سکوی مسکونی جدید میدان نفتی فروزان نصب شد

236  تعداد بازدید   |   شنبه 10 آبان ماه 1399

سکوی مسکونی جدید میدان مشترک فروزان به وزن ۶۸۰ تن، بامداد امروز (شنبه، دهم آبان‌ماه) در آب‌های خلیج‌فارس نصب شد.

سکوی مسکونی جدید میدان نفتی فروزان نصب شد

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، ابوالقاسم خدابخش، مجری طرح توسعه میدان فروزان، گفت: سکوی مسکونی جدید میدان فروزان با ابعاد ۲۰ در ۱۴ متر، در چهار طبقه ساخته شده است و با نصب آن، امکانات رفاهی مناسبی برای کارکنان بخش بهره‌برداری میدان فراهم می‌شود.

وی افزود: با توجه به فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم، این سکوی مسکونی که چندی پیش بارگیری شده بود، با تلاش متخصصان نفت فلات قاره و پیمانکار پروژه در نخستین ساعات روز شنبه در محل مورد نظر نصب شد.

مجری طرح توسعه میدان فروزان با اشاره به اینکه نصب سکوی مسکونی فروزان منوط به ایجاد زیرساخت‌های لازم و رفع مشکلات فنی بود، افزود: این سکو پس از پایان عملیات ساخت و تکمیل به یارد DOT در بوشهر منتقل و در مدتی که در آنجا نگهداری می‌شد، ساخت پایه جدید و سازه واسط مورد نیاز در دستور کار قرار گرفت و اواخر سال ۹۷ عملیاتی شد.

خدابخش با بیان اینکه با تخریب سکوی مسکونی قدیمی، محل اسکان کارکنان سکوی فروزان به بارج حفاری منتقل شده بود، عنوان کرد: این موضوع به مانعی برای استقرار دکل حفاری جدید در این محل تبدیل شده بود که با نصب سکوی مسکونی جدید و تغییر محل استقرار همکاران، مشکل استقرار دکل حفاری در مجاورت سکوی F16 نیز برطرف می‌شود.

وی گفت: طرح توسعه میدان فروزان در شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از ۳۳ طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت ملی نفت ایران است که در قالب آن، ۱۳ حلقه چاه جدید در این میدان حفاری خواهد شد و با اجرای این طرح، ضمن تثبیت و نگهداشت تولید کنونی، ۱۲ هزار بشکه به تولید روزانه میدان مشترک فروزان افزوده می‌شود.