نگرانی های تجاری، قیمت نفت را کاهش داد

721  تعداد بازدید   |   دوشنبه 7 آبان ماه 1397

قیمت های نفت صبح امروز(دوشنبه) کاهش یافت، زیرا پس از سقوط هفته گذشته بازارهای مالی که سرمایه گذاران را نگران رشد اقتصاد جهانی کرد، خریداران با احتیاط عمل می کنند.

نگرانی های تجاری، قیمت نفت را کاهش داد

به گزارش ایدرو اویل به نقل از خبرگزاری رویترز، «بنیامین لو» از شرکت «فیلیپ فیوچرز» سنگاپور گفت: افول رونق اقتصادی و کاهش تجارت بین الملل و در نتیجه تیره شدن دورنمای رشد اقتصادی جهان، انتظار کاهش قیمت در بازار را تشدید کرده است.
هفته گذشته، ترکیب سمی احتیاط سرمایه گذاران در بازار سهام، افزایش نرخ های بهره، افزایش بی سابقه بدهی ها، تجارت و جنگ های ارزی، حرص و طمع ها را به ترس تبدیل کرد و موجب سقوط بازارهای جهانی شد.
شرکت سنگاپوری «ایستپورت» که در زمینه حمل و نقل تانکری فعالیت می کند، اعلام کرد: ارزش سهام به دلیل سیاست های نامطمئن، افزایش نرخ های بهره و درآمد ناامید کننده برخی شرکت ها کاهش پیدا کرد.
شرکت یاد شده اضافه کرد: آشفتگی بازار مالی ممکن است موجب کاهش سرمایه گذاری، مخارج مصرف کننده و همچنین جریان های تجاری شده و در نهایت منجر به افت تقاضای نفت شود.
قیمت آتی نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر (مهر-آبان) در ساعت چهار و30 دقیقه بامداد امروز به وقت گرینویچ با 6 سنت کاهش نسبت به جمعه گذشته به 77 دلار و 56 سنت در هر بشکه رسید.
بهای آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در ساعت یاد شده به 67 دلار و 59 سنت رسید که نسبت به جمعه گذشته تغییری نداشت. در طرف عرضه نیز بازارهای نفت به ویژه در آسیا در آستانه تحریم صادرات نفت ایران، کم رونق هستند.