حضور فعال شرکت متن در مهار سیل استان خوزستان

728  تعداد بازدید   |   چهارشنبه 10 بهمن ماه 1397

شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در مهار سیل شهر رفیّع در استان خوزستان و بازسازی سیل‎بند این شهر حضور فعالی دارد.

حضور فعال شرکت متن در مهار سیل استان خوزستان

به گزارش ایدرواویل به نقل از شرکت متن، کوروش رضازاده، رئیس HSE و جانشین مدیریت بحران این شرکت، به اقدام‌های انجام شده از سوی شرکت متن در کمک به آسیب‌دیدگی‎های ناشی از وقوع سیل در شهر رفیع اشاره کرد و گفت: در پی وقوع سیل در این شهرستان و تشکیل ستاد بحران با حضور استاندار خوزستان در هفتم بهمن ماه امسال، از همان ساعات اولیه وظایف هر سازمان به تفکیک مشخص و کمیته بحران استان خوزستان، مسئولیت مهار سیل و بازسازی سیل‌بند را به شرکت مهندسی و توسعه نفت واگذار کرد. شرکت متن نیز اقدام‌های فوری برای امداد و کمک‎رسانی به هموطنان را در این استان آغاز کرد.

رضازاده اعلام کرد: از آنجایی که شدت حادثه سبب شکسته شدن دیوار سیل‎بند در این شهرستان شد، بلافاصله چهار دستگاه بیل مکانیکی، سه دستگاه لودر، دو دستگاه تریلی، ۲۰ دستگاه کمپرسی، ۱۲ دستگاه وانت و‌ یک دستگاه بولدوزر و هزار پرس غذای گرم در روز، از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به این مناطق ارسال شد. عملیات استحکام‎بخشی به سیل‎بند با استفاده از نیوجرسی‎های بتنی و لاشه چینی سنگی همچنان ادامه دارد.

به گفته وی، با توجه به هشدارهای ستاد بحران استان و اینکه طرح‌های غرب کارون در تالاب هورالعظیم واقع شده و از سیل و توفان اثر می‎پذیرد، سناریو و برنامه‌ریزی‌های جامعی به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی صورت گرفته بود، به این ترتیب شناسایی نقاط آسیب‌پذیر، ایجاد کانال‌های فرعی و لوله‌گذاری مانع از هرگونه آسیب احتمالی به تاسیسات شد و البته بر اثر توفان شدید و مواج شدن تالاب، جاده‌های دسترسی و گودال‌های سوخت با خساراتی مواجه شدند که اقدام‌های لازم برای رفع مشکلات در حال انجام است.