۳ دلیل برای امیدواری به افزایش قیمت نفت

با افت قیمت شاخص دبلیو تی آی آمریکا در هفته‌های گذشته، ممکن است برخی از معامله‌گران باور داشته باشند که روند حاکم بر بازار نفت رو به کاهش قیمت است، اما عوامل بنیاد بازار همچنان در جهت افزایش قیمت هستند.

دوشنبه 7 مرداد ماه 1398
سامانه جامع گزارش منابع انسانی و کالا در شرکت نفت مرکزی طراحی شد

اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی با توجه به نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای این شرکت در زمینه دریافت آمار و گزارش، سامانه جامعی برای ستاد و شرکت‌های تابعه طراحی کرد.

دوشنبه 7 مرداد ماه 1398
سامانه پایش توربین‌های سولار سکوی سلمان روزآمد شد

سامانه پایش توربین‌های سولار سکوی سلمان از سوی متخصصان این مجتمع دریایی روزآمد شد.

یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
اختلاف مخالفان دولت ونزوئلا درباره برنامه نفت در برابر غذا

پیشنهاد اصلاح تحریم‌های نفتی آمریکا ضد ونزوئلا و فراهم کردن امکان مبادله نفت ونزوئلا در برابر غذا، سبب اختلاف بین مخالفان دولت ونزوئلا شده است.

یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
مرزبانان بی سلاح صنعت نفت در خلیج فارس

نقطه صفر مرزی میان ایران و امارات - مثل اخبار این روزهای همین حوالی داغ داغ است. تاب آوردن آسمان بالای سر و شرجی دریا هر دو سخت و جانفرساست. اینجا روی بزرگ‌ترین سازه دریایی خلیج فارس- سکوی نفتی سلمان- هستیم. میدان مشترک نفت و گاز که به فاصله کمی از آن (پنج کیلومتری) سکوی ابوالبوخوش ابوظبی قد علم کرده که بدون چشم مسلح قابل رویت است.

یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
سقوط سوددهی غول پتروشیمی عربستان

سوددهی شرکت سابک عربستان به پایین‌ترین حد خود در ۱۰ سال اخیر رسید.

یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
کاهش هدف تولید شرکت نفتی برزیل در ۲۰۱۹

شرکت پتروبراس برزیل برای افرایش «باورپذیری»، هدف تولید خود را در سال جاری میلادی کاهش داد.

یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
افزایش قیمت نفت به دلیل آمارهای مثبت اقتصادی

قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت دیروز (جمعه، چهارم مردادماه) به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
تغییر معیار اوپک برای ارزیابی ذخیره‌سازی مازاد نفت

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) معیار خود را برای ارزیابی ذخیره‌سازی مازاد نفت در بازارهای جهانی تغییر داده و زمینه را برای طولانی‌تر کردن توافق کاهش تولید، فراهم کرده است.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
مأموریت اوپک و متحدانش وارد مرحله حساس شده است

مأموریت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای مهار عرضه مازاد نفت، وارد حساس‌ترین مرحله خود شده است.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
تولید نفت روسیه در ۲۰۱۹ مطابق با توافق اوپک و غیراوپک خواهد بود

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تولید نفت این کشور در سال جاری میلادی مطابق تعهدهایش در چارچوب توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک خواهد بود.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
صنعت نفت شیل آمریکا امسال از رونق می‌افتد

شرکت‌های خدمات حفاری پیش‌بینی کردند که صنعت نفت آمریکا در نیمه دوم سال جاری میلادی از رونق می‌افتد.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
ثبات قیمتی با موازنه قدرت در بازار نفت

قیمت هفتگی نفت با وجود فراز و فرود در هفته گذشته اما تقریبا ثابت ماند و هیچ کدام از عوامل تضعیف یا تقویت قیمت نفت نتوانستند بر بازار حاکم شوند.

شنبه 5 مرداد ماه 1398
قیمت نفت خام بار دیگر افزایش یافت

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز بامداد جمعه گزارش داد: قیمت نفت خام در سایه تنش میان غرب و ایران و کاهش چشمگیر ذخایر نفت خام آمریکا بار دیگر افزایش یافت.

جمعه 4 مرداد ماه 1398
وزیر انرژی عربستان :واردکنندگان نفت امنیت تنگه هرمز را تامین کنند

وزیر انرژی عربستان در سخنانی تازه از کشورهای واردکننده نفت خواست تا خود امنیت نفتکش های شان را تامین کنند زیرا عربستان به تنهایی قادر به تامین امنیت آن ها نیست.

جمعه 4 مرداد ماه 1398
شرکت ملی حفاری و حفاری دانا توافقنامه همکاری امضا کردند

در راستای همکاری های مشترک و هم افزایی توان فنی بین بخش دولتی و خصوصی، توافق نامه همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت انرژی دانا امضا شد.

جمعه 4 مرداد ماه 1398
صنعت نفت شیل آمریکا محکوم به سقوط است

با توجه به تشدید فشار مالی بر شرکت‌های تولید نفت شیل در آمریکا، بعضی از آنها تلاش می‌کنند با افزایش حفاری خود را نجات دهند و شماری دیگر با کاهش هزینه‌ها و محدودیت خرج کردن تلاش دارند سوددهی‌شان را بیشتر کنند، اما هر دو رویکرد تهدیدهای بسیاری در بر دارد.

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398
قیمت سبد نفتی اوپک بیش از یک دلار افزایش یافت

قیمت‌ سبد نفتی اوپک روز دوشنبه (۳۱ تیرماه) نسبت به روز جمعه بیش از یک دلار برای هر بشکه افزایش یافت.

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398
تفاهمنامه توسعه اکوسیستم استارتاپی به ثمر نشست

تفاهمنامه‌ سه شرکت انرژی‌دانا، سرمایه‌گذاری نفت و گسترش انرژی پاسارگاد که با هدف توسعه اکوسیستم استارتاپی سال گذشته امضا شده بود، به تاسیس شرکتی مشترک انجامید.

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398
تأثیر تنش‌های خاورمیانه بر قیمت نفت ضعیف‌تر شده است

با وجود تشدید تنش‌ها در خاورمیانه، قیمت نفت تأثیر چندانی نپذیرفته است.

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398
پمپ درون چاهی طرح توسعه یاران شمالی به‎زودی راه‌اندازی می‎شود

سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی گفت: بر اساس دستورالعمل های اجرایی این طرح توسعه ای، یک دستگاه پمپ درون چاهی ( (Electrical Submersible Pump، به زودی در این طرح راه‌اندازی می شود.

سه شنبه 1 مرداد ماه 1398
بومی سازی تنها مربوط به قطعات نیست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع بومی سازی تنها در بخش قطعات یا ماشین آلات نیست و حتی می تواند در بخش طراحی و مهندسی نیز مطرح شود.

دوشنبه 31 تیر ماه 1398
توافق ایتکو با ذوب آهن برای ساخت تجهیزات دوار

شرکت توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) و ذوب آهن اصفهان توافق کردند توربو شارژر لوکوموتیوهای این شرکت را داخلی سازی کنند .

دوشنبه 31 تیر ماه 1398
لزوم گسترده تر شدن دیدگاه ها نسبت به شیوه های تامین مالی

در سومین روز برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید ، نشست تخصصی نقش صندوق های حمایتی و روش های نوین تامین مالی برای ساخت داخل با حضور مسئولان و متخصصان این حوزه برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
پنل تخصصی نقش معاونت علمی شرکت های دانش بنیان در تامین دانش و فناوری مورد نیاز برای ساخت داخل

دراولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید، پنل تخصصی نقش معاونت علمی شرکت های دانش بنیان در تامین دانش و فناوری مورد نیاز برای ساخت داخل برگزار شد

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
انتظار داریم با توجه به قرار دادهای منعقده در نمایشگاه ساخت داخل هزینه تولید بخش معدن کاهش یابد

در روز پایانی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ساخت داخل د ر بخش معدن و صنایع با حضور معاون وزیر صمت در امور معدن و صنایع معدنی ،مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران ، مشاور مدیر عامل و امور سرمایه گذاری خارج از کشور میدکو ، مدیر صنایع معدنی ایمیدرو برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نمایشگاه ساخت داخل، تقاضا محور است

معاون پارلمانی وزارت صمت گفت: رویکرد معاونان پارلمانی دستگاه ها براساس شرایط موجود تغییر پیدا کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
به فعلیت رسیدن توانمندی متخصصان ایرانی در نمایشگاه ساخت داخل

معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت: توانمندی متخصصان ایرانی در چنین نمایشگاه‌هایی به فعلیت می‌رسد و نمود لازم را پیدا می‌کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان در تولید

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید به عنوان حلقه واسط میان عرضه کننده و متقاضی یاد کرد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
رونق تولید برنامه راهبردی توسعه کشور است

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بازدید از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت :برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید کار بسیار ارزشمندی است به ویژه این که تقاضا محور است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
وزارت صمت و رسانه ملی ­تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه گسترش همکاری‌ در حمایت از نهضت ساخت داخل امضاء کردند

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
باید تجمع تقاضا ایجاد کنیم، تا تولید داخلی صرفه داشته باشد

معاون سابق پژوهش فناوری و مهندسی وزارت نفت گفت: این که صنایع بزرگ را به صنایع کوچک متصل کنیم تلاش خوبی است اما برای چنین برنامه‌هایی نیاز است که زیر ساخت‌های لازم هم وجود داشته باشد، و اگر این زیرساخت‌ها دیده نشده باشد، وصل کردن صنایع کوچک و بزرگ به یک دیگر به برطرف شدن نیازهای صنایع یا توانمند شدن صنایع کوچک داخلی منجر نمی‌شود.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
راهکار خوداتکایی ارتباط دولت با صنوف است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ایده برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل» جالب است و در شرایط تحریم می‌تواند خوداتکایی را در کشور تقویت کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
ارتباطات سرمایه است

نمایشگاه های بین المللی از منظر ارتباطی از سه منظر مورد ارزیابی قرار می گیرند، رعایت این سه وجه می تواند موفقیت نمایشگاه را به تناسب مدل کشورهای توسعه یافته به همراه داشته باشد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
استارت‌آپ‌ها باید با صنعت همگام شوند

یک عضو اتاق بازرگانی گفت: از نظر تکنولوژیک ما استارت‌آپ‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنیان قدرتمندی داریم که می‌توانند با صنعت کشور همگام شوند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
فصل جدیدی با برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل» آغاز می‌شود

عضو هیات رییسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» حلقه ارتباط بخش صنعت را با شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، دانشگاهیان و صاحبان ایده برقرار می‌کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
تلاش برای خودکفایی در ۱۲ زنجیره صنعت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه نهادها پشتیبان داخلی‌سازی هستند و با استفاده از جلسات سران قوا تصمیم‌گیریها سریع‌تر شده و انشاالله جنگ اقتصادی را با استقلال تولید به پایان خواهیم برد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
انعقاد ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد برای داخلی‌سازی قطعات خودرو

در سومین روز نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید و در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو قرارداد بین ۳۲ قطعه‌ساز کشور برای ساخت قطعات خودرو با خودروسازان امضاء کردند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
۳۵ قطعه وارداتی خودرو داخلی سازی می‌شود

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد میان تامین کنندگان خودرو های پر تیراژ با قطعه سازان منعقد شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
اختصاص فضای مذاکرات چند جانبه در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید فضایی برای مذاکرات چند جانبه بی تو بی شرکتهای متقاضی از بخش صنعت و همچنین دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان ونیز واسطه های فناوری در نظر گرفته شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نشست تخصصی نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید

دومین نشست تخصصی با عنوان نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید با حضور صاحبان نظران و متخصصین این حوزه برگزار شد در محل سالنس کنفرانس اداری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
وزارت صمت تنها متولی سیاستگذاری ساخت داخل نیست

معاون امور صنایع اظهار امیدواری کرد عمق ساخت داخل منجر به توسعه بیش از پیش با نرخ بالاتر در حوزه صنعتی کشور باشد، ساخت داخل توان تولید را افزایش داده و منجر به افزایش اشتغال شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
بیش از ۳۰۰ نیاز فناوری صنایع مختلف در این شبکه اعلام شده است

رئیس شبکه فن بازار ایران در نشست تخصصی نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید با تشریح پدیده کارگزار فناوری به عنوان پدیده جدید در عرضه و تقاضای فناوری گفت :شبکه فن بازار ملی بانک اطلاعاتی موثری از ذینفعان زیست بوم فناوری گردآوری کرده است

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نقش کلیدی کارگزاران فناوری دربهم رسانی عرضه و تقاضا

کمال محمدی با اشاره به تقاضا محور بودن نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل و رونق تولید تصریح کرد : این نخستین نمایشگاهی است که نقش کارگزاران فناوری در آن لحاظ شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
شرکت ملی حفاری و توسعه صنایع نفت و انرژی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت‌های ملی حفاری و توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) برای استفاده از ظرفیت‌های دو طرف در داخل و خارج از کشور و دیگر فعالیت‌های مرتبط با صنعت حفاری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار آغاز شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از آغاز تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار خبرداد و گفت: تعمیرات اساسی این منطقه بدون برون‌سپاری و با همت مهندسان این شرکت در حال انجام است.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
دومین نشست رصد فناوری‌های نوظهور در پژوهشگاه صنعت نفت

دومین نشست رصد فناوری‌های نوظهور و برافکن با محوریت بررسی و ارزیابی عملکرد فناوری‌های نوین و آثار آن در صنعت نفت برگزار شد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان سعادت‌آباد آغاز شد

عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت میدان سعادت‌آباد با هدف افزایش ظرفیت تولید روزانه این میدان به میزان ۳ هزار بشکه و همچنین افزایش خوراک پالایشگاه شیراز آغاز شد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
وزارت صمت میدان‌دار تحقق شعار سال ۹۸ باشد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در سال «رونق تولید» وزارت صمت می‌تواند میدان‌دار حرکتی بزرگ در راستای تحقق شعار امسال باشد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
قیمت نفت آمریکا به کمتر از ۶۰ دلار بازگشت

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت 5 و ۵۲ دقیقه امروز به ۶۶ دلار و ۵۱ سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۹ دلار و ۹۳ سنت رسید.

دوشنبه 24 تیر ماه 1398
اولین  قبلی  ...  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  ...  بعدی  آخرین