تحلیلگران نفتی:عربستان قادر به تامین بازار نفت نیست

کارشناسان آمریکایی و اروپایی معتقدند: بعید است عربستان بدون حفاری های جدید بتواند بیشتر از یک میلیون بشکه نفت در روز تولید کند و مانع از افزایش قیمت طلای سیاه شود.

شنبه 16 تیر ماه 1397
فیلم «معجزه پمپ بنزین‌های ایران» تکذیب و پیگیری می‌شود

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران موضوع فیلم کوتاه «معجزه پمپ بنزین‌های ایران» را تکذیب و اعلام کرد که این موضوع در جایگاه مورد نظر پیگیری خواهد شد.

شنبه 16 تیر ماه 1397
قطع صدور نفت ایران قیمت طلای سیاه را به 120 دلار می رساند

تهران- ایرنا- بانک آمریکایی مریل لینچ اعلام کرد، در صورتی که آمریکا بتواند کل صادرات نفت ایران را متوقف کند، قیمت هر بشکه نفت احتمالا به 120 دلار خواهد رسید.

شنبه 16 تیر ماه 1397
نفت ۱۰۰ دلاری در راه است

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: مسئولیت پرداختن قیمت‌های بالا و بیش از حد لزوم برای نفت از سوی همه مصرف‌کنندگان جهان به‌ویژه در جایگاه‌های عرضه سوخت ایالات متحده، به تنهایی بر دوش ترامپ است و هنوز باید منتظر قیمت‌های ۱۰۰ دلاری نفت بود.

شنبه 16 تیر ماه 1397
قیمت فروش نفت عربستان کاهش یافت

عربستان سعودی بدنبال درخواست ترامپ از اوپک برای کاهش قیمت نفت، قیمت اکثر گریدهای نفتی خود را کاهش داد.

جمعه 15 تیر ماه 1397
قیمت نفت بزرگترین ریسکی است که اقتصاد هند را تهدید می‌کند

شرکت خدمات سرمایه‌گذاری مودیز، روز چهارشنبه اعلام کرد، اکثریتی از سرمایه‌گذاران هندی و خارجی اعتقاد دارند قیمت بالای نفت، ریسک مهمی برای اقتصاد هند شده است.

جمعه 15 تیر ماه 1397
تهدیدهای ترامپ بانک آمریکایی را به افزایش برآورد قیمت نفت وا داشت

بانک آمریکایی مورگن استنلی، در واکنش به تلاش رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم نفت ایران، پیش‌بینی خود را از میانگین قیمت نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی به ۸۵ دلار برای هر بشکه افزایش داد.

پنجشنبه 14 تیر ماه 1397
نقش واردات نفت ایران در اقتصاد کره جنوبی بسیار مهم است

یکی از مسئولان کره جنوبی اعلام کرد که این کشور خود را برای مذاکره با آمریکا درباره واردات نفت از ایران آماده می‌کند.

پنجشنبه 14 تیر ماه 1397
پیشرفت ۸۰ درصدی پارک موزه صنعت نفت مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان گفت: عملیات اجرایی پارک موزه این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در دست اجراست و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان شهریور ماه امسال به بهره‌برداری برسد.

پنجشنبه 14 تیر ماه 1397
عملیات توپکرانی خط لوله ۱۲ اینچ نفت آبتیمور انجام شد

با تلاش کارکنان خدمات عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون خط لوله ۱۲ اینچ نفت آبتیمور توپکرانی، تعمیر و راه اندازی شد.

پنجشنبه 14 تیر ماه 1397
امارات نیز تسلیم درخواست ترامپ شد

شرکت ملی نفت ابوظبی (آدنوک) روز سه شنبه در اقدامی که نشان از تسلیم امارات در برابر درخواست ترامپ دارد، اعلام کرد: در صورت بروز هر گونه کمبود احتمالی عرضه در بازارهای نفتی، توان افزایش روزانه صدها هزار بشکه نفت را داریم.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
الجزایر تولید نفت را افزایش می دهد

«مصطفی قیتونی » وزیر انرژی الجزایر روز سه شنبه اعلام کرد، کشورش تولید نفت خود را از ابتدای ماه اوت (10مرداد) به میزان 26هزار بشکه روز افزایش می دهد.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
چین 250 میلیون دلار در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه گذاری می کند

دولت کاراکاس اعلام کرد که چین 250 میلیون دلار در تولید نفت ونزوئلا سرمایه گذاری می کند.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
ونزوئلا برای افزایش تولید نفت از چین وام می گیرد

امید خریداران کره ای نفت ایران به معافیت از تحریم های آمریکا، وام ونزوئلا از چین برای افزایش تولید نفت و اعطای امتیاز اکتشاف نفت در یونان به آمریکا و فرانسه مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت گذشته است.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
تحویل گاز تجاری جمهوری آذربایجان به ترکیه آغاز شد

رسانه های ترکیه در خبری اعلام کردند که پروژه شاه دنیز 2 جمهوری آذربایجان در زمان مناسب و طبق برنامه ریزی قبلی به پایان رسید و در نتیجه آن، تحویل گاز تجاری به ترکیه آغاز شد.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
افزایش تولید نفت در خاورمیانه برای تأمین نیاز جهان کافی نیست

افزایش تولید نفت از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت فشار رئیس جمهوری آمریکا، ممکن است برای مهار جهش قیمت نفت به دلیل اختلال در عرضه، کافی نباشد.

چهارشنبه 13 تیر ماه 1397
افزایش تولید عربستان مجموع عرضه نفت اوپک را بالا برد

نظرسنجی از فعالان بازار نفت نشان داد در پی افزایش تولید نفت عربستان، مجموع عرضه نفت اوپک در ماه ژوئن امسال افزایش یافته است.

سه شنبه 12 تیر ماه 1397
عربستان در تنگنای نفتی ترامپ

رسانه های عربی با بازتاب سخنان رئیس جمهوری آمریکا در خصوص درخواست افزایش تولید نفت عربستان برای مقابله با ایران تاکید کردند که تهران برای فروش نفت خود راه های دیگری پیدا می کند و برخی دیگر رفتار دونالد ترامپ را با مقامات سعودی مانند رفتار ارباب با غلام خود دانستند.

سه شنبه 12 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

بعید خواندن افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید نفت عربستان، افزایش تولید نفت اوپک، رشد تولید نفت روسیه و آغاز پروژه گازی شاه دنیز2، مهمترین اخبار بازار نفت در 24 ساعت گذشته است.

سه شنبه 12 تیر ماه 1397
همکاری‎ نفت مرکزی و پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎یابد

در نشست مشترک مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و پژوهشگاه صنعت نفت توسعه زمینه های همکاری فنی ، مطالعاتی و پژوهشی مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

سه شنبه 12 تیر ماه 1397
اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

پیش بینی بانک آمریکایی برای قیمت نفت 90 دلاری، برنامه عربستان برای افزایش تولید نفت در صورت لزوم، افزایش صادرات نفت جنوب عراق، افزایش تولید نفت کویت، افزایش 10 درصدی واردات نفت کره جنوبی و سقوط تولید نفت لیبی، مهمترین اخبار جهان نفت در 24 ساعت گذشته است.

دوشنبه 11 تیر ماه 1397
افزایش تولید عربستان، قیمت نفت را به طور چشمگیری کاهش داد

بررسی قیمت های نفت در صبح روز دوشنبه ( امروز ) نشان داد که نسبت به روز جمعه هشتم تیر، بیش از یک درصد کاهش نشان می دهد که افزایش تولید نفت عربستان و بروز نشانه های کاهش نرخ رشد اقتصادی آسیا که از کاهش تقاضای نفت در آینده خبر می دهد، عامل این کاهش محسوب می شود.

دوشنبه 11 تیر ماه 1397
هند درصدد ادامه واردات نفت از ایران است

رسانه های هند امروز (دوشنبه) از تلاش دولت دهلی نو برای یافتن راهکارهایی با هدف ادامه واردات نفت از ایران بعد از 13 آبان به رغم فشارهای گسترده آمریکا خبر دادند.

دوشنبه 11 تیر ماه 1397
آیا عربستان می‌تواند نفت بسیار بیشتری تولید کند؟

کارشناسان بازار نفت باور دارند که عربستان به سختی می‌تواند تولید روزانه نفت خود را یک میلیون بشکه دیگر افزایش دهد.

دوشنبه 11 تیر ماه 1397
ترامپ از ایجاد مشکل در خاورمیانه لذت می برد

تهران- ایرنا- شبکه خبری «سی ان بی سی» آمریکا در گزارشی اعلام کرد، توافق نسنجیده «دونالد ترامپ» با سعودی ها برای صدور بیشتر نفت به بازارها که هر روز بیش از پیش با کسری عرضه روبرو می شوند، می تواند مشکلات در خاورمیانه را افزایش دهد.

یکشنبه 10 تیر ماه 1397
نامه وزیر نفت به رئیس کنفرانس اوپک

وزیر نفت در نامه‌ای به سهیل محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تاکید کرد که هرگونه افزایش در تولید توسط هر عضوی از اوپک فراتر از تعهدات مندرج در بیانیه کنفرانس‌های ۱۷۱ و ۱۷۴ ناقض این توافق است.

یکشنبه 10 تیر ماه 1397
تولید نفت لیبی به شدت کاهش یافت

اختلال در تأسیسات صادرات نفت لیبی سبب شد تولید نفت این کشور به ۳۱۵ هزار بشکه در روز برسد.

یکشنبه 10 تیر ماه 1397
تحریم ایران قیمت نفت را به بالای ۹۰ دلار می‌رساند

بانک آمریکایی مریل لینچ اعلام کرد تحریم‌های ضدایرانی آمریکا می‌توانند قیمت نفت را به زودی به بالای ۹۰ دلار برسانند.

یکشنبه 10 تیر ماه 1397
واردات نفت ژاپن از ایران به بالاترین سطح در ۱۴ ماه گذشته رسید

واردات نفت خام ژاپن از ایران در ماه مه امسال با افزایش ۳۱,۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال، به بالاترین حد خود در ۱۴ماه گذشته رسید.

شنبه 9 تیر ماه 1397
آمادگی روسیه برای افزایش ۲۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد این کشور آمادگی دارد تولید نفت خام خود را تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز در صورت نیاز سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به سقف تولید هدف افزایش دهد.

شنبه 9 تیر ماه 1397
اوپک نمی‌تواند کاهش عرضه نفت ایران را در بازار جبران کند

یک نظرسنجی از کارشناسان بازار نفت نشان داد که اوپک نمی تواند کاهش عرضه نفت ایران و دیگر کشورها را در بازار جبران کند و این موضوع سبب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی می‌شود.

شنبه 9 تیر ماه 1397
روسیه جنبه‌های حقوقی واردات نفت از ایران را بررسی می‌کند

وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور قرارداد واردات نفت خام از ایران را از منظر حقوقی ارزیابی می‌کند.

شنبه 9 تیر ماه 1397
پذیرش درخواست ترامپ به معنای دستور خروج عربستان از اوپک است

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک در واکنش به توئیت جدید ترامپ و پذیرش آن از سوی سعودی‌ها گفت: صرفنظر از این‌که چنین ظرفیتی در عربستان نیست، این در خواست به معنای دستور خروج این کشور از اوپک است.

شنبه 9 تیر ماه 1397
صدور نفت ایران به آسیا رکورد زد

خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی از توکیو اعلام کرد که به رغم تلاش های آمریکا برای کاهش صادارت نفت ایران، تهران در ماه مه میلادی (11 اردیبهشت تا 11 خرداد) با 15 درصد افزایش، بیشترین نفت هشت ماه اخیر را به مشتریان آسیایی خود فروخت.

جمعه 8 تیر ماه 1397
تصمیم افزایش تولید اوپک نتوانست التهاب بازارنفت را فرونشاند

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا نوشت،نگرانی بازارها از به وجود آمدن اختلال در عرضه نفت به حدی است که تصمیم اخیر اوپک مبنی بر کاهش محدودیت های تولید و تزریق روزانه یک میلیون بشکه در روز به بازار نفت نیز نتوانست از تاثیر این نگرانی ها بر قیمت نفت بکاهد.

جمعه 8 تیر ماه 1397
برنامه عربستان برای افزایش تولید نفت تمسخر اوپک است

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: برنامه عربستان برای افزایش تولید نفت برخلاف توافق ۱۴ عضو اوپک در نشست ۱۷۴ و به معنای تمسخر این سازمان است.

جمعه 8 تیر ماه 1397
آتش سوزی در پتروشیمی آبادان مهار شد

آتش سوزی در واحد 600 پتروشیمی آبادان که از حوالی ساعت 24 چهارشنبه شب آغاز شده بود حوالی ساعت چهار بامداد پنجشنبه با تلاش آتش نشانان مهار شد.

پنجشنبه 7 تیر ماه 1397
واحد پتروشیمی آبادان دچار آتش سوزی شد

بخشی از واحد پتروشمی شهرستان آبادان بامداد پنجشنبه به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

پنجشنبه 7 تیر ماه 1397
چین زیر بار توقف واردات نفت از ایران نخواهد رفت

روزنامه اقتصادی «نیکِی» روز پنجشنبه با اشاره به موضع گیری مقام های چینی در هفته های گذشته نوشت: پکن زیر بار توقف واردات نفت از ایران نخواهد رفت.

پنجشنبه 7 تیر ماه 1397
روسیه: درخواست آمریکا در مورد نفت ایران را ارزیابی می کنیم

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: روسیه درخواست آمریکا از کشورهای دیگر برای خودداری از خرید نفت ایران را بررسی و ارزیابی می کند.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
کارخانه تولید UF6 اصفهان راه اندازی شد

کارخانه تولید UF6 به عنوان یکی از کارخانجات مهم مجتمع تولید سوخت اصفهان و از بخش های مهم صنعت هسته ای کشور راه اندازی و برای نخستین بار پس از حدود 9 سال، اولین بشکه کیک زرد در قسمت خوراک دهی کارخانه تخلیه شد.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
آمریکا خواهان قطع واردات نفت ایران از سوی شرکای خود شد

خبرگزاری رویترز از تصمیم واشنگتن برای تحت فشار قرار دادن شرکای خود جهت قطع کامل واردات نفت از ایران خبر داد.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
تحلیل وال استریت ژورنال از اثرات تحریم نفتی ایران

نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت که آمریکا و کشورهای غربی برای جبران کسری نفت ناشی از تحریم ایران باید از ذخایر راهبردی خود استفاده کنند.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
تلاش آمریکا برای حذف ایران از بازار، قیمت نفت را افزایش داد

قیمت های نفت صبح روز چهارشنبه پس از فراخوان آمریکا برای کاهش واردات نفت خام ایران، افزایش یافت.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
راه‎های فروش نفت و بازگشت وجوه حاصل از فروش آن بررسی شد

راه‌های فروش نفت و بازگشت وجوه حاصل از فروش آن در نشست مشترک اعضای کمیسیون انرژی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بیژن زنگنه، وزیر نفت مورد بررسی قرار گرفت.

چهارشنبه 6 تیر ماه 1397
عربستان: مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت راحت باشد

وزیر انرژی عربستان ضمن وعده کنترل قیمت نفت، اعلام کرد: مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت برای خرید و نظارت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر بازار راحت باشد.

دوشنبه 4 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

فرصت طلبی روسنفت برای افزایش تولید نفت، نشت نفت در آب های هلند، برداشت متفاوت عربستان از توافق جدید اوپک و بدل شدن چین به بزرگ ترین وارد کننده گاز در جهان مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت گذشته است.

دوشنبه 4 تیر ماه 1397
قیمت نفت برنت 1.7 درصد کاهش یافت

قیمت نفت بامداد روز دوشنبه پس از آنکه اوپک اعلام کرد تولید را افزایش می دهد، کاهش چشمگیری داشت اما بازار نفت همچنان با کسری عرضه مواجه است.

دوشنبه 4 تیر ماه 1397
وزارت صنعت و اتاق بازرگانی درباره نظام پیمانکاری تفاهم کردند

تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با محور طرح ملی توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران (آی.اس.پی.ایکس) امروز (یکشنبه) امضا شد.

دوشنبه 4 تیر ماه 1397
نقشه ملی پهنه‌ بندی زمین لغزش کشور تهیه شد

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور اعلام کرد: نقشه ملی پهنه‌ بندی زمین لغزش کشور با هدف درک سازمان‌یافته‌ای از مناطق پرخطر و کم خطرتر از نظر وقوع زمین لغزش از سوی این سازمان تهیه شد.

دوشنبه 4 تیر ماه 1397
اولین  قبلی  ...  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  ...  بعدی  آخرین