لزوم گسترده تر شدن دیدگاه ها نسبت به شیوه های تامین مالی

در سومین روز برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید ، نشست تخصصی نقش صندوق های حمایتی و روش های نوین تامین مالی برای ساخت داخل با حضور مسئولان و متخصصان این حوزه برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
پنل تخصصی نقش معاونت علمی شرکت های دانش بنیان در تامین دانش و فناوری مورد نیاز برای ساخت داخل

دراولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید، پنل تخصصی نقش معاونت علمی شرکت های دانش بنیان در تامین دانش و فناوری مورد نیاز برای ساخت داخل برگزار شد

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
انتظار داریم با توجه به قرار دادهای منعقده در نمایشگاه ساخت داخل هزینه تولید بخش معدن کاهش یابد

در روز پایانی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ساخت داخل د ر بخش معدن و صنایع با حضور معاون وزیر صمت در امور معدن و صنایع معدنی ،مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران ، مشاور مدیر عامل و امور سرمایه گذاری خارج از کشور میدکو ، مدیر صنایع معدنی ایمیدرو برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نمایشگاه ساخت داخل، تقاضا محور است

معاون پارلمانی وزارت صمت گفت: رویکرد معاونان پارلمانی دستگاه ها براساس شرایط موجود تغییر پیدا کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
به فعلیت رسیدن توانمندی متخصصان ایرانی در نمایشگاه ساخت داخل

معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت: توانمندی متخصصان ایرانی در چنین نمایشگاه‌هایی به فعلیت می‌رسد و نمود لازم را پیدا می‌کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان در تولید

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید به عنوان حلقه واسط میان عرضه کننده و متقاضی یاد کرد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
رونق تولید برنامه راهبردی توسعه کشور است

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بازدید از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت :برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید کار بسیار ارزشمندی است به ویژه این که تقاضا محور است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
وزارت صمت و رسانه ملی ­تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه گسترش همکاری‌ در حمایت از نهضت ساخت داخل امضاء کردند

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
باید تجمع تقاضا ایجاد کنیم، تا تولید داخلی صرفه داشته باشد

معاون سابق پژوهش فناوری و مهندسی وزارت نفت گفت: این که صنایع بزرگ را به صنایع کوچک متصل کنیم تلاش خوبی است اما برای چنین برنامه‌هایی نیاز است که زیر ساخت‌های لازم هم وجود داشته باشد، و اگر این زیرساخت‌ها دیده نشده باشد، وصل کردن صنایع کوچک و بزرگ به یک دیگر به برطرف شدن نیازهای صنایع یا توانمند شدن صنایع کوچک داخلی منجر نمی‌شود.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
راهکار خوداتکایی ارتباط دولت با صنوف است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ایده برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل» جالب است و در شرایط تحریم می‌تواند خوداتکایی را در کشور تقویت کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
ارتباطات سرمایه است

نمایشگاه های بین المللی از منظر ارتباطی از سه منظر مورد ارزیابی قرار می گیرند، رعایت این سه وجه می تواند موفقیت نمایشگاه را به تناسب مدل کشورهای توسعه یافته به همراه داشته باشد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
استارت‌آپ‌ها باید با صنعت همگام شوند

یک عضو اتاق بازرگانی گفت: از نظر تکنولوژیک ما استارت‌آپ‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنیان قدرتمندی داریم که می‌توانند با صنعت کشور همگام شوند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
فصل جدیدی با برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل» آغاز می‌شود

عضو هیات رییسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» حلقه ارتباط بخش صنعت را با شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، دانشگاهیان و صاحبان ایده برقرار می‌کند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
تلاش برای خودکفایی در ۱۲ زنجیره صنعت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه نهادها پشتیبان داخلی‌سازی هستند و با استفاده از جلسات سران قوا تصمیم‌گیریها سریع‌تر شده و انشاالله جنگ اقتصادی را با استقلال تولید به پایان خواهیم برد.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
انعقاد ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد برای داخلی‌سازی قطعات خودرو

در سومین روز نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید و در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو قرارداد بین ۳۲ قطعه‌ساز کشور برای ساخت قطعات خودرو با خودروسازان امضاء کردند.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
۳۵ قطعه وارداتی خودرو داخلی سازی می‌شود

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد میان تامین کنندگان خودرو های پر تیراژ با قطعه سازان منعقد شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
اختصاص فضای مذاکرات چند جانبه در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید فضایی برای مذاکرات چند جانبه بی تو بی شرکتهای متقاضی از بخش صنعت و همچنین دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان ونیز واسطه های فناوری در نظر گرفته شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نشست تخصصی نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید

دومین نشست تخصصی با عنوان نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید با حضور صاحبان نظران و متخصصین این حوزه برگزار شد در محل سالنس کنفرانس اداری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد .

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
وزارت صمت تنها متولی سیاستگذاری ساخت داخل نیست

معاون امور صنایع اظهار امیدواری کرد عمق ساخت داخل منجر به توسعه بیش از پیش با نرخ بالاتر در حوزه صنعتی کشور باشد، ساخت داخل توان تولید را افزایش داده و منجر به افزایش اشتغال شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
بیش از ۳۰۰ نیاز فناوری صنایع مختلف در این شبکه اعلام شده است

رئیس شبکه فن بازار ایران در نشست تخصصی نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید با تشریح پدیده کارگزار فناوری به عنوان پدیده جدید در عرضه و تقاضای فناوری گفت :شبکه فن بازار ملی بانک اطلاعاتی موثری از ذینفعان زیست بوم فناوری گردآوری کرده است

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
نقش کلیدی کارگزاران فناوری دربهم رسانی عرضه و تقاضا

کمال محمدی با اشاره به تقاضا محور بودن نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل و رونق تولید تصریح کرد : این نخستین نمایشگاهی است که نقش کارگزاران فناوری در آن لحاظ شده است.

یکشنبه 30 تیر ماه 1398
شرکت ملی حفاری و توسعه صنایع نفت و انرژی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت‌های ملی حفاری و توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) برای استفاده از ظرفیت‌های دو طرف در داخل و خارج از کشور و دیگر فعالیت‌های مرتبط با صنعت حفاری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار آغاز شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از آغاز تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار خبرداد و گفت: تعمیرات اساسی این منطقه بدون برون‌سپاری و با همت مهندسان این شرکت در حال انجام است.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
دومین نشست رصد فناوری‌های نوظهور در پژوهشگاه صنعت نفت

دومین نشست رصد فناوری‌های نوظهور و برافکن با محوریت بررسی و ارزیابی عملکرد فناوری‌های نوین و آثار آن در صنعت نفت برگزار شد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان سعادت‌آباد آغاز شد

عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت میدان سعادت‌آباد با هدف افزایش ظرفیت تولید روزانه این میدان به میزان ۳ هزار بشکه و همچنین افزایش خوراک پالایشگاه شیراز آغاز شد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
وزارت صمت میدان‌دار تحقق شعار سال ۹۸ باشد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در سال «رونق تولید» وزارت صمت می‌تواند میدان‌دار حرکتی بزرگ در راستای تحقق شعار امسال باشد.

چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
قیمت نفت آمریکا به کمتر از ۶۰ دلار بازگشت

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت 5 و ۵۲ دقیقه امروز به ۶۶ دلار و ۵۱ سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۹ دلار و ۹۳ سنت رسید.

دوشنبه 24 تیر ماه 1398
قیمت نفت‌ سنگین ایران در ماه ژوئن بیش از ۶ دلار کاهش یافت

قیمت نفت‌ خام سنگین ایران در ماه ژوئن (خرداد- تیر) نسبت به ماه مه (اردیبهشت - خرداد) بیش از ۶ دلار برای هر بشکه کاهش یافت.

دوشنبه 24 تیر ماه 1398
چگونگی صدور مجوز برای طرح‌های توسعه صنایع نفت خام تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی چگونگی و چارچوب صدور مجوز طرح‌های توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی را تعیین کردند.

دوشنبه 24 تیر ماه 1398
نیازی دیگر از صنعت نفت بومی‌سازی شد

محققان کشور موفق به بومی‌سازی ابزاری مورد نیاز در صنعت نفت شدند، این ابزار دارای فناوری پیشرفته است که به علت تحریم‌ها امکان استفاده از آن وجود نداشت.

دوشنبه 24 تیر ماه 1398
قیمت بنزین در عربستان افزایش یافت

شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان قیمت داخلی بنزین را در این کشور افزایش داد.

یکشنبه 23 تیر ماه 1398
برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با قانون برگزاری مناقصات» در نفت خزر

دوره آموزشی آشنایی با قانون برگزاری مناقصه‌ها در سطح مدیران و کارشناسان مربوط به این حوزه به‌مدت دو روز در شرکت نفت خزر برگزار شد.

یکشنبه 23 تیر ماه 1398
بهای جهانی نفت افزایش یافت

خبرگزاری شین هوا روز یکشنبه اعلام کرد: بهای جهانی نفت در هفته گذشته منتهی به ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیرماه) با افزایش روبرو شده است.

یکشنبه 23 تیر ماه 1398
ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه می‌دهد

وزیر امور خارجه با تاکید بر غیرقانونی بودن تحریم‌های نفتی آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه خواهد داد.

یکشنبه 23 تیر ماه 1398
افزایش قیمت نفت همزمان با توفان در آمریکا

قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت دیروز (جمعه، ۲۱ تیرماه) به ۶۶ دلار و ۷۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با یک سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۲۱ سنت رسید.

شنبه 22 تیر ماه 1398
توفان حدود ۶۰ درصد تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک را مختل کرد

دولت آمریکا اعلام کرد که توفان سبب شده است ۵۹ درصد از تولید نفت این کشور در خلیج مکزیک کاهش یابد.

شنبه 22 تیر ماه 1398
راهبردهای حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های نفت و گاز عراق بررسی شد

جمعی از رؤسای اتاق‌های صنایع شهرهای مختلف عراق که به منظور بررسی فرصت‌های همکاری شرکت‌های ایرانی و عراقی به تهران سفر کرده بودند، در نشستی با حضور بعضی از شرکت‌های فعال در عرصه نفت و گاز ایران، راهکارهای لازم را برای ورود موثر شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های نفت و گاز این کشور بررسی کردند.

شنبه 22 تیر ماه 1398
آمریکا بازار نفت را در ۲۰۱۹ دچار مازاد عرضه می‌کند

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که افزایش تولید نفت آمریکا سبب می‌شود بازار نفت در سال جاری میلادی دچار عرضه مازاد شود.

شنبه 22 تیر ماه 1398
ارزآوری ۱۰ میلیارد دلاری پتروشیمی‌ها برای کشور

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اعلام کرد: شرکت‌های پتروشیمی کشور پارسال در مجموع حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز وارد کشور کردند.

شنبه 22 تیر ماه 1398
اعدادی که از تولید نفت ایران اعلام می شود، تخمینی است

ایران بعد از سال ۲۰۱۷ هیچ رقمی از تولید نفت خود را به‌صورت رسمی به اوپک اعلام نکرده و اعدادی که اعلام می‌شود تخمینی است.

شنبه 22 تیر ماه 1398
آمریکا بازار اوکراین را هم از روسیه می‌رباید

تحویل نخستین محموله نفتی آمریکا به اوکراین ضربه‌ای دیگر به روسیه به شمار می‌آید.

شنبه 22 تیر ماه 1398
۲۵ تیرماه؛ هشتمین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

اطلاعیه عرضه ۲ میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین الملل بورس انرژی برای تاریخ ۲۵ تیر منتشر شد.

شنبه 22 تیر ماه 1398
بازدید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان

بازدید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان

جمعه 21 تیر ماه 1398
انگلیس هرچه زودتر نفتکش ایران را رها کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای لندن درباره توقیف نفتکش حامل نفت ایران به لحاظ حقوقی قابل اعتنا نیست و از آنها می‌خواهیم هر چه زودتر این نفتکش را رها کنند.

جمعه 21 تیر ماه 1398
افزایش قیمت نفت به دلیل کاهش ذخیره‌سازی نفت در آمریکا

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت پنج و ۲۱ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۱۹ تیرماه) ۶۴ دلار و ۷۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۸ دلار و ۶۴ سنت بود.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
تولید نفت آمریکا در ۲۰۱۹ به رقمی بی‌سابقه می‌رسد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که تولید نفت این کشور امسال به رقمی بی‌سابقه می‌رسد.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
نگرانی عراق از اختلال در تنگه هرمز

نخست وزیر عراق اعلام کرد که هرگونه اختلال در صادرات نفت از تنگه هرمز، مانعی عمده برای اقتصاد این کشور خواهد بود.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
تخلیه سکوهای نفتی در خلیج مکزیک

شرکت‌های بزرگ نفتی پیش از توفان، نیروهای خود را از سکوهای نفتی در خلیج مکزیک در جنوب آمریکا خارج کردند.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۶۴ دلار و ۳۵ سنت

قیمت‌ سبد نفتی اوپک روز سه‌شنبه (۱۸ تیرماه)، ۶۴ دلار و ۳۵ سنت برای هر بشکه ثبت شد که نسبت به روز دوشنبه ۳۷ سنت افزایش یافت.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
قراردادهای نمایشگاه ساخت داخل مشوق‌های مالی می‌گیرند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: قراردادهایی که در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید بین واحدهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضا برسند، از حمایت مالی این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

چهارشنبه 19 تیر ماه 1398
اولین  قبلی  ...  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  ...  بعدی  آخرین