فروش نفت آرامکو به آسیا ۲ میلیون بشکه‌ کاهش می‌یابد

339  تعداد بازدید   |   شنبه 30 فروردین ماه 1399

یک منبع سعودی اعلام کرد که ۲ میلیون بشکه از محموله‌های تخصیص یافته شرکت سعودی آرامکو به مشتریان آسیایی در ماه مه کاهش یافته‌ است.

فروش نفت آرامکو به آسیا ۲ میلیون بشکه‌ کاهش می‌یابد

به گزارش ایدرواویل به نقل از رویترز از دوبی، یک منبع نفتی سعودی آگاه از برنامه‌های شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو، روز جمعه (۲۹ فروردین‌ماه) اعلام کرد که این شرکت برای ماه مه حدود روزانه ۴ میلیون بشکه از نفت خام خود را به مشتریان آسیایی‌ اختصاص داده که این رقم روزانه 2 میلیون بشکه کمتر از حجم کامل تخصیص داده شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: حجم کامل قراردادها به آسیا حدود ۶ میلیون بشکه در روز است، در حالی که آنچه آرامکو اختصاص داده، حدود ۴ میلیون بشکه در روز (رقمی که به‌طور رسمی اعلام شده‌ بود) است.

به گزارش شانا، شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان امروز (جمعه، ۲۹ فروردین‌ماه) در بیانیه‌ای به بازار بورس عربستان اعلام کرد از یکم ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت به مشتریان خود عرضه می‌کند.

این رقم شامل عرضه محموله‌های نفت خام به مشتریان داخلی و خارجی این کشور خواهد بود.

سهم تولید نفت عربستان سعودی طبق توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس که روز یکشنبه (۲۴ فروردین‌ماه) حاصل شد، ۸ میلیون و ۴۹۲ هزار بشکه در روز است.