شینهوا: تحریم نفت ایران دنیا را شوکه می کند

شینهوا روز پنجشنبه در مطلبی نوشت: دولت آمریکا می کوشد از یک سو ایران را تحریم نفتی کند و از سوی دیگر عربستان سعودی را وادار نماید با افزایش تولید، کمبود نفت بازار را جبران کند. خبرگزاری چین در موفقیت واشنگتن و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای تحقق این هدف ابراز تردید کرده و آورده است ایران 3 میلیون و 800 هزار بشکه معادل 3.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر عرضه بیشتر در بازارهای جهانی ۴۵ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۷۲.۴۵ دلار معامله شد.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

رویترز به نقل از دو منبع آگاه خبر داد که نرخ پایبندی به توافق کاهش تولید کشورهای اوپک و غیراوپک در ماه میلادی گذشته کاهش یافته است.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

ژاپن خرید نفت از ایران را قطع می‌کند و عربستان و امارات را جایگزین میکند،‌ بانک‌های ژاپن هم اعلام کرده‌اند مبادلات پول مرتبط با نفت ایران را نمی‌توانند انجام دهند.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
بهای نفت با افزایش ذخایر آمریکا کاهش یافت

قیمت های نفت صبح امروز(چهارشنبه) در پی افزایش ناگهانی موجودی انبارهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته کاهش یافت.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
ناامیدی آمریکا از همراهی چین با تحریم‌های ضدایرانی

آمریکا پیش‌بینی می‌کند که پس از آغاز اجرای تحریم‌های این کشور ضد صادرات نفت ایران، چین خرید نفت از ایران را بیشتر می‌کند.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (سه‌شنبه، ۲۶ تیرماه) به روند کاهشی خود ادامه داد و به حدود ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
شرکت های بین المللی ریسک اعزام غواص به سانچی را نپذیرفتند

شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد: متاسفانه هیچ شرکت بین المللی به دلیل تغییر شکل و مچاله شدن بدنه نفتکش سانچی بر اثر حرارت بسیار زیاد آتش و فشار آب در عمق 115 متری آبهای متلاطم منطقه، حاضر به پذیرش خطر اعزام غواصان و انجام عملیات نشد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
افت 3دلاری نفت در پی معافیت احتمالی مشتریان ایران از تحریم

احتمال اعطای معافیت از سوی آمریکا برای برخی خریداران نفت ایران، افت ارزش دلار و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی برخی کشورها از جمله هند سبب کاهش بیش از سه دلاری قیمت نفت شد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
بازارهای نفت با تحریم ایران زیر فشار شدید می رود

خبرگزاری رویترز نوشت که بازارهای جهانی نفت در پی اعمال تحریم های تازه واشنگتن علیه ایران و احتمال کاهش میزان صادرات نفت این کشور تا پایان سال جاری (2018)، تا دو سوم و همچنین به علت سیر نزولی عرضه دیگر منابع، تحت فشار شدید قرار گیرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
بهره‌مندی صنعت نفت ایران از ۳ هزار کمپرسور فرآیندی

مدیرکل اداره نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت از فعالیت ۳ هزار کمپرسور فرآیندی و حدود ۳۰ هزار کمپرسور غیرفرآیندی در صنعت نفت کشور خبر داد و بر ضرورت تقویت عملکرد در زمینه نگهداری، تعمیرات و استفاده بهینه‎تر از این کمپرسورها تاکید کرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
صنعت نفت بر همکاری با شرکت‎های کوچک و متوسط اروپایی تمرکز کند

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: پیشنهاد انجمن به صنعت نفت در شرایط تحریم، استفاده حداکثری از توانمندی‌های داخلی و تمرکز بر همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی است.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
ناآرامی‌های اخیر عراق تأثیری بر صادرات نفت این کشور نداشت

یک مسئول عراقی اعلام کرد که صادرات نفت از پایانه‌های نفتی جنوب عراق در روزهای اخیر به میانگین روزانه سه میلیون و ۵۶۶ هزار بشکه رسیده است.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
قیمت نفت در کوتاه مدت پرنوسان خواهد بود

یک بانک آمریکایی پیش‌بینی کرد که بازار نفت در کوتاه‌مدت پرنوسان خواهد بود و شاخص نفت خام برنت قیمت ۷۰ تا ۸۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
روند کاهشی قیمت سبد نفتی اوپک ادامه یافت

قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (دوشنبه، ۲۵ تیرماه) به کمتر از ۷۲ دلار برای هر بشکه رسید.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
ظرفیت تولید اتان فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تکمیل شد

تولید اتان فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی با تکمیل عملیات راه اندازی آخرین توربواکسپندر پالایشگاه این فازها به ظرفیت اسمی خود رسید.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
نخستین پروژه بالادستی صنعت نفت در مطالعات ارزش به ثمر نشست

برای نخستین بار در تاریخ صنعت نفت کشور، عملیات یکپارچه اسیدکاری گسترده و تمیزسازی با نرخ جریانی بالا در یکی از چاه‌های گازی میدان مشترک پارس جنوبی بدون استقرار دکل حفاری و با استفاده از شناور با تلاش متخصصان مدیریت‌های مهندسی نفت و گاز، تولید و عملیات و ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با موفقیت انجام شد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
احتمال افزایش تولید روسیه، بهای نفت خام را کاهش داد

قیمت نفت صبح روز دوشنبه در بازارهای جهانی با توجه به از سرگیری فعالیت بنادر لیبی در صدور نفت این کشور و نیز احتمال افزایش تولید روسیه در پی مذاکرات امروز پوتین و ترامپ، کاهش یافت.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
واردات نفت کره جنوبی 13 درصد افزایش یافت

افزایش 13درصدی واردات نفت کره جنوبی، گسترش اعتصاب در صنعت نفت نروژ، کاهش تولید نفت میدان الشراره لیبی، برنامه خروج ذخایر نفتی ایرلند از انگلیس و سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری چین در حوزه نفت نیجریه، مهترین رویدادهای نفتی جهان در 24ساعت اخیر است.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
عربستان نفت بیشتری در بازار آسیا می فروشد

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد: عربستان به دنبال کاهش صادرات ایران به دلیل تحریم های آمریکا که از ماه نوامبر (آبان) اعمال می شود، نفت بیشتری به بازار آسیا عرضه می کند.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
عملکرد مالی شرکت اروندان نمره قبولی گرفت

مجمع عمومی سالانه شرکت نفت و گاز اروندان برای سال مالی ۱۳۹۶ برگزار و عملکرد این شرکت برای چهارمین سال پیاپی بدون شرط تایید شد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
رشد تقاضای نفت در ۲۰۳۶ متوقف می‌شود

یک مؤسسه مشاوره پیش‌بینی کرد رشد تقاضای نفت زودتر از انتظار بسیاری از شرکت‌های نفتی، متوقف خواهد شد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
تولید در لایه نفتی پارس جنوبی ادامه دارد

شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد: شناور فراورشی و ذخیره‌سازی کوروش مستقر در لایه نفتی پارس جنوبی که ۲۳ تیرماه امسال دچار حادثه شده بود، در مدار است و تولید در این میدان ادامه دارد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
مدیران نفت مناطق مرکزی پای صحبت‎های اهالی بومی آغار و دالان نشستند

تعدادی از مدیران ارشد شرکت نفت مناطق مرکزی ضمن بازدید از منطقه عملیاتی آغار و دالان، در نشستی مشترک و صمیمانه با اهالی بومی این منطقه، با آنان گفت‎وگو و بر رسیدگی به برخی اولویت‎‏های اعلام شده از سوی اهالی تاکید کردند.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
تولید در لایه نفتی پارس جنوبی ادامه دارد

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: در حدود ساعت ۳ بامداد روز شنبه ۲۳ تیرماه در شرایط بد جوی، جریان‌های شدید آب و در نهایت چرخش نفتکش SOL از موقعیت خود، برخوردی بین نفتکش صادراتی SOL و شناور فراورشی و ذخیره‌سازی کوروش مستقر در لایه نفتی پارس جنوبی به وقوع پیوست و باعث بروز خسارت‌هایی جزیی به بدنه، هوز و تجهیزات بارگیری شد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
تقاضای نفت اوپک در سال 2019 کاهش می یابد

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش بینی کرد، تقاضای نفت این سازمان در سال 2019 به طور چشمگیری کاهش می یابد و افت 2 درصدی را ثبت می کند.

یکشنبه 24 تیر ماه 1397
مقام ایرانی از ترامپ خواست تحریم نفتی تهران را پایان دهد

تارنمای بلومبرگ نوشت:حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران درسازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک)در نامه ای الکترونیک از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست تا به جای «توسل به ذخیره راهبردی نفت آمریکا برای کاهش بهای نفت»، به تحریم صادرات نفتی ایران پایان دهد.

یکشنبه 24 تیر ماه 1397
کاهش تولید یک میدان بزرگ نفتی در لیبی

تولید میدان نفتی شراره لیبی پس از ربوده شدن دو کارگر، کاهش یافت.

یکشنبه 24 تیر ماه 1397
نخستین واحد گازی نیروگاه غرب کارون امسال وارد مدار می‎شود

سرپرست طرح احداث نیروگاه غرب کارون و تأسیسات جانبی شرکت متن، پیشرفت واحدهای اول و دوم گازی این نیروگاه را ۸۴ درصد عنوان کرد و گفت: نخستین واحد گازی نیروگاه امسال به مدار می‎آید.

یکشنبه 24 تیر ماه 1397
به صفر رساندن صادرات نفت ایران «بسیار بعید» است

بسیار بعید به نظر می‌رسد که آمریکا در تحقق تقاضای خود برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران موفق باشد. تهدیدهای بیشتر ممکن است منجر به کاهش یک میلیون بشکه نفت در روز از بازارها شود.

یکشنبه 24 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

احتمال عقب نشینی آمریکا از قطع کامل صادرات نفت ایران، تلاش اوپک برای تثبیت قیمت ها، برنامه روسیه برای جبران کمبود احتمالی عرضه طلای سیاه و احتمال کاهش تقاضا برای نفت اوپک، مهمترین اخبار انرژی در 24 ساعت اخیر بود.

شنبه 23 تیر ماه 1397
افت حدود 2.5 درصدی بهای نفت در هفته گذشته

قیمت نفت در هفت روز گذشته برای دومین هفته متوالی پایین آمد و یک کاهش بیش از 2.5 درصدی را ثبت کرد.

شنبه 23 تیر ماه 1397
عراق به بزرگترین صادرکننده نفت به هند تبدیل شد

برای نخستین بار در سالیان گذشته، عراق با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی به بزرگترین صادرکننده نفت به هند تبدیل شد.

جمعه 22 تیر ماه 1397
رویترز: امکان تبادل نفت ایران با کالای روسیه وجود دارد

خبرگزاری رویترز امروز به نقل از وزیر انرژی روسیه خبر از احتمال تبادل نفت ایران در برابر کالای روسی داد.

جمعه 22 تیر ماه 1397
افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

پنجشنبه 21 تیر ماه 1397
پالایشگاههای آسیا برای دریافت مطمئن نفت رقابت می کنند

یک رسانه اندونزی گزارش داد: پالایشگاههای نفت آسیا در پی شدت یافتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین از یکسو و تحریم های احتمالی پیش روی ایران و کاهش صدور نفت این کشور در بازار جهانی، برای دریافت مطمئن این فرآورده در حال رقابت هستند.

پنجشنبه 21 تیر ماه 1397
دولت نصف ارز شرکت در نمایشگاه های بین المللی را می پردازد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت 50 درصد ارز مورد نیاز شرکت ها برای حضور در نمایشگاه های بین المللی را تقبل می کند.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
هند نسبت به کاهش قیمت نفت یا افت تقاضا به اوپک هشدار داد

هند به اوپک هشدار داد تا نسبت به کاهش قیمت های نفت اقدام کند، در غیر این صورت میزان تقاضای خرید از این سازمان را کاهش خواهد داد .

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
احتمال باقی ماندن ایران در بازارها، قیمت نفت را کاهش داد

تهران-ایرنا- قیمت نفت صبح روز چهارشنبه در بازارهای جهانی در پی انتشار این خبر که آمریکا در حال بررسی درخواست چند کشور برای معاف شدن از تحریم نفت ایران است، کاهش پیدا کرد.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
تهدید تعرفه های جدید آمریکا علیه چین، قیمت نفت را کاهش داد

خبرگزاری رویترز گزارش داد: قیمت محصولات نفتی امروز چهارشنبه و به دنبال تهدیدهای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در اعمال تعرفه های جدید علیه چین، کاهش یافت.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

کاهش برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا از رشد تقاضای نفت، برآورد بانک انگلیسی از رشد قیمت های نفت در 2 سال آینده، واکنش هند به تحریم های ضد ایرانی آمریکا و احتمال کاهش تولید نفت روسیه، مهمترین اخبار نفتی جهان در 24 ساعت اخیر است.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
اعضای جدید هیئت مدیره انجمن نفت تا پایان تیرماه مشخص می‎شوند

انتخابات نمایندگان اعضای حقیقی و حقوقی انجمن نفت ایران به ترتیب در روزهای ۲۴ و ۲۶ تیرماه امسال برگزار خواهد شد.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
عقب‎نشینی آمریکا از موضع قطع کامل صادرات نفت ایران

وزیر امور خارجه آمریکا در عقب نشینی از موضع مطلق‌گرایانه پیشین این کشور، اعلام کرد ایالات متحده درخواست برخی از خریداران نفت ایران برای معاف شدن از تحریم‌های آمریکایی را بررسی می‌کند.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
جاده مسجدسلیمان - ایذه تا پایان امسال به بهره‎برداری می‎رسد

معاون طرح های راه و ساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از کاهش مسافت ۱۰۰ کیلومتری شهرهای مسجدسلیمان و ایذه خبر داد .

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
شرکت پایانه‎های نفتی و دانشگاه صنعت نفت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت پایانه‌های نفتی ایران و دانشگاه صنعت نفت، تفاهمنامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کردند.

چهارشنبه 20 تیر ماه 1397
بلومبرگ: متحدان آمریکا تشنه نفت ایران هستند

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد، متحدان آمریکا، حتی الان، قبل از پایان مهلت تعیین شده 'دونالد ترامپ' برای توقف خرید نفت از ایران، تشنه نفت این کشور هستند.

سه شنبه 19 تیر ماه 1397
تولید نفت لیبی به نصف کاهش یافت

رکوردشکنی فروش نفت ونزوئلا به آمریکا، فروش دارایی های توتال در دریای شمال، ادغام پالایشگاه های ژاپن و نصف شدن تولید نفت لیبی از مهمترین اخبار نفتی جهان در 24 ساعت اخیر است.

سه شنبه 19 تیر ماه 1397
انتصاب رئیس جدید روابط عمومی شرکت ملی نفتکش ایران

رییس جدید روابط عمومی و امور بین‎الملل شرکت ملی نفتکش ایران منصوب شد.

دوشنبه 18 تیر ماه 1397
با بسته شدن تنگه هرمز قیمت نفت به 250 دلار می رسد

آرتم آوینوف تحلیلگر ارشد موسسه «تله ترید» روسیه گفت: در صورت بسته شدن تنگه هرمز، قیمت نفت به بشکه ای250 دلار افزایش خواهد یافت.

دوشنبه 18 تیر ماه 1397
اولین  قبلی  ...  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  ...  بعدی  آخرین