بازار نفت همچنان با مازاد عرضه روبه‌روست

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که با وجود کاهش عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، بازار نفت همچنان با عرضه مازاد روبه‌رو خواهد بود.

شنبه 23 آذر ماه 1398
شرکت نفت خزر ۳ قرارداد پژوهشی امضا می‎کند

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر گفت: به مناسبت هفته پژوهش شرکت نفت خزر با شرکت‎های انرژی دانا، پارس آرین زمین و توانا انرژی کیش سه قرارداد پژوهشی امضا می‌کند.

شنبه 23 آذر ماه 1398
بیش از ۹۰ درصد هدف فعالیت اکتشافی ژئوفیزیک هوایی انجام شد

سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در مدت هفت ماهه امسال آمار داد که از هدف کمی ۳۰ هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی برای اکتشاف مواد معدنی، ۲۸ هزار کیلومتر خطی انجام شد که حاکی از تحقق بیش از ۹۰ درصدی در این مدت است.

شنبه 23 آذر ماه 1398
نمایشگاه خوزستان؛ فرصتی برای مشارکت سازندگان داخلی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به مناسبت آغاز به کار نمایشگاه‎های تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری پیامی منتشر کرد و این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای مشارکت سازندگان داخلی فعال در صنعت نفت خواند.

جمعه 22 آذر ماه 1398
رونمایی از ۲ کتاب و ۵ تجهیز کاربردی ملی حفاری در نمایشگاه اهواز

همزمان با آغاز به‌کار یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه صنعت حفاری خوزستان، شرکت ملی حفاری ایران از ۵ تجهیز و ابزار کاربردی در عملیات حفاری و ۲ کتاب رونمایی کرد

جمعه 22 آذر ماه 1398
ساخت و رونمایی از 11 تجهیز راهبردی با حمایت مناطق نفت‎خیز جنوب

۱۱ قلم کالای راهبردی صنعت نفت که با حمایت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از سوی شرکت‌های ایرانی بومی‌سازی شده است، در جریان برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت رونمایی شد.

جمعه 22 آذر ماه 1398
احتمال وجود نفت در دشت سراب بررسی می‌شود

بر اساس تفاهم‌نامه تحقیقاتی بین مدیریت اکتشاف وزارت نفت با دانشگاه تبریز و دانشگاه صنعتی سهند، احتمال وجود نفت در دشت سراب بررسی می‌شود.

جمعه 22 آذر ماه 1398
اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در مناطق نفت‌خیز جنوب

اجرا و پیگیری بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در سال‎های اخیر، در کارنامه عملکرد این شرکت ثبت شده است.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
دولت آمریکا برآورد تولید نفت این کشور را کاهش داد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد خود از تولید نفت این کشور را کاهش و برآورد قیمت نفت را افزایش داد.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
صادرات نفت ونزوئلا به بالاترین حد پس از تشدید تحریم‌های آمریکا رسید

برخی منابع اعلام کردند که صادرات نفت ونزوئلا در ماه نوامبر امسال به بالاترین حد خود پس از تشدید تحریم‌های آمریکایی رسید.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۶۵ دلار و ۶۶ سنت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (۱۹ آذرماه) با ۹ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ۶۶ سنت رسید.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
گرایش خریداران آسیایی به نفت آمریکایی

مشتریان آسیایی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا ضد ایران و حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو عربستان، تلاش خود برای تنوع بخشی به منابع تأمین نفت را تشدید کردند.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
ریاض، ناامید از تحقق «چشم‌انداز ۲۰۳۰»

عربستان برنامه اصلاحات بلندمدت خود موسوم به «چشم‌انداز ۲۰۳۰» را به‌دلیل نارضایتی محمد بن‌سلمان ولیعهد این کشور از روند پیشرفت آن و تقلای دولت ریاض برای کنترل هزینه‌ها، مورد بازنگری قرار می‌دهد.

چهارشنبه 20 آذر ماه 1398
تزریق ژل پلیمری برای کنترل آب‌دهی چاه‌های نفت فلات قاره

شرکت نفت فلات قاره ایران، تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت داخلی امضا کرده است که بر مبنای آن، کنترل آب‌دهی یک حلقه چاه تولیدی این شرکت با استفاده از فناوری تزریق ژل پلیمری در دستور کار قرار می‌گیرد.

سه شنبه 19 آذر ماه 1398
قیمت سبد نفتی اوپک از ۶۵ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (۱۸ آذرماه) از رقم ۶۵ دلار برای هر بشکه گذشت.

سه شنبه 19 آذر ماه 1398
تنظیم لایحه بودجه ۹۹ بر مبنای نفت ۵۰ دلاری

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده بتوانیم روزانه یک میلیون بشکه نفت با قیمت ۵۰ دلار برای هر بشکه بفروشیم.

دوشنبه 18 آذر ماه 1398
افزایش برآورد بانک آمریکایی از قیمت نفت در ۲۰۲۰

بانک گلدمن ساکس آمریکا در پی محدودیت عرضه نفت در بازار به دلیل کاهش تولید اوپک، برآورد خود را از قیمت نفت در سال آینده میلادی افزایش داد.

دوشنبه 18 آذر ماه 1398
عمان یک چهارم سهام شرکت ملی نفت خود را واگذار می‌کند

وزیر نفت و گاز عمان اعلام کرد که این کشور قصد دارد سال آینده میلادی ۲۰ تا ۲۵ درصد از سهام شرکت ملی نفت خود را در بازار سهام واگذار کند.

دوشنبه 18 آذر ماه 1398
بررسی مسایل منابع انسانی و ساختار سازمانی مناطق نفت‌خیز جنوب

دومین نشست تخصصی مدیران عامل و منابع انسانی شرکت های بهره برداری تابعه مناطق نفت خیز جنوب به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برگزار شد.

دوشنبه 18 آذر ماه 1398
رونمایی از کتاب قوانین و مقررات ملی و بین‌المللی محیط‌ زیست در صنعت نفت

کتاب مجموعه کامل قوانین و مقررات ملی و بین‌المللی محیط‌ زیست در صنعت نفت (به همراه راهنماها و ابلاغیه های محیط‌ زیستی صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت) رونمایی شد.

دوشنبه 18 آذر ماه 1398
اقدام اوپک می‌تواند به توازن بازار کمک کند

اقدام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن در تشدید کاهش تولید نفت می‌تواند به توازن بازار نفت کمک کند و موجب شود قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا در حدود ۵۵ دلار تثبیت شود.

یکشنبه 17 آذر ماه 1398
افزایش ۱۹۲ میلیارد تومانی سرمایه ایران در صندوق اوپک

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹،‌ پیش‌بینی می‌شود، سرمایه ایران در صندوق اوپک ۱۹۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

یکشنبه 17 آذر ماه 1398
۵ تصمیم اوپک در نشست ۱۷۷

تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک بر تعمیق کاهش عرضه روزانه ۵۰۳ هزار بشکه توافق کردند، کشورهای عضو و غیرعضو اوپک با منابع ثانویه به‌عنوان مرجع اعلام تولید نفت موافقت کردند، میعانات گازی و مایعات گازی از محاسبه تولید نفت‌خام کشورهای غیرعضو اوپک هم کنار گذاشته شد، وزیر انرژی الجزایر به عنوان رئیس دوره‌ای اوپک براساس حروف الفبا انتخاب شد و در نهایت ایران نائب رئیس هیئت عامل اوپک شد.

جمعه 15 آذر ماه 1398
استفاده از نفت به عنوان سلاح تأسف‌آور است

رئیس دوره‌ای اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سخنرانی افتتاحیه نشست ۱۷۷ این سازمان اعلام کرد استفاده از نفت به عنوان سلاحی برای حمله به اقتصاد کشورهای مستقل و آسیب رساندن به رفاه و توسعه مردم آنها، تأسف‌آور است.

جمعه 15 آذر ماه 1398
بیانیه پایانی نشست ۱۷۷ اوپک منتشر شد

یکصدوهفتادوهفتمین نشست وزیران کشورهای عضو اوپک تصویب کرد که از تعمیق کاهش مجموع تولید روزانه این سازمان و تولیدکنندگان غیر عضو اوپک به میزان ۵۰۰ هزار بشکه دیگر حمایت کند.

جمعه 15 آذر ماه 1398
اجماع اوپک و غیراوپک برای تشدید کاهش تولید نفت

هفتمین نشست وزیران کشورهای تولیدکننده نفت عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تصویب کرد مجموع تولید روزانه نفت این کشورها ۵۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش یابد.

جمعه 15 آذر ماه 1398
کردستان عراق روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت تحویل بغداد می‌دهد

اقلیم کردستان عراق امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که پس از مذاکرات با بغداد این اقلیم روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت،تحویل شرکت ملی نفت عراق (سومو) می‌دهد.

جمعه 15 آذر ماه 1398
کاهش قیمت جهانی نفت همزمان با برگزاری نشست اوپک

منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که با برگزاری نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین، قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی کاهش یافت.

جمعه 15 آذر ماه 1398
افزایش قیمت نفت به دلیل تلاش عربستان برای کاهش تولید اوپک

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت هفت و ۵۴ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۲ آذرماه) به ۶۱ دلار و پنج سنت و قیمت شاخص دبلیو تی آی آمریکا به ۵۶ دلار و ۱۶ سنت رسید.

سه شنبه 12 آذر ماه 1398
تردید اکوادور در خروج از اوپک

برخی منابع اعلام کردند اکوادور در حال مذاکره برای باقی ماندن در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است.

سه شنبه 12 آذر ماه 1398
رشد تولید نفت آمریکا کند می‌شود

رشد تولید نفت آمریکا در حال کند شدن است، اما برآوردها درباره ابعاد این روند نزولی تفاوت دارد.

سه شنبه 12 آذر ماه 1398
برنامه نشست ۱۷۷ اوپک اعلام شد

برنامه یکصدو هفتاد و هفتمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت که پنجشنبه (۱۴ آذر ماه) در وین، پایتخت اتریش، برگزار می‌شود، اعلام شد.

سه شنبه 12 آذر ماه 1398
تولید نفت اوپک در آستانه نشست ۱۷۷ کاهش یافت

تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش از برگزاری نشست پایان هفته این سازمان کاهش یافت، اما این کاهش نتیجه یک اتفاق بود و برنامه‌ریزی شده نبود.

سه شنبه 12 آذر ماه 1398
قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) به ۶۱ دلار و ۲۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۶ دلار و هشت سنت رسید.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
قمار اوپک روی کاهش تولید نفت شیل در آمریکا

اوپک سال‌ها رشد تولید نفت شیل در آمریکا را نادیده می‌گرفت و از این اشتباه پشیمان شد. اکنون، این گروه یک قمار دیگر درباره انقلاب نفت آمریکا می‌کند و فرض را بر این می‌گذارد که دوران طلایی صنعت نفت شیل آمریکا پایان یافته است.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
نشست آینده اوپک برای بازار نفت حیاتی است

قیمت شاخص نفت برنت پس از اوج‌گیری به بیش از ۶۴ دلار به دلیل خوش‌بینی به توافق تجاری آمریکا و چین، اکنون به دلیل افزایش ذخیره‌سازی آمریکا به کمتر از ۶۴ دلار رسیده است.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
اعلام پایبندی نیجریه به توافق کاهش تولید اوپک

نیجریه پیش از برگزاری نشست این هفته اوپک، بر پایبندی خود به توافق جهانی کاهش تولید نفت تأکید کرد.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی به‌هم متصل می‌شوند

پروژه احداث خطوط لوله گاز ترش میان پالایشگاه‌های پارس جنوبی به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری عملیاتی و تولید پایدار گاز در محدوده مناطق پارس یک و دو اجرا می‌شود و فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی به یکدیگر متصل می‌شوند.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
ناسازگاری روند مصرف سوخت‌های فسیلی با اهداف اقلیمی

مصرف نفت، گاز و زغال‌سنگ در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ بر اساس جدیدترین گزارش سازمان ملل در اجلاس جهانی تغییر اقلیم با افزایش همراه شده است که با تعهدات کاهش پیامدهای اقلیمی همخوانی ندارد.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
احتمال تعمیق کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش

عراق اعلام کرد که ممکن است سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش کاهش تولید نفت خود را تشدید کنند و آن را به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز برسانند.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
افزایش راندمان کار با ساخت تجهیز کاربردی در ملی حفاری

یکی از کارشناسان مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی و ساخت سیستم روانکاری گیربکس تاپ درایو (گردانده فوقانی) MH با قابلیت مستقل سازی از واحد یونیت هیدرولیک (HPU) شد.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
«اوپک پلاس» خواستار کاهش تولید نفت تا ۴۰۰هزاربشکه در روز است

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و کشورهای تولید و صادر کننده نفت غیراوپک که درمجموع "اوپک پلاس" (OPEC+) خوانده می‌شوند، سرگرم بررسی کاهش بیشتر تولید نفت تا حداقل ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز هستند.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
رشد ۲۶ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب ۷۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری از ابتدای امسال تا پایان مهرماه و رشد ۲۶.۱ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

دوشنبه 11 آذر ماه 1398
افزایش تولید نفت آمریکا در ماه سپتامبر

دولت آمریکا اعلام کرد که تولید نفت این کشور در ماه سپتامبر امسال به رقم بی‌سابقه ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
واردات نفت کره جنوبی در نوامبر کاهش یافت

آمارهای اولیه نشان داد که واردات نفت کره جنوبی در ماه نوامبر امسال ۴.۷ درصد کاهش یافت.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
برداشت نادرست بازار نفت از تحولات عراق

افت قیمت نفت در پی استعفای نخست‌وزیر عراق ممکن است واکنشی ناشی از برداشت نادرست از اوضاع این کشور باشد.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
آمریکا برای نخستین بار در ۷۰ سال گذشته صادرکننده خالص نفت شد

آمریکا توانست برای نخستین بار از سال ۱۹۴۹ میلادی تاکنون به صادرکننده خالص نفت و فرآورده‌های نفتی تبدیل شد.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
پای رمزارزها به بازار نفت ایران باز می‌شود؟

صادرات نفت ایران به دلیل تحریم‌های یک جانبه آمریکا محدود شده و در این میان نقل و انتقال پولِ فروش نفت نیز به سختی امکان‌پذیر است. حالا برخی از فعالان بخش خصوصی معتقدند که می‌توان با استفاده از رمزارزها این مشکل را تا حدی مرتفع کرد.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
سهم ۸۵ درصدی دانش و تکنولوژی بومی در صنعت نفت

رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه ۶۵ درصد از دانش،‌ فناوری و تکنولوژی مورد نیاز صنعت نفت در کشور تولید می‌شود،‌ گفت: ۲۰ درصد از فناوری مورد نیاز نیز با انجام مهندسی معکوس بومی شده و در مجموع ۸۵ درصد از فناوری صنعت نفت در کشور در دسترس است.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
اثربخشی ۴۰۰ میلیون دلاری پژوهشگاه نفت

رییس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پژوهش‌های انجام شده توسط این پژوهشگاه، اثربخشی۴۰۰ میلیون دلاری در اقتصاد نفت را در پی داشته‌است.

یکشنبه 10 آذر ماه 1398
اولین  قبلی  ...  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  ...  بعدی  آخرین