژانس بین المللی انرژی درباره افزایش تقاضای جهانی نفت

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضا برای نفت را از 97 میلیون و 800 هزار بشکه در سال 2017 به 99 میلیون و 300 هزار بشکه در سال جاری میلادی رساند.

جمعه 25 اسفند ماه 1396
امضای قراردادهای نفتی، ثمره دیگری از برجام است

نخستین قرارداد نفتی با روسیه در پسا برجام روز گذشته با حضور وزیر نفت امضا شد. این قرارداد 4 میلیارد دلار درآمدزایی دارد. شرکت «زاروبژنفت» روسیه، بعد از توتال فرانسه دومین سرمایه‌ گذار پسابرجامی بخش بالادست صنعت نفت است. برخی روزنامه های به شرح و تبیین این قرارداد اشاره کردند.

پنجشنبه 24 اسفند ماه 1396
افزایش سطح ذخیره سازی نفت آمریکا پایین تر از انتظار بود

افزایش سطح ذخیره سازی نفت آمریکا پایین تر از انتظار تحلیلگران، اخبار ضد و نقیض از تمدید قرارداد نفتی قطر و امارات، کمترین میزان تولید نفت چین در یک سال اخیر، سرمایه گذاری 10 میلیارد یورویی اتریش برای تولید گاز و کاهش تولید نفت آلمان در سال 2017 میلادی، مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

چهارشنبه 23 اسفند ماه 1396
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه دارد

کاهش قیمت های نفت صبح روز چهارشنبه ادامه پیدا کرد، زیرا افزایش تولید نفت شیل در آمریکا، تاثیر کاهش تولید نفت را در چین خنثی کرد و کفه ترازو به نفع کاهش قیمت نفت سنگین تر شد.

چهارشنبه 23 اسفند ماه 1396
زنگنه پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد

وزیر نفت، روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم مذاکرات ایران و آذربایجان در سفر رئیس جمهوری به این کشور در نخستین روزهای سال آینده، به توافقی مشترک منتهی شود.

سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
پیش‌بینی رکوردشکنی تولید نفت‎شیل آمریکا در آوریل

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد: تولید نفت شیل این کشور در ماه آوریل به رقم بی‎سابقه ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
وال استریت: ایران دیگر بواسطه تحریم های غربی فلج نیست

روزنامه وال‎استریت‎ژورنال نوشت: ایران دیگر به واسطه تحریم‌های غربی فلج نیست و برای مهار تولید نفت‎شیل، خواهان نفت با قیمت حدود 60 دلار برای هر بشکه است؛ اما عربستان برای پوشش هزینه‌های بی‌سابقه ملی خود در سال جاری میلادی، نیازمند نفت 70 دلاری است.

سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
سقوط به موقع تولید ونزوئلا، بقای اوپک و نفت شیل را تضمین کرد

تهران-ایرنا- سقوط قابل پیش بینی تولید نفت ونزوئلا، چالش های کوتاه و بلندمدتی برای بازار نفت به همراه دارد، اما نباید از جنبه های امیدوارکننده آن غافل شد.

سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
تولیدکنندگان نفت شیل مایل به ادامه مذاکره با اوپک هستند

احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک، ابراز تمایل تولیدکنندگان جهانی شیل به ادامه مذاکرات با اعضای اوپک، امضای توافق نفتی ادنوک و انی و برنامه مصر برای برگزاری مناقصه واگذاری امتیاز اکتشاف نفت در دریای سرخ از مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
درختکاری در اطراف تاسیسات نفتی از سر گرفته می‌شود

به منظور مقابله با پیامدهای گردوغبار و کمک به توسعه فضای سبز، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کاشت و نگهداشت درخت در عرصه بیابانی پیرامون تاسیسات نفتی را از سر می‌گیرد.

دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
بازدهی امسال بورس 25.4 درصد افزایش یافت

شاخص کل بورس از آغاز امسال تا نهم اسفندماه با 25.4 درصد افزایش، به رقم 96 هزار و 860 واحد رسید.

دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
اولین  قبلی  ...  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  بعدی  آخرین