روسیه به افزایش قیمت نفت امیدوار است

126  تعداد بازدید   |   جمعه 7 دی ماه 1397

وزیر انرژی روسیه با ابراز امیدواری نسبت به افزایش قیمت نفت در ماه های آینده اعلام کرد که توافق اوپک پلاس (اوپک و تولید کنندگان نفت غیر عضو اوپک) از قیمت نفت در بازار جهانی حمایت می کند.

روسیه به افزایش قیمت نفت امیدوار است

به گزارش ایدرو اویل به نقل از ایرنا، الکساندر نوواک روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اگر توافق اخیر به دست نمی آمد، بهای نفت در بازار جهانی به سطح پایین تری سقوط می کرد.
وزیر انرژی روسیه خاطرنشان کرد: توافق برای کاهش تولید نفت در عرصه جهانی از اول ماه ژانویه (روز سه شنبه هفته آینده) به اجرا در می آید و ما پیش بینی می کنیم که تأثیر اجرای آن تا دو ماه دیگر خود را نشان دهد.
روز هفتم ماه دسامبر (16 آذرماه) اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت به میزان یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز به توافق رسید.
سهم اوپک از این رقم 800 هزار بشکه در روز و کشورهای غیرعضو اوپک روزانه 400 هزار بشکه کاهش می دهند. 
روسیه متعهد شده است که روزانه 226 هزار بشکه از تولید نفت خود را کاهش دهد.
وزیر انرژی روسیه در همین حال اعلام کرده است که کاهش تولید نفت این کشور با توجه به سردسیری روسیه بتدریج تحقق خواهد یافت.
نوواک امروز همچنین در جمع خبرنگاران گفت که شرایط موجود بازار جهانی نفت بر اثر عواملی همچون وضع بازار سهام و نیز بهره اعلام شده از سوی خزانه داری آمریکا برای سپرده های بانکی تعیین شده است.

** میزان تولید نفت روسیه سال 2019 تغییر نمی کند
وزیر انرژی روسیه درباره تولید نفت این کشور گفت: تولید نفت روسیه در سال جاری میلادی 556 میلیون تن (معادل چهار میلیارد و 75 میلیون بشکه) بود و شرکت های روسی در سال 2019 نیز می توانند با توجه به توافق اوپک پلاس این میزان تولید را داشته باشند.
وی پیش بینی کرد سطح تولید نفت روسیه در سال های 2020 و 2021 بشدت کاهش یابد؛ مگر آنکه طرح های تشویقی به فعالان این حوزه از سوی دولت ارایه شود.

** اوپک پلاس ساختار جدیدی نیست
نوواک گفت: اوپک پلاس (اوپک و کشورهای تولیدکننده نفت غیرعضو) ساختار جدیدی که دارای دبیرخانه باشد، نیست و احتمالاً یک نفر در دفتر اوپک به امور اوپک پلاس رسیدگی خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: طرفین تصمیم گرفتند منشوری تهیه شود که در آن، پایه و اساس برای مذاکرات آتی فراهم شود.