رسانه روسی: لایحه کنگره آمریکا ضداتحاد نفتی اوپک و روسیه است

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه نوشت: لایحه کنگره آمریکا درباره ممنوعیت فعالیت کارتل های تولیدکننده و صادرکننده نفت، اتحاد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با روسیه و دیگر تولیدکنندگان غیراوپکی را هدف قرار می دهد.

جمعه 5 مرداد ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

اختلال در اقتصاد جهانی در پی کاهش صدور نفت ایران، بیم هند از بازگشت تحریم های نفتی آمریکا، تبدیل ایران به دومین تامین کننده نفت هند و برنامه آرامکو برای خرید سهام راهبردی سابیک مهمترین اخبار جهان انرژی در 24 ساعت اخیر است.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
کاهش بهای نفت ادامه دارد

بهای نفت روز سه شنبه با وجود مجادلات لفظی میان ایران و آمریکا برای دومین روز متوالی کاهش یافت زیرا فعالان بازار برای تعیین قیمت به مازاد عرضه پیش آمده توجه کردند.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
بررسی طرح توسعه پارس شمالی در کمیته مشاورین مدیریت مخازن نفت

طرح توسعه مخازن کنگان و دالان میدان گازی پارس شمالی در جلسه اخیر کمیته مشاورین مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران بررسی شد.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
بازار نفت بدون اوپک برای آمریکا مطلوب نیست

وائل مهدی، کارشناس حوزه نفت در یادداشتی اعلام کرد که تلاش آمریکا برای مبارزه با اوپک به سود این کشور نیست.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
همکاری مشترک شرکت نفت فلات قاره و دانشگاه شهید بهشتی

با هدف ارتقا و بهبود وضع سلامت کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران و خانواده‌های آنان، تفاهم همکاری ارائه بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت بین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیریت منابع انسانی این شرکت امضا شد.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
تهدید ترامپ عرضه نفت در جهان را به خطر انداخت

شبکه خبری سی ان بی سی به نقل از تحلیل گران نوشت: جنگ لفظی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با ایران نشانه دیگری درباره در خطر بودن عرضه نفت در جهان است.

سه شنبه 2 مرداد ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

گزارش آژانس بین المللی انرژی درباره کافی نبودن سرمایه گذاری در حوزه انرژی، تدوین بودجه روسنفت بر مبنای نفت 63 دلاری، افزایش صدور سوخت چین، افزایش قیمت گاز مصرف داخلی در مصر و آغاز فروش گاز آرژانتین به شیلی، مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته است.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه پارسال تولید پالایشگاه گازی هاشمی‌نژاد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد گفت: تحقق کامل برنامه تولید و جلوگیری از انتشار سالانه ۴۶ هزار تن گاز کربنیک از مهم‌ترین دستاوردهای پالایشگاه هاشمی‌نژاد در سال ۹۶ است.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
تحریم‌‎های آمریکا علیه ایران می‌تواند اقتصاد جهانی را مختل کند

اوله موئهر، از کارشناسان مؤسسه شورای آتلانتیک، در یادداشتی اعلام کرد که رویکرد دولت ترامپ ضد ایران، بازارهای جهانی را به لرزه در می‌آورد. متن این یادداشت در ادامه می‌آید.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
موسسه مطالعات انرژی خوراک فکری واحدهای عملیاتی را تامین کند

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران خواستار تامین خوراک فکری برای واحدهای عملیاتی ازسوی موسسه مطالعات انرژی شد.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
تحریم نفت ایران بی‌نتیجه است

عضو برجسته موسسه سیاست و اقتصاد جهانی چین گفت: تحریم‌های آمریکا علیه صدور نفت ایران بی‌نتیجه است و شکست خواهد خورد، زیرا جهان به نفت ایران نیاز دارد.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
زنگنه با وزیر انرژی روسیه در مسکو مذاکره کرد

وزیر نفت برای گسترش همکاری در بخش انرژی با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در این کشور مذاکره کرد.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
برنامه و بودجه‎ای‎ها؛ مهمان نفت در غرب کارون

نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، روز چهارشنبه (۲۷ تیرماه) از مناطق عملیاتی غرب کارون بازدید کردند و از نزدیک در جریان فرآیندهای کاری نفت در این حوزه قرار گرفتند.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
کاهش قیمت جهانی نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت کاهش به ۷۲ دلار و ۹۷ سنت رسید.

دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
عربستان برای فروش اضافه تولید نفت به دردسر افتاد

روزنامه اینترنتی ایندیپندنت انگلیس اعلام کرد، عربستان که تحت فشار «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با عجله اقدام به افزایش تولید نفت خود کرد، اینک با این واقعیت روبرو شده است که بازار هنوز نیازمند افزایش تولید نیست.

یکشنبه 31 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

احتمال متضرر شدن ژاپنی ها از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، ایجاد سازمان مشترک اوپک و غیراوپک در آینده نزدیک، بهره برداری روسیه از ذخایر نفت و رکوردشکنی عرضه نفت آمریکا به ایتالیا، مهمترین اخبار نفتی جهان در 24 ساعت گذشته است.

یکشنبه 31 تیر ماه 1397
شرایط عرضه نفت در بازار سرمایه فراهم است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، شرایط برای عرضه نفت خام در بورس را فراهم دانست و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های وزیران نفت و امور اقتصادی و دارایی، این طرح زودتر اجرایی شود.

یکشنبه 31 تیر ماه 1397
عملکرد ایمنی و آتش‎نشانی طرح توسعه میدان گازی کیش ارزیابی شد

در جریان بازدید نمایندگان مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران از طرح توسعه میدان گازی کیش، بر اهمیت و لزوم ممیزی و ارزیابی عملکرد HSE طرح های توسعه ای با هدف صیانت از نیروی انسانی و پیشگیری از حوادث و ضرورت اجرای کامل راهنماها،‌ دستورالعمل ها و بخش نامه های ابلاغی تاکید شد.

یکشنبه 31 تیر ماه 1397
عربستان بازار نفت را اشباع نمی‌کند

عربستان اعلام کرد قصد ندارد بازار نفت را با عرضه بیش از حد نفت اشباع کند.

شنبه 30 تیر ماه 1397
ایران به جمع تولیدکنندگان محصول استراتژیک گازی پیوست

ایران که در صنعت گاز دارای مزیت نسبی بوده و در تامین 95 درصد تجهیزات آن خودکفا شده است با دستیابی به فناوری ماده بودارکننده گاز که تاکنون در انحصار 2 کشور بوده، توانست با پیوستن به جمع تولیدکنندگان این فناوری، جایگاه خود در بازار جهانی انرژی را بیش از پیش تحکیم کند.

شنبه 30 تیر ماه 1397
روسیه با اعضای اوپک سازمان جدید نفتی تاسیس می کند

وزیر انرژی روسیه از توافق برای تاسیس سازمان جدید نفتی با همکاری برخی اعضای سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) خبر داد.

شنبه 30 تیر ماه 1397
پایبندی اعضای اوپک و غیراوپک به توافق کاهش تولید کمرنگ شد

پایبندی اوپک و غیراوپک به توافق کاهش تولید نفت که در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) 147 درصد بود در ماه ژوئن(خرداد - تیرماه) به 120 درصد کاهش یافت در حالی که قرار بود این میزان افت به 100 درصد برسد.

شنبه 30 تیر ماه 1397
خلاصه اخبار حوزه انرژی در 24 ساعت گذشته

همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایرانی، نگرانی ترکیه از تحریم های نفتی علیه ایران، تبدیل زیان شلمرژه به سود، احتمال کاهش صدور نفت عربستان و ارسال بزرگترین محموله نفتی کانادا به چین، مهمترین اخبار انرژی جهان در 24 ساعت گذشته است.

شنبه 30 تیر ماه 1397
رئیس سازمان حراست صنعت نفت منصوب شد

بیژن زنگنه، وزیر نفت در حکمی حسین حاج حسینی را به‌عنوان رئیس سازمان حراست صنعت نفت منصوب کرد.

شنبه 30 تیر ماه 1397
افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

شنبه 30 تیر ماه 1397
شینهوا: تحریم نفت ایران دنیا را شوکه می کند

شینهوا روز پنجشنبه در مطلبی نوشت: دولت آمریکا می کوشد از یک سو ایران را تحریم نفتی کند و از سوی دیگر عربستان سعودی را وادار نماید با افزایش تولید، کمبود نفت بازار را جبران کند. خبرگزاری چین در موفقیت واشنگتن و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای تحقق این هدف ابراز تردید کرده و آورده است ایران 3 میلیون و 800 هزار بشکه معادل 3.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر عرضه بیشتر در بازارهای جهانی ۴۵ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۷۲.۴۵ دلار معامله شد.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت

رویترز به نقل از دو منبع آگاه خبر داد که نرخ پایبندی به توافق کاهش تولید کشورهای اوپک و غیراوپک در ماه میلادی گذشته کاهش یافته است.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

ژاپن خرید نفت از ایران را قطع می‌کند و عربستان و امارات را جایگزین میکند،‌ بانک‌های ژاپن هم اعلام کرده‌اند مبادلات پول مرتبط با نفت ایران را نمی‌توانند انجام دهند.

پنجشنبه 28 تیر ماه 1397
بهای نفت با افزایش ذخایر آمریکا کاهش یافت

قیمت های نفت صبح امروز(چهارشنبه) در پی افزایش ناگهانی موجودی انبارهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته کاهش یافت.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
ناامیدی آمریکا از همراهی چین با تحریم‌های ضدایرانی

آمریکا پیش‌بینی می‌کند که پس از آغاز اجرای تحریم‌های این کشور ضد صادرات نفت ایران، چین خرید نفت از ایران را بیشتر می‌کند.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (سه‌شنبه، ۲۶ تیرماه) به روند کاهشی خود ادامه داد و به حدود ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید.

چهارشنبه 27 تیر ماه 1397
شرکت های بین المللی ریسک اعزام غواص به سانچی را نپذیرفتند

شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد: متاسفانه هیچ شرکت بین المللی به دلیل تغییر شکل و مچاله شدن بدنه نفتکش سانچی بر اثر حرارت بسیار زیاد آتش و فشار آب در عمق 115 متری آبهای متلاطم منطقه، حاضر به پذیرش خطر اعزام غواصان و انجام عملیات نشد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
افت 3دلاری نفت در پی معافیت احتمالی مشتریان ایران از تحریم

احتمال اعطای معافیت از سوی آمریکا برای برخی خریداران نفت ایران، افت ارزش دلار و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی برخی کشورها از جمله هند سبب کاهش بیش از سه دلاری قیمت نفت شد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
بازارهای نفت با تحریم ایران زیر فشار شدید می رود

خبرگزاری رویترز نوشت که بازارهای جهانی نفت در پی اعمال تحریم های تازه واشنگتن علیه ایران و احتمال کاهش میزان صادرات نفت این کشور تا پایان سال جاری (2018)، تا دو سوم و همچنین به علت سیر نزولی عرضه دیگر منابع، تحت فشار شدید قرار گیرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
بهره‌مندی صنعت نفت ایران از ۳ هزار کمپرسور فرآیندی

مدیرکل اداره نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت از فعالیت ۳ هزار کمپرسور فرآیندی و حدود ۳۰ هزار کمپرسور غیرفرآیندی در صنعت نفت کشور خبر داد و بر ضرورت تقویت عملکرد در زمینه نگهداری، تعمیرات و استفاده بهینه‎تر از این کمپرسورها تاکید کرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
صنعت نفت بر همکاری با شرکت‎های کوچک و متوسط اروپایی تمرکز کند

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: پیشنهاد انجمن به صنعت نفت در شرایط تحریم، استفاده حداکثری از توانمندی‌های داخلی و تمرکز بر همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی است.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
ناآرامی‌های اخیر عراق تأثیری بر صادرات نفت این کشور نداشت

یک مسئول عراقی اعلام کرد که صادرات نفت از پایانه‌های نفتی جنوب عراق در روزهای اخیر به میانگین روزانه سه میلیون و ۵۶۶ هزار بشکه رسیده است.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
قیمت نفت در کوتاه مدت پرنوسان خواهد بود

یک بانک آمریکایی پیش‌بینی کرد که بازار نفت در کوتاه‌مدت پرنوسان خواهد بود و شاخص نفت خام برنت قیمت ۷۰ تا ۸۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
روند کاهشی قیمت سبد نفتی اوپک ادامه یافت

قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (دوشنبه، ۲۵ تیرماه) به کمتر از ۷۲ دلار برای هر بشکه رسید.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
ظرفیت تولید اتان فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تکمیل شد

تولید اتان فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی با تکمیل عملیات راه اندازی آخرین توربواکسپندر پالایشگاه این فازها به ظرفیت اسمی خود رسید.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
نخستین پروژه بالادستی صنعت نفت در مطالعات ارزش به ثمر نشست

برای نخستین بار در تاریخ صنعت نفت کشور، عملیات یکپارچه اسیدکاری گسترده و تمیزسازی با نرخ جریانی بالا در یکی از چاه‌های گازی میدان مشترک پارس جنوبی بدون استقرار دکل حفاری و با استفاده از شناور با تلاش متخصصان مدیریت‌های مهندسی نفت و گاز، تولید و عملیات و ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با موفقیت انجام شد.

سه شنبه 26 تیر ماه 1397
احتمال افزایش تولید روسیه، بهای نفت خام را کاهش داد

قیمت نفت صبح روز دوشنبه در بازارهای جهانی با توجه به از سرگیری فعالیت بنادر لیبی در صدور نفت این کشور و نیز احتمال افزایش تولید روسیه در پی مذاکرات امروز پوتین و ترامپ، کاهش یافت.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
واردات نفت کره جنوبی 13 درصد افزایش یافت

افزایش 13درصدی واردات نفت کره جنوبی، گسترش اعتصاب در صنعت نفت نروژ، کاهش تولید نفت میدان الشراره لیبی، برنامه خروج ذخایر نفتی ایرلند از انگلیس و سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری چین در حوزه نفت نیجریه، مهترین رویدادهای نفتی جهان در 24ساعت اخیر است.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
عربستان نفت بیشتری در بازار آسیا می فروشد

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد: عربستان به دنبال کاهش صادرات ایران به دلیل تحریم های آمریکا که از ماه نوامبر (آبان) اعمال می شود، نفت بیشتری به بازار آسیا عرضه می کند.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
عملکرد مالی شرکت اروندان نمره قبولی گرفت

مجمع عمومی سالانه شرکت نفت و گاز اروندان برای سال مالی ۱۳۹۶ برگزار و عملکرد این شرکت برای چهارمین سال پیاپی بدون شرط تایید شد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
رشد تقاضای نفت در ۲۰۳۶ متوقف می‌شود

یک مؤسسه مشاوره پیش‌بینی کرد رشد تقاضای نفت زودتر از انتظار بسیاری از شرکت‌های نفتی، متوقف خواهد شد.

دوشنبه 25 تیر ماه 1397
اولین  قبلی  ...  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  ...  بعدی  آخرین