فعالیت خطوط لوله نفت شمال از سر گرفته شد

505  تعداد بازدید   |   سه شنبه 10 مهر ماه 1397

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال گفت که انتقال فراورده های نفتی از خطوط لوله این منطقه که برای چند روز به خاطر ترکیدگی لوله متوقف شده بود، از امروز سه شنبه از سر گرفته شده است.

فعالیت خطوط لوله نفت شمال از سر گرفته شد

به گزارش ایدرو اویل به نقل از ایرنا، عصر جمعه گذشته نشتی بنزین در نقطه ای از خطوط لوله نفت شمال در شهرستان سوادکوه سبب متوقف شدن فعالیت این خط شده بود.
مسئولان شرکت خطوط لوله نفت شمال علت نشتی را ترکیدگی لوله انتقال به خاطر زمین لرزه هایی اعلام کردند که با قدرت بیشتر از چهار ریشتر هفته گذشته دو بار مازندران را لرزاند.
اگر چه مهار نشتی در همان ساعات اولیه انجام و منطقه ایمن شد، ولی ترمیم محل نشتی و چک کردن سایر مسیر خطوط لوله ادامه داشت .
ارسلان رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش بی وقفه و شبانه روزی کارکنان مدیریت منطقه شمال ، خط لوله 12 اینچ انتقال فرآورده ری – ساری مجددا در مدار عملیاتی قرار گرفت.
وی حساسیت بالای این عملیات را سبب توقف چند روزه انتقال فراروده های نفتی دانست و گفت که با اقدامات پیشگیرانه انجام شده، علاوه بر جلوگیری از بروز حوادث ثانویه، خسارت‎های زیست محیطی نیز به حداقل ممکن رسید.
شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال وظیفه انتقال فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت گاز و نفت سفید را به استان های مازندران و گلستان و همچنین انتقال نفت خام کشورهای آسیای میانه (طرح سوآپ) را از طریق تقریبا 605 کیلومتر خطوط لوله بر عهده دارد.
منطقه شمال با 620 کیلومتر خطوط لوله، قدرت انتقال 24 ساعته 500 هزار بشکه نفت خام و 27 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی، شامل بنزین معمولی، بنزین سوپر، نفت گاز و نفت سفید را دارد.